R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steve Jobs’ın 'İlkleri' Piyasa Getiren Bilgisayarı Açık Artırmayla Satışa Çıkarılıyor!

  Steve Jobs’ın kullandığı ve ilk kez fare ile grafik arayüzü bulunduran ‘o’ efsane bilgisayar, açık artırmayla satışa çıkarılacak. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 15.10.2022 22:49 1124 2 dk okuma süresi
  Steve Jobs’ın 'İlkleri' Piyasa Getiren Bilgisayarı Açık Artırmayla Satışa Çıkarılıyor!
  Son Düzenleme:

  Steve Jobs’ın Macintosh SE serisi bilgisayarı, 25 Ekim tarihinde, Bonham Bilim ve Teknoloji Tarihi müzayedesinde açık artırmaya çıkarılacak. Söz konusu müzayede ise New York’ta düzenlenecek.  

  2011 yılında aramızdan ayrılan Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın kullandığı bu bilgisayarın, 200.000-300.000 dolara satılması bekleniyor.  

  Bilgisayar tarihinin ikonu satılacak  

  Macintosh serisi bilgisayarlar, hepsi bir arada tasarımıyla bilgisayar tarihinin önemli bir kilometre taşı olmuştu. Ayrıca ilk kez fare ve grafik kullanıcı arayüzü bulunduran bilgisayar olması, onu daha da değerli kılıyor.  

  Apple’dan ayrıldıktan sonra tekrar Macintosh’u kullanan Jobs, 1985’te NeXT isimli yeni bir şirket kurmuştu. Kurduğu bu şirkette de bilgisayarı Macintosh da yine ofisindeydi. 1994 yılında bugünkü sahibine verilen bilgisayar, şu anda bir açık artırmayla satışa hazırlanıyor.  

  Macintosh’un içinde ne var? 

  Açık artırmaya sunulacak olan Macintosh’un içindeki gizli birçok veri aslında çoktan silinmiş. Ancak buna rağmen bilgisayar, hala çalışır durumda! Hatta içinde o zamanki Galler Prensi'yle toplantı, seyahat programları ve haftalık görevlerin kayıtları duruyor. Yani Macintosh, Jobs’ın o zamanki günlük ve hatalık programını içeriyor.  

  Öte yandan bilgisayarda kullanılan e-posta ve Microsoft Word'de Job’ın kızının adı kayıtlı olduğundan, onun da bilgisayarı kullanmış olabileceği düşünülüyor. Macintosh’un en son kullanıldığı zamana baktığımızda ise bir pazarlama projesi öne çıkıyor.  

  Müzayedeye 10 gün kadar bir süre var ve iddialar, bilgisayarın 200.000-300.000 dolara satılacağı yönünde. Ayrıca müzayedeye kimlerin katılacağı da şimdilik bilinmiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Google mühendisi, bir etkinlikte kopya içerik konusuna yer verdi. İnternetin neredeyse %60'ının kopya veya yinelenen içeriklerden oluştuğunu dile getirdi.

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Steve Jobs’ın 'İlkleri' Piyasa Getiren Bilgisayarı Açık Artırmayla Satışa Çıkarılıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et