R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ülkelere Göre iPhone Kullanıcı Sayısı Belli Oldu: Türkiye Son Sırada Yer Alıyor!

  Avrupa'da iPhone talebinin en fazla ve en az olduğu ülkelere dair araştırma sonuçları açıklandı. Türkiye, iPhone kullanımında son sıralarda yer alıyor!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  12.08.2023 13:05 1885 2 dk okuma süresi
  Ülkelere Göre iPhone Kullanıcı Sayısı Belli Oldu: Türkiye Son Sırada Yer Alıyor!
  Son Düzenleme:

  Simon Kustenmacher isimli Alman demografi uzmanının X (eski adıyla Twitter) hesabında paylaştığı rapora göre Apple'ın akıllı telefonları, Batı Avrupa ülkelerinde oldukça rağbet görüyor. iPhone kullanım oranları bu ülkelerde dikkat çekici şekilde yüksek.

  Hangi Ülkelerde Ne Kadar iPhone Kullanılıyor?

  En yüksek iPhone kullanım oranlarına sahip ülkeler arasında Danimarka ve Norveç ön plana çıkıyor. Bu ülkelerde nüfusun %60-70'i iPhone kullanıcısı. 

  İngiltere, İsveç, İsviçre ve Arnavutluk gibi ülkelerde de nüfusun yarısından fazlası (%50-60) bu markanın telefonlarını tercih ediyor. Fransa, Belçika, Hollanda, Avusturya ve İrlanda'da ise iPhone kullanıcı oranı %40-50 civarında.

  Bazı Ülkelerde iPhone'a Olan İlgi Daha Az

  Rusya ve Almanya gibi ülkelerde ise iPhone kullanım oranı %30-40 arasında değişiyor. İtalya, Portekiz, Finlandiya, Letonya ve Estonya'da da aynı oranlarda iPhone kullanıcılarına rastlamak mümkün. Ancak Belarus ve Litvanya gibi komşu ülkelerde bu oran daha düşük. Bu ülkelerde iPhone kullanım oranı %20-30 seviyelerinde.

  Türkiye'de iPhone Kullanımında Son Sıralarda!

  Türkiye, iPhone kullanımının en az olduğu ülkeler arasında. Türkiye, Polonya, Yunanistan ve bazı Balkan ülkeleri bu kategoride öne çıkıyor. Bu ülkelerde iPhone kullanım oranları sadece %10-20 arasında değişiyor.

  Simon Kuestenmacher'in yaptığı açıklamaya göre; zengin Kuzey Avrupalılar büyük oranda iPhone tercih ediyor. Almanların ekonomik olarak iPhone alabilecek durumda olduklarını, ancak daha çok Android telefonları tercih ettiklerini ifade ediyor. Öte yandan Doğu Avrupalıların daha uygun fiyatlı Android telefonları kullandıklarını belirtiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone Ekranlarında Neden Gizli QR Kod Var?

  Apple, iPhone'ların ekranına gizemli bir karekod entegre ediyor. Ekranın derinliklerine kazındığı için çıplak gözle görülmeyen bu QR kodun fonksiyonu nedir?

  Amazon Prime Gaming Ekim Ayı Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu: 1.250 TL Değerinde Heyecan Dolu 6 Oyun Geliyor!

  Amazon Prime Gaming'in Ekim 2023 ücretsiz oyunları açıklandı. Prime Gaming kütüphanesi, bu ay toplam 1250 TL değerindeki 6 yeni oyunu kullanıcılara sunacak!

  Epic Games’in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunları Belli Oldu: 914 TL Değerinde İki Oyun Hediye Edilecek!

  Epic Games, bu hafta Model Builder ve Soulstice oyunlarını ücretsiz sunuyor. 5 Ekim'e kadar bu fırsatı kaçırmayın ve Epic Games Store'u ziyaret edin!

  Google, Bir Uygulamanın Daha Fişini Çekiyor: Popcast Hizmeti Sonlanıyor!

  Google, Popcast hizmetini YouTube Music lehine sonlandırıyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun YouTube'u tercih etmesi bu kararda etkili oldu.

  Ülkelere Göre iPhone Kullanıcı Sayısı Belli Oldu: Türkiye Son Sırada Yer Alıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et