R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Spotify Tarihi Rekora Ulaştı Fakat Zarardan Kurtulamadı: İşte Detaylar

  Spotify, aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı geçmeyi başardı, fakat mali açıdan zarar etmeye devam ediyor.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  26.04.2023 05:04 1236 2 dk okuma süresi
  Spotify Tarihi Rekora Ulaştı Fakat Zarardan Kurtulamadı: İşte Detaylar
  Son Düzenleme:

  Spotify, 31 Mart itibariyle aylık 515 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Bu, geçen yıla göre %22'lik ve son çeyreğe göre %5'lik bir artışa işaret ediyor. CEO Daniel Ek, bu başarının şirket tarihinin en büyük ikinci çeyrek kullanıcı artışını temsil ettiğini ifade etti. Ayrıca, ücretli abone sayısı da bir önceki yıla göre %15 artarak 210 milyona ulaştı.

  Maliyet Azaltma Çalışmaları ve Yan Projelerin Kapatılması

  Bu başarılara rağmen, Spotify zarar etmeye devam ediyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde, şirket yaklaşık 248 milyon dolar net zarar açıkladı. Bir önceki yılın aynı döneminde, Spotify yaklaşık 145 milyon dolar net gelir elde etmişti. Ancak bir önceki çeyrekte 298 milyon dolar zarar olduğunu düşünürsek, toparlanma sürecine girildiğini söyleyebiliriz.

  Spotify, bu dönemde maliyet azaltma çalışmaları gerçekleştirdi ve Clubhouse tarzı Spotify Live ses uygulaması ile Wordle tarzı müzik oyunu Heardle gibi yan projeleri kapattı. CEO Daniel Ek, şirketin 2023 yılında önceliklerinin "hız ve verimlilik" olacağını belirtti.

  Yüksek Kaliteli HiFi Katmanı Hakkında Belirsizlik Devam Ediyor

  Spotify, kullanıcılarına yüksek kaliteli HiFi katmanını ne zaman sunacağı konusunda net bir açıklama yapmamıştır. Şirket, iki yıl önce CD kalitesinde kayıpsız ses sunacağını duyurduğu bu hizmeti henüz hayata geçirmedi. HiFi'nin teknik açıdan hazır olduğu düşünülse de, Spotify'ın ekstra ücret talep etme planları, rakipleri Apple ve Amazon'un kullanıcılara ekstra ücret ödemeden kayıpsız akışlar sunması nedeniyle engelleniyor gibi görünüyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Vision Pro'ya Devrim Niteliğinde Güvenlik Özelliği Geliyor: İşte Optic ID!

  Apple, 5 Haziran'da yenilikçi bir adım atarak Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Üründe, Optic ID adı ile yepyeni bir teknoloji de kullanılacak!

  Akıllı Telefon İşlemci Piyasasının Yeni Krallığı: İşte MediaTek ve Qualcomm'un Sırrı!

  Akıllı telefon işlemci piyasasındaki liderin kim olduğu merak konusu olmuştur. Araştırma firması Counterpoint Research, merakları gidermek için en son verileri açıkladı. İşte, işlemci sektörünün kralı!

  Apple'dan İkinci Bir Fiyat Artışı: İşte Yeni iPhone, iPad ve MacBook Fiyatları!

  WWDC 2023 etkinliği sonrasında kapılarını yeniden açan Apple Store, Türkiye'deki kullanıcıları bir fiyat artışı sürprizi ile karşıladı.

  Yeni Lexus LBX Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Lexus, önceden ürettiği modellerden büyük ölçüde ayrılan tamamen yeni Lexus LBX modelini tanıttı. Araç, tasarımı ve özellikleriyle büyük beğeni topladı!

  Spotify Tarihi Rekora Ulaştı Fakat Zarardan Kurtulamadı: İşte Detaylar

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et