R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!

  Apple, kısa bir süre önce yayınladığı iOS 15.6 sürümüyle birlikte yeni bir döneme geçiş yaptı. Ancak çoğu kullanıcı yeni iOS sürümünden memnun kalmadı. Bu yüzden bir önceki sürüme geri dönmeyi hedefleyen kullanıcılara Apple’dan kötü haber geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  29.07.2022 17:00 1705 2 dk okuma süresi
  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!
  Son Düzenleme:

  Haziran ayında gerçekleştirdiği dev etkinlikle “iPhone 14” serisini duyuran Apple, yeni amiral gemisiyle birlikte “iOS 16” sürümünün tanıtımını gerçekleştirmişti. 2022 Eylül ayında piyasaya çıkacak olan ilk iOS 16 sürümlü iPhone 14 modeli beklenirken, Apple mevcut “iOS 15” sürümü için bir güncelleme daha yayınlayarak, “iOS 15.6” sürümünü kullanıma sundu.

  Apple’nin iOS 15 işletim sistemi için yayınladığı 6.sürüm güncellemesi olan yeni sürüm, geçen hafta içerisinde kullanıma sunuldu. Şirket yayınladığı yeni sürümün ardından 1 hafta dolmadan “iOS 15.5” sürümü için “imzalamanın durdurulması” kararı aldı. Böylelikle iOS 15.6 sürümüne geçiş yapan kullanıcıların “iOS 15.5” sürümüne geri dönme şansları da ortadan kalkmış oldu.

  Önceki sürümlere geri dönme isteği genellikle yeni sürümde çözümsüz olan ve kullanımı doğrudan etkileyen bir sorun yaşanması durumunda ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte “Jailbreak” işlemleri için daha önceki sürümler daha verimli oluyor.

  iOS 15.6 Sürümüyle Gelen Yenilikler

  iOS 15.6

  Apple tarafından yayınlanan son iOS 15 sürümü olan” 15.6” sürümüyle birlikte önemli güncelleme notları da paylaşılmıştı. Bu güncelleme notları arasında en dikkat çekeni ise cihazın depolama alanında yer mevcut olsa dahi depolama alanının dolu olduğunu gösteren bir hatalı bildirimin “Ayarlar” kısmından düzeltilebilmesi oldu.

  Ayrıca güncellemede “Braille” aygıtları için “mail” içerisinde yer alan metin gezintisi yaparken yaşanan “yavaşlama” veya “ yanıt vermeyi kesme” durumlarına neden olan bir problem giderildi. Bununla birlikte Apple’nin web tarayıcısı “Safari” için bir sekmenin daha önceki bir web sayfasına geri dönmesi sorunu da çözüme kavuşturuldu.

  Eski iOS sürümlerinin kullanılması gelen güncellemelerden eksik kalmasına ve buna bağlı kullanım hataları veya güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalma ihtimalini arttırıyor.

  iOS 15.6 sürümünün performansından memnun musunuz? Herhangi bir sorun yaşadınız mı? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Gmail’den Bomba Yenilik: Spam Mailler İçin Yapay Zeka Özelliği Devreye Sokuluyor!

  Gmail'in yapay zeka destekli spam algılama özelliği, RETVec sistemi sayesinde e-posta güvenliğini artırarak daha güvenli hale getiriyor.

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Microsoft, Paint uygulamasına OpenAI teknolojisi ile güçlendirilmiş 'Cocreator' isimli yeni bir görüntü oluşturma aracı ekledi.

  Google Drive Tablet ve Katlanabilir Telefonlar İçin Güncellendi: İşte Detaylar!

  Google Drive'ın son güncellemesi, Android tabanlı tablet ve katlanabilir telefon kullanıcıları için heyecan verici yeni özellikler sunuyor.

  iOS 17’de Yeni Bir Hata: iPhone’lar Donuyor!

  iOS 17.1.1 güncellemesiyle yeni bir sorun ortaya çıktı. Uygulama Kütüphanesi'nde belirli işlemler gerçekleştirildiğinde iPhone ekranları donuyor!

  iOS 15.6 Sürümünü İstemeyenler İçin Dönüş Yok!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et