R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Kilitleme Modunu Açıkladı: Kilidi Kırana 2 Milyon Dolar Ödül!

  Apple, güvenlik sistemlerini artırmak için kilitleme modunu tanıttı. Kilitleme moduna çok güvenen şirket, kilidi kırana 2 milyon dolarlık para ödülü vereceğini açıkladı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  17.07.2022 20:03 2744 2 dk okuma süresi
  Apple Kilitleme Modunu Açıkladı: Kilidi Kırana 2 Milyon Dolar Ödül!
  Son Düzenleme:

  Apple son zamanlarda yaptığı yeniliklerle birlikte cihazlarındaki “kilitleme modu” özelliğine olan güvenini kanıtlamak için çeşitli projeler gerçekleştiriyor. iOS 16 güncellemesi sonrasında gelen bu mod, iPhone cihazlardaki kötü yazılımların engellenmesi amacıyla kullanılıyor. Sistemi test etmek ve güvenilirliğini ölçmek için ise Apple tarafından dev ödüllü bir yarışma başlatıldı. 

  Şirket, kilitleme modu özelliğinde kilidi kırabilen ilk kişiye büyük ödül verecek. Söz konusu büyük ödülün ise tam 2 milyon Dolar olduğu açıklandı. 

  Apple Kilitleme Modunun Kilidini Kırana Rekor Ödül!

  Apple Kilitleme Modu

  Apple tarafından düzenlenen "WWDC 22" etkinliğinde pek çok yeni özellik tanıtılmıştı. Bu özelliklerden birisi de iOS 16 ile birlikte gelen “Kilitleme Modu” oldu. Kilitleme modu kullanıcıların güvenliğini sağlayan önemli bir sistem olmakla birlikte, zararlı yazılımlar ve siber korsanlara karşı telefonu birden kilitleyerek kapatıyor. 

  iPhone herhangi bir saldırıya karşı tamamen kilitleniyor. Kullanıcının bu modu kapatması gerekiyor aksi takdirde kendiliğinden kapanması pek mümkün değil. Mod açıkken internet sitelerinde, sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarında gerçekleştirilen işlemlerde sınırlandırılıyor. 

  Apple Kilitleme Moduna Çok Güveniyor!

  Apple güvenlik mühendislerinden “Ivan Krsti” bu konuda iddialı açıklamalarda bulundu. Krsti'nin açıklamasında;

  Apple hacklenme gibi tehlikelere karşı son derece korumalı olsa da tüm kullanıcıları korumak bizim görevimiz. Kilitleme modu ise şimdiye kadar yaptığımız tüm güvenlik çalışmalarımızda çığır açacak.

  Son dönemlerde ‘Pegasus’ isimli casus yazılım pek çok ülkede teknoloji dünyasını derinden etkilenmeye devam ediyor. Casus yazılımdan dolayı mağdur olan kişi sayısının 55 binden fazla olduğu belirtiliyor. Yazılım, kullanıcının “Telefon”, “fotoğraf”, “mesajlaşma” gibi uygulama ve servislerdeki bilgileri ile birlikte kişisel bilgilerini kayıt altına alıyor. Daha sonra kullanıcılara bu bilgiler üzerinden şantaj/tehdit gerçekleştiriyor. 

  Apple tarafından açıklanan 2 Milyon Dolarlık “kilitleme modunu kırma" yarışmasıyla ilgili şu ana kadar bir gelişme kaydedilemediği belirtildi.

  Apple'nin bu kadar iddialı olduğu kilitme modu sizce kırılabilecek mi? Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlara yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S24 FE Geliyor: Teknoloji Tutkunlarını Heyecanlandıran Yeni Üye!

  Samsung Galaxy S24 FE, yenilikçi özellikleri ve güçlü performansıyla yakında teknolojiseverlerle buluşuyor.

  Nintendo Switch 2 Geliyor: Yeni Nesil Konsol Piyasayı Nasıl Değiştirecek?

  2025'te çıkacak Nintendo Switch 2, üstün performansı ve rekabetçi fiyatıyla oyun dünyasını yeniden şekillendiriyor.

  Epic Games Hacklendi: 200 GB Veri Çalındı!

  Epic Games, Mogilevich hacker grubunun saldırısına uğradı; 189 GB hassas veri çalındı ve darkweb'de satışa sunuldu.

  Apple, iOS 17.4 RC Sürümünü Yayınladı: İşte Gelen Yeni Özellikler!

  iOS 17.4 güncellemesi, bulut oyun desteği, yeni emoji karakterleri ve güvenlik özellikleriyle iPhone deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple Kilitleme Modunu Açıkladı: Kilidi Kırana 2 Milyon Dolar Ödül!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et