R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!

  Apple, kısa bir süre önce yayınladığı iOS 15.6 sürümüyle birlikte yeni bir döneme geçiş yaptı. Ancak çoğu kullanıcı yeni iOS sürümünden memnun kalmadı. Bu yüzden bir önceki sürüme geri dönmeyi hedefleyen kullanıcılara Apple’dan kötü haber geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 29.07.2022 17:00 1109 2 dk okuma süresi
  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!
  Son Düzenleme:

  Haziran ayında gerçekleştirdiği dev etkinlikle “iPhone 14” serisini duyuran Apple, yeni amiral gemisiyle birlikte “iOS 16” sürümünün tanıtımını gerçekleştirmişti. 2022 Eylül ayında piyasaya çıkacak olan ilk iOS 16 sürümlü iPhone 14 modeli beklenirken, Apple mevcut “iOS 15” sürümü için bir güncelleme daha yayınlayarak, “iOS 15.6” sürümünü kullanıma sundu.

  Apple’nin iOS 15 işletim sistemi için yayınladığı 6.sürüm güncellemesi olan yeni sürüm, geçen hafta içerisinde kullanıma sunuldu. Şirket yayınladığı yeni sürümün ardından 1 hafta dolmadan “iOS 15.5” sürümü için “imzalamanın durdurulması” kararı aldı. Böylelikle iOS 15.6 sürümüne geçiş yapan kullanıcıların “iOS 15.5” sürümüne geri dönme şansları da ortadan kalkmış oldu.

  Önceki sürümlere geri dönme isteği genellikle yeni sürümde çözümsüz olan ve kullanımı doğrudan etkileyen bir sorun yaşanması durumunda ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte “Jailbreak” işlemleri için daha önceki sürümler daha verimli oluyor.

  iOS 15.6 Sürümüyle Gelen Yenilikler

  iOS 15.6

  Apple tarafından yayınlanan son iOS 15 sürümü olan” 15.6” sürümüyle birlikte önemli güncelleme notları da paylaşılmıştı. Bu güncelleme notları arasında en dikkat çekeni ise cihazın depolama alanında yer mevcut olsa dahi depolama alanının dolu olduğunu gösteren bir hatalı bildirimin “Ayarlar” kısmından düzeltilebilmesi oldu.

  Ayrıca güncellemede “Braille” aygıtları için “mail” içerisinde yer alan metin gezintisi yaparken yaşanan “yavaşlama” veya “ yanıt vermeyi kesme” durumlarına neden olan bir problem giderildi. Bununla birlikte Apple’nin web tarayıcısı “Safari” için bir sekmenin daha önceki bir web sayfasına geri dönmesi sorunu da çözüme kavuşturuldu.

  Eski iOS sürümlerinin kullanılması gelen güncellemelerden eksik kalmasına ve buna bağlı kullanım hataları veya güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalma ihtimalini arttırıyor.

  iOS 15.6 sürümünün performansından memnun musunuz? Herhangi bir sorun yaşadınız mı? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümü sonunda Galaxy S22 modeline de geldi. İşte Galaxy S22'deki Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümünün ortaya çıkan ilk özellikleri!

  Honor of Kings Kapalı Beta İçin Türkiye Erişimi Açıldı!

  Türkiye'deki Honor of Kings oyuncuları, şirketin yeni "Honor of Kings Kapalı Beta" testlerine katılmaya başladı. Erişime açılan Beta testlerine dair ilk detaylarda ortaya çıktı.

  Efsane Medya Oynatıcı Winamp İçin Yeni Güncelleme

  Bir dönemin en popüler medya oynatıcısı Winamp, yenilenen özellikleriyle yeniden geliyor. Yeni Winamp artık Microsoft Windows 11 işletim sisteminde de kullanılabilecek. İşte Winamp 5.9 sürümü güncellemesinin detayları!

  Apple Music ve Spotify İçin Yeni Rakip! TikTok Music Geliyor!

  Müzik ve görsel efektli kısa videoların paylaşıldığı ve çoğu kullanıcının yeni şarkıları keşfettiği TikTok, yaptığı yeni başvuruyla müzik servisi getiriyor. TikTok Music adıyla Spotify ve Apple Music için yeni rakip oluyor.

  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et