R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!

  Apple, kısa bir süre önce yayınladığı iOS 15.6 sürümüyle birlikte yeni bir döneme geçiş yaptı. Ancak çoğu kullanıcı yeni iOS sürümünden memnun kalmadı. Bu yüzden bir önceki sürüme geri dönmeyi hedefleyen kullanıcılara Apple’dan kötü haber geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  29.07.2022 17:00 1730 2 dk okuma süresi
  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!
  Son Düzenleme:

  Haziran ayında gerçekleştirdiği dev etkinlikle “iPhone 14” serisini duyuran Apple, yeni amiral gemisiyle birlikte “iOS 16” sürümünün tanıtımını gerçekleştirmişti. 2022 Eylül ayında piyasaya çıkacak olan ilk iOS 16 sürümlü iPhone 14 modeli beklenirken, Apple mevcut “iOS 15” sürümü için bir güncelleme daha yayınlayarak, “iOS 15.6” sürümünü kullanıma sundu.

  Apple’nin iOS 15 işletim sistemi için yayınladığı 6.sürüm güncellemesi olan yeni sürüm, geçen hafta içerisinde kullanıma sunuldu. Şirket yayınladığı yeni sürümün ardından 1 hafta dolmadan “iOS 15.5” sürümü için “imzalamanın durdurulması” kararı aldı. Böylelikle iOS 15.6 sürümüne geçiş yapan kullanıcıların “iOS 15.5” sürümüne geri dönme şansları da ortadan kalkmış oldu.

  Önceki sürümlere geri dönme isteği genellikle yeni sürümde çözümsüz olan ve kullanımı doğrudan etkileyen bir sorun yaşanması durumunda ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte “Jailbreak” işlemleri için daha önceki sürümler daha verimli oluyor.

  iOS 15.6 Sürümüyle Gelen Yenilikler

  iOS 15.6

  Apple tarafından yayınlanan son iOS 15 sürümü olan” 15.6” sürümüyle birlikte önemli güncelleme notları da paylaşılmıştı. Bu güncelleme notları arasında en dikkat çekeni ise cihazın depolama alanında yer mevcut olsa dahi depolama alanının dolu olduğunu gösteren bir hatalı bildirimin “Ayarlar” kısmından düzeltilebilmesi oldu.

  Ayrıca güncellemede “Braille” aygıtları için “mail” içerisinde yer alan metin gezintisi yaparken yaşanan “yavaşlama” veya “ yanıt vermeyi kesme” durumlarına neden olan bir problem giderildi. Bununla birlikte Apple’nin web tarayıcısı “Safari” için bir sekmenin daha önceki bir web sayfasına geri dönmesi sorunu da çözüme kavuşturuldu.

  Eski iOS sürümlerinin kullanılması gelen güncellemelerden eksik kalmasına ve buna bağlı kullanım hataları veya güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalma ihtimalini arttırıyor.

  iOS 15.6 sürümünün performansından memnun musunuz? Herhangi bir sorun yaşadınız mı? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation Oyunları iOS'a Geliyor: Yeni Emülatör Yakında Yayınlanacak!

  Apple, PlayStation oyunlarını iPhone ve iPad'de çalıştırabilecek "Provenance" emülatörünü yakında piyasaya sürecek.

  iOS 18 ile Notlar Uygulamasına İki Farklı Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18 güncellemesi ile iPhone Notlar uygulamasına iki yeni özellik geliyor. Böylece Notlar uygulaması, çok daha işlevsel hale gelecek.

  POCO F6 Pro İçin Geri Sayım Başladı!

  Xiaomi'nin yeni POCO F6 Pro modeli yakında çıkıyor. Akıllı telefon, güçlü pil, HyperOS ve heyecan verici teknik özelliklerle dolu bir şekilde geliyor.

  iOS 18’in Yapay Zeka Özellikleri Bulutta Çalışmayacak: iPhone’larda Yerel Olarak Çalışacak!

  iOS 18 güncellemesi, yenilikçi yapay zeka fonksiyonlarını içerecek. Yeni raporlara göre bu özellikler, her iPhone modelinde doğrudan cihaz üzerinde işlenecek.

  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et