R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steve Jobs’un Kullandığı Apple 1 Prototipi Açık Artırmada Satıldı!

  Apple’nin kurucusu Steve Jobs tarafından üretilen ilk Apple bilgisayar protipi açık artırmada satıldı. 1976’da Steve Jobs tarafından kullanılan “Apple 1” prototipi rekor fiyata alıcı buldu.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 22.08.2022 02:09 1136 2 dk okuma süresi
  Steve Jobs’un Kullandığı Apple 1 Prototipi Açık Artırmada Satıldı!
  Son Düzenleme:

  Her alanda olduğu gibi teknolojide de “antika” olgusu dünyanın her yerinde büyük talep görüyor. Bugünün teknoloji altyapısını oluşturan cihazların ilk versiyonları açık artırmayla satılıyor. Bu cihazlardan birisi de 1976’da üretilen Apple’nin ilk bilgisayar prototipi oldu. Apple kurucusu Steve Jobs tarafından kullanılan ilk prototip, açık artırmayla satıldı.

  Steve Jobs’un kullandığı “Apple 1” prototipin “Steve Wozniak” tarafından geliştirildiği belirtildi.

  Apple 1 Prototipi Tahmin Edilenden Daha Yüksek Fiyata Satıldı

  Apple 1 Prototipi

  1976’dan günümüze ulaşan ve bugünün Apple teknolojisinin temellerini oluşturan prototip yoğun talep aldı. Apple’nin dahilerinden “Steve Wozniak” tarafından tasarlanan ilk Apple bilgisayarı, açık artırmaya çıkartıldı. Açık artırmaya çıkartılan prototip bilgisayara 500.000 Dolar’a kadar teklif gelmesi bekleniyordu. Ancak “Apple 1 prototipi” açık artırmasına beklenenden daha fazla talep geldi.

  Prototipin yayınlanan açık artırma görsellerinde devre kartının bir bölümünün kırıldığı görüldü.

  Açık artırma sonucunda ilk Apple bilgisayarı, 677.000 Dolar’a satıldı. İlk Apple bilgisayarını satın alan kişinin gizli bir koleksiyoncu olduğu belirtildi.

  Prototip, uzun yıllar Steve Jobs’un şahsi ürünü olmuş ve daha sonra Paul Terrel’e geçmişti.

  Apple-1 Bilgisayar Nedir?

  Apple 1 Prototipi

  Steve Jobs’un kullandığı Apple-1 bilgisayar, 1976’da üretildi. Şirket o dönem bilgisayardan 200 adet kadar üretti. Apple-1 üretim maliyetinin o dönem 666 Dolar olduğu belirtiliyor. O dönemin satış politikası gereğince Apple-1 açık artırma usulünde satılıyordu. Bu sayede Apple’nin o dönem bilgisayardan büyük kazançlar elde ettiği belirtildi.

  Diğer modellerde “Apple Computer 1” yazarken, açık artırmadaki prototipte “Apple Computer A” yazıyor.

  Apple-1 Özellikleri

  TipBilgisayar seti
  Nesil1
  İşlemciMOS MCS6502
  İşlemci Hızı1 Mhz
  RAM4 KB (8 veya 48 KB'ye genişletilebilir)
  Çıkış11 Nisan 1976

  1.Nesil iPhone’da Açık Arttırmada Satıldı

  Apple-1 prototipinin satışını yapan “RR Müzayede Evi” tarafından farklı ürünlerde satıldı. Açık artırmayla satılan ürünler arasında “1.Nesil iPhone” modeli de yer aldı. 1.Nesil iPhone modeli ise açık arttırmada en yüksek 35.000 Dolar teklif aldı. 

  Apple’nin açık artırmada satılan Apple-1 bilgisayarı ve 1.nesil iPhone modeliyle ilgili sizin görüşleriniz neler? Yorum kısmına veya R10.NET Forum’a görüşlerinizi yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Avrupa Birliği’nden Apple’ı Üzecek USB-C Kararı! Bundan Sonra Diğer Portlar Kullanılmayacak!

  Avrupa Birliği, elektronik atıkları azaltabilmek için ortak bir port kullanılması kararını verdi. Bütün telefonlar, ortak port olarak USB-C port kullanacak!

  En Hızlı Android Telefonlar Belli Oldu: İşte En Hızlı 10 Android Model!

  AnTuTu, 2022 yılı Eylül ayının en hızlı Android telefon modellerini açıkladı. Buna göre ilk sırayı Asus ROG 6 Dimensity Supreme Edition aldı.

  Tesla Üretim ve Satışta Kırdığı Rekorları Rakamlarla Açıkladı!

  Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, 2022'de yeni rekorlar kırdı. Buna göre firma, yeni yılda dünyanın en çok otomobil satan markası olmak istiyor.

  OnePlus Nord Watch Tanıtıldı! Şarjı 10 Gün Dayanıyor!

  OnePlus Nord Watch resmi tanıtımı gerçekleştirildi. OnePlus tarafından gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde Nord Watch özellikleri detaylı olarak belirtildi. Ayrıca OnePlus Nord Watch fiyatı da belli oldu!

  Steve Jobs’un Kullandığı Apple 1 Prototipi Açık Artırmada Satıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et