R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steve Jobs’ın 'İlkleri' Piyasa Getiren Bilgisayarı Açık Artırmayla Satışa Çıkarılıyor!

  Steve Jobs’ın kullandığı ve ilk kez fare ile grafik arayüzü bulunduran ‘o’ efsane bilgisayar, açık artırmayla satışa çıkarılacak. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  15.10.2022 22:49 1546 2 dk okuma süresi
  Steve Jobs’ın 'İlkleri' Piyasa Getiren Bilgisayarı Açık Artırmayla Satışa Çıkarılıyor!
  Son Düzenleme:

  Steve Jobs’ın Macintosh SE serisi bilgisayarı, 25 Ekim tarihinde, Bonham Bilim ve Teknoloji Tarihi müzayedesinde açık artırmaya çıkarılacak. Söz konusu müzayede ise New York’ta düzenlenecek.  

  2011 yılında aramızdan ayrılan Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın kullandığı bu bilgisayarın, 200.000-300.000 dolara satılması bekleniyor.  

  Bilgisayar tarihinin ikonu satılacak  

  Macintosh serisi bilgisayarlar, hepsi bir arada tasarımıyla bilgisayar tarihinin önemli bir kilometre taşı olmuştu. Ayrıca ilk kez fare ve grafik kullanıcı arayüzü bulunduran bilgisayar olması, onu daha da değerli kılıyor.  

  Apple’dan ayrıldıktan sonra tekrar Macintosh’u kullanan Jobs, 1985’te NeXT isimli yeni bir şirket kurmuştu. Kurduğu bu şirkette de bilgisayarı Macintosh da yine ofisindeydi. 1994 yılında bugünkü sahibine verilen bilgisayar, şu anda bir açık artırmayla satışa hazırlanıyor.  

  Macintosh’un içinde ne var? 

  Açık artırmaya sunulacak olan Macintosh’un içindeki gizli birçok veri aslında çoktan silinmiş. Ancak buna rağmen bilgisayar, hala çalışır durumda! Hatta içinde o zamanki Galler Prensi'yle toplantı, seyahat programları ve haftalık görevlerin kayıtları duruyor. Yani Macintosh, Jobs’ın o zamanki günlük ve hatalık programını içeriyor.  

  Öte yandan bilgisayarda kullanılan e-posta ve Microsoft Word'de Job’ın kızının adı kayıtlı olduğundan, onun da bilgisayarı kullanmış olabileceği düşünülüyor. Macintosh’un en son kullanıldığı zamana baktığımızda ise bir pazarlama projesi öne çıkıyor.  

  Müzayedeye 10 gün kadar bir süre var ve iddialar, bilgisayarın 200.000-300.000 dolara satılacağı yönünde. Ayrıca müzayedeye kimlerin katılacağı da şimdilik bilinmiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 Güncellemesi Alacak Telefonlar Açıklandı: Hangi Modeller Güncelleme Alacak?

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. iPhone XS ve üzeri modeller güncelleme alacak, çıkış tarihi ise Eylül'de.

  Xbox Game Pass'e Eklenecek ve Çıkacak Oyunlar Açıklandı!

  Haziran ayında Xbox Game Pass'e 8 yeni oyun ekleniyor. Bununla beraber bazı oyunlar da platformdan kaldırılıyor.

  PlayStation Plus Haziran Oyunları Açıklandı: İşte Eklenecek Oyunlar!

  PlayStation Plus Haziran 2024 oyunları açıklandı! SpongeBob, AEW: Fight Forever ve Streets of Rage 4 dahil olmak üzere toplam 10 oyun abonelere sunulacak.

  Samsung Galaxy F55'in Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı!

  Samsung Galaxy F55, Hindistan'da tanıtılmadan önce fiyatı ve özellikleri belli oldu. 50MP kamera, 5000 mAh batarya ve Snapdragon 7 Gen 1 işlemci ile dikkat çekiyor.

  Steve Jobs’ın 'İlkleri' Piyasa Getiren Bilgisayarı Açık Artırmayla Satışa Çıkarılıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et