R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ford'da Yangın Paniği: O Araçlarını Geri Çağırıyor!

  Otomobil devi Ford bazı hibrit araçlarında yangın riski ile karşı karşıya. Araç sahiplerine yapılan uyarı sonrasında 100 bin aracın geri çağrıldığı öğrenildi.

  Ecem Ecem 12.07.2022 13:02 1189 2 dk okuma süresi
  Ford'da Yangın Paniği: O Araçlarını Geri Çağırıyor!
  Son Düzenleme:

  Otomobil devleri arasında yer alan Ford, son zamanlarda üreterek satışını gerçekleştirdiği araçları ile bazı sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Özellikle markanın araçlarında ciddi sorunların yaşanmaya başlaması, araçlarını geri çağırmalarına neden oldu. Ford tarafından çağrılan araçlar teknik servis tarafından kontrol edildikten sonra sorun çözüldükten sonra araç sahiplerine iade ediliyor. Ancak Ford tarafından son zamanlarda ortaya atılan yeni iddia tehlikenin büyüklüğünü ortaya koyuyor. 

  Hibrit motorlu Ford araçlarda yangın çıkabiliyor!

  Ford yaptığı duyuru sonrasında hibrit motora sahip toplam 100 bin aracını geri çağırdı. Şüpheli olan araç modelleri Maverick, Ford Escape, Lincoln Corsair olarak açıklandı. Araçların motorları incelendiği zaman şarj edilebilir olmasının yanı sıra motor hacminin 2.5 litre olduğu ifade edildi. 

  Yangın riskinin nedeni ortaya çıktı

  Şirket tarafından hazırlanan rapor sonrasında yangın riskinin krank milinden kaynaklandığı belirlendi. Krank mil üzerinde yaşanan problem bir süre sonra motorun yanmasına neden olabiliyor. Motorun sıcak olan bölümlerinde de bir süre sonra yağ ve yakıt sızıntısı ortaya çıkabiliyor. Bu sızıntı araç hareket halindeyken yangın çıkmasına neden olabiliyor. 

  Ford geri dönüşler doğrultusunda dünyanın pek çok noktasında belirlenen modellerinde toplam 23 adet yangın vakası yaşadı. Durumun iyi tarafı ise yaşanan yangın kazalarında herhangi bir can kaybının yaşanmaması oldu. Yangın riskinin araçlarda normal şartlarda oldukça nadir olduğu biliniyor. 

  Şirket tarafından Ford kullanıcılarına özel uyarı yapıldı. Araçların teknik servislerde kontrol edilebilmesinin ardından sorunların çözümü için çalışmalar yapılacak. Ancak motor arızasının tamamen çözülmediği belirlendi. Şirketin çözüm olarak, motorun ısınarak yanmasını engellemek için hava akışının sağlanması bekleniyor. 

  Sorunun asıl nedeninin ise üretim aşamasında yaşandığı tespit edildiği için yeni üretimlerde sorun kısa sürede çözüme kavuşturuldu. Yeni üretilen aynı model ve özelliklere sahip araçlarda herhangi bir yangın riski bulunmuyor. Durumdan etkilenen araç sahipleri için bilgilendirmelerin 8 Ağustos tarihinden itibaren yapılması bekleniyor. Ford servislerine başvurarak yapılacak bir kontrol sonrasında aracınızın risk barındırıp barındırmadığını anlayabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  Ford'da Yangın Paniği: O Araçlarını Geri Çağırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et