R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple’dan Uyarı Geldi: iPhone Şarj Oluyorsa Yanında Asla Uyumayın!

  Teknoloji lideri Apple, kullanıcılarına iPhone'larını şarj ederken telefonun yanında uyumamaları konusunda yeni bilgilendirmelerde bulundu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.08.2023 13:00 1848 1 dk okuma süresi
  Apple’dan Uyarı Geldi: iPhone Şarj Oluyorsa Yanında Asla Uyumayın!
  Son Düzenleme:

  Apple, iPhone kullanıcılarına önemli bir uyarıda bulunuyor. Birçok kişi telefonlarını gece şarja takıp yanında uyuyor olabilir. Ancak bu davranışın tehlikeleri bulunuyor. Apple'ın yeni uyarısına göre iPhone şarj güvenliği büyük önem taşıyor ve cihaz şarj olurken yanında uyumamak gerekiyor.

  iPhone Şarj Olurken Neler Olabilir?

  Şarj olurken bir iPhone'un yanında uyunması, bazı riskleri beraberinde getirebilir. Apple'ın yaptığı açıklamada, şarj kablosuna bağlı bir cihazın yanında uyunmasının yangın, elektrik çarpması veya maddi hasara yol açabileceğine dikkat çekildi. 

  Yastık Altında Şarj Etmek Tehlikeli

  Geceleri telefonlarını yastık altında şarj eden birçok kullanıcı var. Ancak Apple, bu uygulamanın da tehlikeli olabileceğine dikkat çekiyor. Şirket, "Cihaz bir güç kaynağına takılıyken aygıtın, güç adaptörünün veya kablosuz şarj cihazının üzerinde uyumayın ya da bunları bir battaniyenin, yastığın veya vücudunuzun altına koymayın." uyarısında bulundu.

  Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise şarj cihazlarının kalitesi. Apple, üçüncü taraf şarj cihazları konusunda da uyarıda bulunarak, bazı ucuz aksesuarların Apple'ın güvenlik standartlarını karşılamayabileceği ve bu nedenle yangın riskinin artabileceğini belirtti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone Ekranlarında Neden Gizli QR Kod Var?

  Apple, iPhone'ların ekranına gizemli bir karekod entegre ediyor. Ekranın derinliklerine kazındığı için çıplak gözle görülmeyen bu QR kodun fonksiyonu nedir?

  Müjde Geldi: Galaxy S24 Serisinin Çıkış Tarihi Netleşti!

  Samsung Galaxy S24 serisinin tanıtım tarihi nihayet ortaya çıktı. Peki, Galaxy S24 serisi ne zaman çıkacak?

  Batarya Testinde Sürpriz Sonuçlar: iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro Max'i Geride Bıraktı!

  Yapılan batarya testinde iPhone 15 Plus modeli, serinin amiral gemisi olarak bilinen iPhone 15 Pro Max modelini dahi geride bırakarak dikkatleri üzerine çekti!

  Üzücü Haber Geldi: Xbox Game Pass Fiyatlarına Yine Zam Geliyor!

  Xbox Game Pass, sektörün en prestijli abonelik hizmetlerinden biri olsa da Microsoft için maliyet yükü oluşturuyor. Yakında yeni bir fiyat artışı bekleniyor!

  Apple’dan Uyarı Geldi: iPhone Şarj Oluyorsa Yanında Asla Uyumayın!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et