R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ford'da Yangın Paniği: O Araçlarını Geri Çağırıyor!

  Otomobil devi Ford bazı hibrit araçlarında yangın riski ile karşı karşıya. Araç sahiplerine yapılan uyarı sonrasında 100 bin aracın geri çağrıldığı öğrenildi.

  Elif Elif 12.07.2022 13:02 1137 2 dk okuma süresi
  Ford'da Yangın Paniği: O Araçlarını Geri Çağırıyor!
  Son Düzenleme:

  Otomobil devleri arasında yer alan Ford, son zamanlarda üreterek satışını gerçekleştirdiği araçları ile bazı sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Özellikle markanın araçlarında ciddi sorunların yaşanmaya başlaması, araçlarını geri çağırmalarına neden oldu. Ford tarafından çağrılan araçlar teknik servis tarafından kontrol edildikten sonra sorun çözüldükten sonra araç sahiplerine iade ediliyor. Ancak Ford tarafından son zamanlarda ortaya atılan yeni iddia tehlikenin büyüklüğünü ortaya koyuyor. 

  Hibrit motorlu Ford araçlarda yangın çıkabiliyor!

  Ford yaptığı duyuru sonrasında hibrit motora sahip toplam 100 bin aracını geri çağırdı. Şüpheli olan araç modelleri Maverick, Ford Escape, Lincoln Corsair olarak açıklandı. Araçların motorları incelendiği zaman şarj edilebilir olmasının yanı sıra motor hacminin 2.5 litre olduğu ifade edildi. 

  Yangın riskinin nedeni ortaya çıktı

  Şirket tarafından hazırlanan rapor sonrasında yangın riskinin krank milinden kaynaklandığı belirlendi. Krank mil üzerinde yaşanan problem bir süre sonra motorun yanmasına neden olabiliyor. Motorun sıcak olan bölümlerinde de bir süre sonra yağ ve yakıt sızıntısı ortaya çıkabiliyor. Bu sızıntı araç hareket halindeyken yangın çıkmasına neden olabiliyor. 

  Ford geri dönüşler doğrultusunda dünyanın pek çok noktasında belirlenen modellerinde toplam 23 adet yangın vakası yaşadı. Durumun iyi tarafı ise yaşanan yangın kazalarında herhangi bir can kaybının yaşanmaması oldu. Yangın riskinin araçlarda normal şartlarda oldukça nadir olduğu biliniyor. 

  Şirket tarafından Ford kullanıcılarına özel uyarı yapıldı. Araçların teknik servislerde kontrol edilebilmesinin ardından sorunların çözümü için çalışmalar yapılacak. Ancak motor arızasının tamamen çözülmediği belirlendi. Şirketin çözüm olarak, motorun ısınarak yanmasını engellemek için hava akışının sağlanması bekleniyor. 

  Sorunun asıl nedeninin ise üretim aşamasında yaşandığı tespit edildiği için yeni üretimlerde sorun kısa sürede çözüme kavuşturuldu. Yeni üretilen aynı model ve özelliklere sahip araçlarda herhangi bir yangın riski bulunmuyor. Durumdan etkilenen araç sahipleri için bilgilendirmelerin 8 Ağustos tarihinden itibaren yapılması bekleniyor. Ford servislerine başvurarak yapılacak bir kontrol sonrasında aracınızın risk barındırıp barındırmadığını anlayabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  POP3

  POP3 veya e-posta iletişim protokolü, e-postayı Microsoft Outlook gibi bir e-posta programından almanın bir yoludur.

  Xiaomi’nin İnsansı Robotu CyberOne Tanıtıldı! İşte Xiaomi’nin ilk İnsansı Robotu!

  Xiaomi, robot teknolojisi alanındaki çalışmalarının ilk ürününü tanıttı. Xiaomi, tanıtım etkinliğinde ilk insansı robotu CyberOne'yi tanıttı. İşte şirketin ilk insansı robotu Xiaomi CyberOne özellikleri!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1046
  Ford'da Yangın Paniği: O Araçlarını Geri Çağırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et