R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 15 Serisinin Maliyeti ve Fiyatları Artacak: Daha Pahalı iPhone'lar Bekliyor Bizi

  Apple'ın iPhone 15 serisi ile ilgili ortaya çıkan yeni bilgiler, cihazların maliyetlerinin önemli ölçüde artacağını ve bu durumun fiyatlarına yansıyacağını gösteriyor.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  26.04.2023 17:09 1474 2 dk okuma süresi
  iPhone 15 Serisinin Maliyeti ve Fiyatları Artacak: Daha Pahalı iPhone'lar Bekliyor Bizi
  Son Düzenleme:

  Apple'ın iPhone 15 serisi ile ilgili ortaya çıkan yeni bilgiler, cihazların maliyetlerinin önemli ölçüde artacağını ve bu durumun fiyatlarına yansıyacağını gösteriyor. Bu gelişmeler doğrultusunda, haberimizde iPhone 15 serisinin artan maliyetleri ve fiyatları hakkında detaylara değiniyoruz.

  iPhone 15 Serisi Üretim Maliyetleri Yükseliyor

  Apple, bu yıl iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerini çeşitli yenilikler ve değişikliklerle duyurmayı planlıyor. iPhone 15 Pro modelleri, TSMC tarafından 3nm sürecinde üretilen A17 Bionic yonga setine sahip olması beklenirken, standart modeller ise iPhone 14 Pro'lardaki A16 Bionic yonga setini kullanacak. İddialara göre iPhone 15 serisinin üretim maliyetlerinde önemli bir yükseliş meydana gelecek ve bu durum satış fiyatlarına etki edecek.

  Fiyatlarda Artış Bekleniyor: iPhone 15 Serisi için Hazırlıklı Olun

  Son dönemde elde edilen bilgilere göre, iPhone 15 Pro üretim maliyeti %20 ve iPhone 15 üretim maliyeti ise %12 oranında artacak. Bu maliyet artışının temel nedeni, TSMC'nin 3nm sürecine geçiş yapmış olması ve bu süreçte yaşanan zorluklar. TSMC'nin üretim maliyetlerinde yaşanan artış, doğal olarak müşterisi olan Apple'a yansıyacak ve son kullanıcının cebinde de hissedilecek.

  Fiyat Artışlarına Dair Önceki İddialar Doğrulanıyor

  Daha önce yayınladığımız haberlerde de iPhone 15 serisinin fiyatlarında önemli bir artış beklendiğini belirtmiştik. Şimdi ise maliyetlerin ne kadar artacağına dair somut bilgilere ulaşıldı. Apple, iPhone satışlarından elde ettiği kar marjını korumak istiyorsa, üretim maliyetlerindeki artışı tüketiciye yönlendirmek zorunda kalabilir. Ancak şu an için bu durumun sadece spekülasyon olduğunu unutmamak gerekiyor. Eylül ayına kadar daha zaman var ve fiyat artışlarının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, Apple'ın açıklayacağı finansal sonuçlarla ilişkilendirilecek.


   

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yeni özellikleri açıkladı.

  Apple Vision Pro'ya Devrim Niteliğinde Güvenlik Özelliği Geliyor: İşte Optic ID!

  Apple, 5 Haziran'da yenilikçi bir adım atarak Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Üründe, Optic ID adı ile yepyeni bir teknoloji de kullanılacak!

  Akıllı Telefon İşlemci Piyasasının Yeni Krallığı: İşte MediaTek ve Qualcomm'un Sırrı!

  Akıllı telefon işlemci piyasasındaki liderin kim olduğu merak konusu olmuştur. Araştırma firması Counterpoint Research, merakları gidermek için en son verileri açıkladı. İşte, işlemci sektörünün kralı!

  Apple'dan İkinci Bir Fiyat Artışı: İşte Yeni iPhone, iPad ve MacBook Fiyatları!

  WWDC 2023 etkinliği sonrasında kapılarını yeniden açan Apple Store, Türkiye'deki kullanıcıları bir fiyat artışı sürprizi ile karşıladı.

  iPhone 15 Serisinin Maliyeti ve Fiyatları Artacak: Daha Pahalı iPhone'lar Bekliyor Bizi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et