R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Kararını Verdi: O Ürünler için Yolun Sonu Geldi

  Apple aldığı yeni karar sonrasında geçmiş dönemde ürettiği bazı ürünleri tedavülden kaldıracağını açıkladı. Tedavülden kaldırılacak toplam 9 ürün olduğu belirlendi. İşte o ürünler!

  Elif Elif 12.07.2022 15:13 1058 2 dk okuma süresi
  Apple Kararını Verdi: O Ürünler için Yolun Sonu Geldi
  Son Düzenleme:

  Apple ürün çeşitliliğini artırmak için harekete geçiyor. Her yeni ürün üretimi sonrasında, eski ve ömrünü tamamlamış olan ürünler tedavülden kaldırılıyor. Böylece ürün sirkülasyonu doğru biçimde tamamlanmış oluyor. Apple tarafından eski ürünler belirli aralıklarla kontrol ediliyor ve sonucunda eski ürünlerden vermiş olduğu destekleri çekmeye devam ediyor. Apple’ın vermiş olduğu desteklerini geri çekeceği ürünlerin sayısı son değerlendirmelerde 9’a kadar çıktı. 

  Macbook Pro Tedavülden Kaldırılacak!

  2016 yılında Apple tarafından büyük bir heyecanla Touch Bar özelliği olan Macbook Pro tanıtımı yapılmış ve ardından piyasaya sürülmüştü. Bilgisayar modelinin 13 ve 15 inç olmak üzere iki farklı boyutu bulunuyor. Klavyede bulunan dokunmatik kontrol özelliği sayesinde bilgisayar kullanıcılar için oldukça işlevsel bir hal almıştı. Ancak Apple aldığı son kararlar çerçevesinde Touch Bar özelliğini sonraki ürünler için kaldırmıştı. 

  Nostaljik modeller Apple kullanıcılarının ilgisini çekmeye devam ederken, Touch Bar özelliği bulunan tüm modellerin tedavülden kaldırılacağı ve artık yolun sonuna geldiği belirlendi. Şirket tarafından belirlenen modeller artık üretilmeyecek ve Apple tarafından verilen yeni desteklerden faydalanamayacaklar. Kullanıcıları mağdur etmemek için 2 yıl servis hizmet desteği verilmeye devam edecek. 

  Apple Tedavülden Kaldıracağı Ürünleri Açıkladı!

  Apple tarafından 31 Temmuz tarihinden itibaren desteklerin kesileceği ve yolun sonuna gelindiği ifade edilen ürünler listelendi. Listeye göre;

  • iPad Pro (9.7 inç Wi-Fi + Cellular)
  • iPad Pro (9.7 inç Wi-Fi)
  • iMac (27 inç Retina 5K, Late 2015)
  • iMac (21.5 inç, Late 2015)
  • Macbook (12 inç Early 2016)
  • Macbook Air (13 inç, Early 2015)
  • Macbook Pro (15 inç, 2016)
  • Macbook Pro (13 inç, 2016)
  • Macbook Pro (13 inç, 2016) olarak açıklandı. 

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bir Erteleme Haberi de Hogwarts Legacy’den Geldi!

  Warner Bros, bu yıl sonuna kadar çıkması beklenen Hogwarts Legacy'i erteledi. Alınan erteleme kararıyla birlikte hayranlarını üzen Hogwarts Legacy'in yeni çıkış tarihi de belli oldu. İşte yeni Hogwarts Legacy çıkış tarihi!

  Optimize

  Optimize, herhangi bir şeyi, en iyi hale getirmektir. Ayrıca optimize etmek, herhangi bir formun en uygun halidir.

  Dijital Ticaret Odası

  Dijital Ticaret Odası, dijital varlıklar ile beraber blockhain endüstrisini temsil eden geniş çaplı bir ticaret birliğidir.

  Steam’den Üzen Haber Geldi! Steam Oyun Fiyatlarına Zam!

  Uzun zamandır tüm oyun sektöründen bağımsız zam yapmayan Steam, herkesi üzdü. Steam, açıkladığı son zamla birlikte oyun fiyatlarında %800'ü bulan artış meydana geldi. İşte zamlanan Steam oyunları!

  Apple Kararını Verdi: O Ürünler için Yolun Sonu Geldi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et