R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 17’ye Değiştirilemeyen Yeni Özellik Geldi: İşte İlk Tepkiler!

  Apple, 18 Eylül'de iPhone kullanıcıları için yeni bir iOS güncellemesi sundu. iOS 17 ile birlikte çok sayıda yeni bildirim sesi ve zil tonu geldi, fakat bazı yeni tonlar kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmadı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.09.2023 14:12 2477 1 dk okuma süresi
  iOS 17’ye Değiştirilemeyen Yeni Özellik Geldi: İşte İlk Tepkiler!
  Son Düzenleme:

  iOS 17, iPhone kullanıcıları için bir dizi yeni zil sesi ve uyarı sesi getirdi. Sesler menüsü altında birçok yeni ton seçeneği bulunuyor. Ancak bu yeni tonlar arasında varsayılan uygulama bildirim sesleri de değişti. Daha önceki klasik üç tonun yerini rebound adlı ses aldı.

  Kullanıcılar Tepkili!

  Bu yeni özellik, tüm kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmadı. Çoğu kişi, rebound adlı sesin çok sessiz olduğunu dile getiriyor. Özellikle sosyal medya platformlarında bu sesin telefon cepte veya çantada iken duyulmasının zor olduğuna dair birçok yorum bulunuyor. Önceki üç ton, yüksek bir seviyede çınlama yaratırken rebound bu tonun yankılı bir versiyonu gibi geliyor.

  Bildirim Sorunu

  Bu sessizlik problemi nedeniyle birçok kullanıcı, gelen bildirimleri kaçırdıklarını belirtiyor. Ayrıca titreşimli geri bildirim de daha zayıf ve hissedilmesi daha zor. Bu da kullanıcıların bazı bildirimleri fark etmelerini engelliyor. En büyük sorun şu ise iOS 17'de uygulamalar için farklı bir bildirim uyarı sesi seçme veya ses düzeyini değiştirmenin bir yolu şu an için bulunmuyor.

  Apple, Ayarlar - Sesler bölümünde sadece sistem uygulamaları için zil sesi, ton, uyarı sesi seçeneği sunuyor. Bu seçeneklerin, Apple'ın kendi uygulamalarıyla sınırlı olması kullanıcıları memnun etmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  3 Boyutlu Biyoyazıcı ile Yapay Kulak Zarı ve Gırtlak Yaması Üretildi: İşte Detaylar!

  Yenilikçi 3 boyutlu biyoyazıcı teknolojisi ile YTÜ, İÜC ve İÜ iş birliğinde yapay kulak zarı ve gırtlak yaması üretildi.

  WhatsApp Yeni Özelliği ile Sosyal Medyayı Birleştiriyor: Instagram Paylaşımları, Artık Mümkün Olacak!

  WhatsApp'ın yeni özelliği, durum güncellemelerini doğrudan Instagram Hikayeleri'nde paylaşma imkanı sunarak sosyal medya entegrasyonunu güçlendiriyor

  Telegram Güncellendi: İşte Kullanıcı Deneyimini Geliştiren Yenilikler!

  Telegram'ın son güncellemesi sesten metne dönüştürme, kişiselleştirme ve yeniden paylaşım gibi yeniliklerle kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Mortal Kombat 1'e Heyecan Verici Yeni Karakterler Katılıyor!

  Mortal Kombat 1'e eklenen yeni karakterler Omni-Man ve Quan Chi, oyunun dinamiklerini ve stratejilerini zenginleştiriyor.

  iOS 17’ye Değiştirilemeyen Yeni Özellik Geldi: İşte İlk Tepkiler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et