R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple M2 Pro ve M2 Max tanıtıldı! Şu ana kadar en iyi performansa sahip Macler!

  Apple, M2 Max ve M2 Pro işlemcilerinin tanıtımlarını yaptı. Üstün performans özellikleri ile birçok kullanıcının ağzı açık kaldı. M2 Max ve M2 Pro özellikleri resmi olarak duyuruldu!

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  17.01.2023 20:24 1376 3 dk okuma süresi
  Apple M2 Pro ve M2 Max tanıtıldı! Şu ana kadar en iyi performansa sahip Macler!
  Son Düzenleme:

  Apple tarafından beklenmeyen bir duyuru yapıldı. Bugün sürpriz bir şekilde M2 Max ve M2 Pro işlemcilerinin tanıtımları yapıldı. Uzun zamandan beri beklenen işlemcilerin teknik özellikleri paylaşıldı. 

  Bir önceki sene M1 işlemcisi ile kendinden çok konuşturan Apple, çıtayı yükseltti. M1 Pro ve M1 Max işlemcileri ile milyonlarca kullanıcısını memnun bırakmayı başardı. Bugün ise, bu işlemcilerin bir üst versiyonu olan M2 Max ve M2 Pro işlemcileri tanıtıldı. Bir önceki nesil ile kıyaslandığında, M2 Max ve M2 Pro %40 daha hızlı oldu. 16 çekirdeli Neural Engine sayesinde, birden fazla 4K ve 8K ProRes video akış desteği sağlanabilmekte. Aynı zamanda M2 Max ve M2 Pro işlemcilerinin performans geliştirmeleri de titizlikle yapıldı. Performans ve verimlilik noktalarında Apple kendini aştı!

  Apple M2 Pro özellikleri

  M2 Pro, ikinci nesil 5 nm teknolojisi ile üretildi. M1 Pro ile kıyaslandığında %20 daha fazla transistöre sahip oldu. M2 ile kıyaslandığında ise transistör sayısı neredeyse 2 kat fazla oldu. M2 Pro, sekiz adede kadar yüksek performans ve dört verimlilik çekirdeğine sahip. Üstün performans sergileyebilmesinin ardında bu çekirdekler yatıyor. M2 Pro aynı zamanda, 10 ya da 12 çekirdekli konfigürasyonlar tarafından desteklenebilmekte. 32 GB’a kadar birleşik bellek tarafından da desteklenmekte. 

  Apple, M2 Pro’nun 200 GB/s bellek bant genişliğine sahip olduğunu da duyurdu. Bu genişlik, M2 ile kıyaslandığında 2 kat daha geniş. Düşük güç tüketimi ve yüksek performans özellikleri ile müşterilerini memnun bırakacağı kesin. Adobe Photoshop gibi ağır uygulamaların da çok hızlı bir şekilde çalıştırılabileceği söylendi. Intel tabanlı olan MacBook Pro ile kıyaslandığında, 2.5 kata kadar daha hızlı çalışıyor. 

  M2 Pro’da yer alan entegre grafik birimi, yapılandırılabilir şekilde tasarlandı. Bu birim, daha büyük bir L2 önbellek ile 19 adede kadar çekirdekle yapılandırılabilecek. Bu şekilde M1 Pro’ya göre %30 daha fazla görüntü işleme potansiyeline sahip olacak. Aynı zamanda M1 Pro ile kıyaslandığında %30 daha iyi oyun performansı sunacak.

  M2 Pro teknik özellikler

  M2 Pro’ya ait teknik özellikler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:

  • CPU Çekirdek Sayısı: 10/12
  • GPU Çekirdek Sayısı: 19
  • Neural Engine: 16
  • Transistör Sayısı: 40 milyar
  • Bellek 32GB'a kadar
  • Bellek Bant Genişliği: 200 GB/s

  Apple M2 Max özellikleri

  Apple bugün M2 Max işlemcisinin de tanıtımını yaptı. M2 Max, Apple’ın yeni gözde işlemcisi olarak piyasada yer alacak. M2 Max yonga seti performans ve verimlilik noktasında zirveye ulaştı. M1 Max ile kıyaslandığında, 10 milyar daha fazla transistöre sahip oldu. M2 işlemcisi ile kıyaslandığında ise  3 kat daha fazla transistöre sahip oldu. M2 Max, 96 GB’a kadar birleşik belleğe sahip. Aynı zamanda 400 GB/s bellek bant genişliği ile müşterilere sunulacak. 

  M2 Max tıpkı M2 Pro gibi, yeni nesil 12 çekirdekli yapılandırmayı korumakta. Fakat entegre grafik birimi noktasında M2 Pro’dan oldukça farklı. M2 Max’ın entegre grafik birimi daha yüksek L2 önbellek boyutu ile donatıldı. Aynı zamanda bu birim, 38 adede kadar çekirdeği desteklemekte. M1 Max ile kıyaslandığında, %30 daha hızlı performans ortaya koymakta. 

  M2 Max, şu anda sektörde yer alan en hızlı işlemci pozisyonunda. Watt başına performans hesabı yapıldığında, rakiplerini geride bıraktı. Yeni işlemcinin görsel efekt kullanarak makine öğrenimi modellerini çok iyi eğittiği de duyuruldu. Aynı zamanda gigapiksel görüntülerin birleştirilmesi noktasında da yüksek performans sergilemekte. 

  M2 Max teknik özellikler

  M2 Max’a ait teknik özellikler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:

  • CPU Çekirdek Sayısı: 12
  • GPU Çekirdek Sayısı: 38
  • Neural Engine: 16
  • Transistör Sayısı: 67 milyar
  • Bellek Bant Genişliği: 400 GB/s
  • Bellek 96GB'a kadar
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  The Last of Us’a Erteleme Geldi! PC Sürümü İçin Biraz Daha Beklenecek!

  Naughty Dog, resmi çıkışına 1 aydan az bir süre kalan The Last of Us Part 1 PC sürümünün çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Hayranlara üzen haberin ardından yeni The Last of Us Part 1 PC çıkış tarihi de belli oldu.

  2023 Şubat Kia Türkiye Fiyat Listesi Belli Oldu!

  2023 Şubat ayı Kia Türkiye fiyat listesi açıklandı. Buna göre araçlar, yeni ve zamlı fiyatlar üzerinden satışa sunuldu!

  2023 Şubat Opel Türkiye Fiyat Listesi Belli Oldu!

  2023 Şubat ayı Opel Türkiye fiyat listesi açıklandı. Buna göre araçlar, yeni fiyatlar üzerinden satışa çıktı!

  2023 Şubat Hyundai Türkiye Sıfır Araç Güncel Fiyat Listesi Belli Oldu!

  2023 Şubat ayı Hyundai Türkiye güncel fiyat listesi açıklandı. En ucuz Hyundai modeli 359.000 TL olurken, en pahalı Hyundai modeli ise 1.989.000 TL oldu!

  Apple M2 Pro ve M2 Max tanıtıldı! Şu ana kadar en iyi performansa sahip Macler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et