R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!

  Apple, kısa bir süre önce yayınladığı iOS 15.6 sürümüyle birlikte yeni bir döneme geçiş yaptı. Ancak çoğu kullanıcı yeni iOS sürümünden memnun kalmadı. Bu yüzden bir önceki sürüme geri dönmeyi hedefleyen kullanıcılara Apple’dan kötü haber geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 29.07.2022 17:00 1236 2 dk okuma süresi
  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!
  Son Düzenleme:

  Haziran ayında gerçekleştirdiği dev etkinlikle “iPhone 14” serisini duyuran Apple, yeni amiral gemisiyle birlikte “iOS 16” sürümünün tanıtımını gerçekleştirmişti. 2022 Eylül ayında piyasaya çıkacak olan ilk iOS 16 sürümlü iPhone 14 modeli beklenirken, Apple mevcut “iOS 15” sürümü için bir güncelleme daha yayınlayarak, “iOS 15.6” sürümünü kullanıma sundu.

  Apple’nin iOS 15 işletim sistemi için yayınladığı 6.sürüm güncellemesi olan yeni sürüm, geçen hafta içerisinde kullanıma sunuldu. Şirket yayınladığı yeni sürümün ardından 1 hafta dolmadan “iOS 15.5” sürümü için “imzalamanın durdurulması” kararı aldı. Böylelikle iOS 15.6 sürümüne geçiş yapan kullanıcıların “iOS 15.5” sürümüne geri dönme şansları da ortadan kalkmış oldu.

  Önceki sürümlere geri dönme isteği genellikle yeni sürümde çözümsüz olan ve kullanımı doğrudan etkileyen bir sorun yaşanması durumunda ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte “Jailbreak” işlemleri için daha önceki sürümler daha verimli oluyor.

  iOS 15.6 Sürümüyle Gelen Yenilikler

  iOS 15.6

  Apple tarafından yayınlanan son iOS 15 sürümü olan” 15.6” sürümüyle birlikte önemli güncelleme notları da paylaşılmıştı. Bu güncelleme notları arasında en dikkat çekeni ise cihazın depolama alanında yer mevcut olsa dahi depolama alanının dolu olduğunu gösteren bir hatalı bildirimin “Ayarlar” kısmından düzeltilebilmesi oldu.

  Ayrıca güncellemede “Braille” aygıtları için “mail” içerisinde yer alan metin gezintisi yaparken yaşanan “yavaşlama” veya “ yanıt vermeyi kesme” durumlarına neden olan bir problem giderildi. Bununla birlikte Apple’nin web tarayıcısı “Safari” için bir sekmenin daha önceki bir web sayfasına geri dönmesi sorunu da çözüme kavuşturuldu.

  Eski iOS sürümlerinin kullanılması gelen güncellemelerden eksik kalmasına ve buna bağlı kullanım hataları veya güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalma ihtimalini arttırıyor.

  iOS 15.6 sürümünün performansından memnun musunuz? Herhangi bir sorun yaşadınız mı? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 16.2 Güncellemesiyle Bildirimlerdeki O Sorun Çözülecek!

  Apple, iOS 16.2 güncellemesiyle, iPhone'lardaki eski bildirimlere erişimeme sorununu çözüme kavuşturacak. iPhone kullanıcılarının eski bildirimleri gözden kaçırma sorunu, yeni güncellemeyle tarihe karışıyor.

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et