R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  KDV'nin Rolü: Apple, App Store Fiyatlarını Artıracak!

  Türkiye'nin gerçekleştirdiği KDV düzenlemesi, neredeyse tüm ürün ve hizmetleri etkilemeye devam ediyor. Apple da düzenlemenin bir parçası olarak App Store fiyatlarının artacağını duyurdu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  11.07.2023 14:43 1287 2 dk okuma süresi
  KDV'nin Rolü: Apple, App Store Fiyatlarını Artıracak!
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda KDV oranlarında meydana gelen değişiklikler, Türkiye'deki ürün ve hizmetlerin fiyatlarını artırmaya başladı. Apple, bu etkiyi yeni KDV oranlarına ayarlayarak iPhone, iPad ve diğer tüm ürünlerinin fiyatlarını yükseltti. 

  Şimdiyse Apple, App Store mağazasındaki fiyatların artırılacağını duyurdu.

  App Store'da Fiyatlandırma Değişiklikleri

  Apple, geliştiricileri uygulamalarının fiyatlandırılmasıyla ilgili olabilecek bölgesel vergi değişiklikleri hakkında sürekli olarak bilgilendiriyor. 

  Apple tarafından geliştiricilere gönderilen bir e-posta, uygulamalar ve uygulama içi satın alımlar için fiyatlandırmanın Türkiye'de 25 Temmuz'da güncelleneceğini belirtiyor. 25 Temmuz itibariyle App Store'daki KDV oranı %18'den %20'ye çıkartılacak.

  Farklı Ülkelerde Vergi Düzenlemeleri

  Apple'ın e-postasında, Türkiye'nin yanı sıra, benzer vergi düzenlemeleri sebebiyle fiyatların güncelleneceği ülkeler arasında Mısır, Nijerya ve Tanzanya da bulunuyor. Apple'ın açıklamasına göre bir geliştiricinin uygulamasının veya uygulama içi satın alımının ana satış mağazası Mısır, Nijerya, Tanzanya veya Türkiye'de değilse fiyatlar, ilgili satış mağazaları için artacak. Ancak bu fiyat değişikliği, otomatik yenilenebilir abonelikleri kapsamamaktadır.

  Geliştiriciler için Bilgi

  Geliştiriciler, yaklaşan fiyat değişikliklerini görmek için App Store Connect'teki "Uygulamalarım"ın "Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik" bölümüne bakabilirler. Bu, onlara bir uygulamanın maliyetini ve müşterilere sunulacak fiyatı belirleme konusunda yardımcı olacaktır.

  KDV oranlarındaki bu değişikliklerin App Store fiyat artışı üzerinde belirleyici bir etkisi olduğunu görebiliriz. Apple'ın bu değişikliklere nasıl ayak uyduracağını ve kullanıcılarının bu duruma nasıl tepki vereceğini görmek ilginç olacaktır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Yapay Zeka Geliyor: Sohbet Deneyimi Zenginleşecek!

  WhatsApp, Meta desteğiyle yapay zeka özelliklerini sohbet platformuna ekliyor. Yeni çıkartmalar ve görsel özellikler ile sohbet deneyimi daha eğlenceli olacak!

  WhatsApp Web Uygulaması Güncelleniyor: İşte Yeni Gelecek Özellikler!

  WhatsApp Web platformu, kullanıcılara daha üstün bir deneyim sunmak için yeni özellikleriyle güncelleniyor. Güncellemenin kısa sürede duyurulması bekleniyor!

  Apple, iOS 17.1 Beta Sürümünü Yayınladı: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Apple, desteklenen tüm iPhone modelleri için iOS 17.1 beta sürümünü yayınladı. Peki, geliştiriciler için sunulan iOS 17.1 ile gelen yeni özellikler neler?

  Apple, iOS 17.0.1 ve iOS 17.0.2 Güncellemelerini Yayınladı!

  Apple, iPhone için ardı ardına iki yeni güncelleme sundu. iOS 17.0.1 ve iOS 17.0.2 güncellemeleri bazı hataları gideriyor ve güvenlik eksikliklerini tamamlıyor.

  KDV'nin Rolü: Apple, App Store Fiyatlarını Artıracak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et