R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple iPhone 14 Tanıtımı Nasıl İzlenir? Etkinlikte Tanıtılması Beklenenler!

  Apple, her yıl olduğu gibi bu yılda yeni iPhone modelini tanıtacak. Şirket her sene iPhone tanıtım etkinliğini Eylül ayında gerçekleştiriyor. 2022’de de bu geleneğe uyan Apple, 2022 iPhone etkinliğini bugün gerçekleştirecek. Tanıtım etkinliğinde başta iPhone 14 serisi olmak üzere pek çok yeni Apple ürünü tanıtılacak. Peki Apple iPhone tanıtım etkinliği nasıl izlenir? Etkinlik kaçta başlayacak?

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 07.09.2022 13:53 1307 3 dk okuma süresi
  Apple iPhone 14 Tanıtımı Nasıl İzlenir? Etkinlikte Tanıtılması Beklenenler!
  Son Düzenleme:

  Apple, gelenekselleşen Eylül ayı yeni iPhone serisi tanıtımını bugün gerçekleştirecek. Her sene Eylül ayında gerçekleştirilen etkinlik, 2022’de 7.08.2022 yani bugün gerçekleştirilecek. Apple, bu yılki tanıtım etkinliğinin adını “Far Out” yani “Gelecek Zaman” olarak duyurdu. Etkinlik, ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde bulunan “Silikon Vadi” alanındaki “Apple Park” tesislerinde gerçekleştirilecek. Tanıtım etkinliğine dünyanın dört bir yanından yayıncılar, gazeteciler ve yanı sıra influencerlar davet edildi. Katılımcılar Apple Park’ta gerçekleştirilecek tanıtımın ardından, tanıtılan ürünleri inceleyebilecek.

  Apple 6.06.2022 tarihinde gerçekleştirilen WWDC etkinliği gibi bu etkinliği de “hibrit” olarak gerçekleştirecek. Yani Apple Park’ta gerçekleştirilen etkinlik web üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

  Apple Gelecek Zaman Etkinliği Saat Kaçta?

  Apple Gelecek Zaman

  Apple’nin “Gelecek Zaman” şeklinde isimlendirdiği yeni iPhone 14 serisi tanıtım etkinliği bugün gerçekleştirilecek. Apple Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre etkinlik TSİ(Türkiye saatiyle) saat 20:00’da başlayacak.

  Apple etkinliğinde tanıtılacak ürünlerle ilgili anlık gelişmeleri R10 Blog üzerinden de takip edebilirsiniz.

  Apple iPhone 14 Tanıtımı Nasıl İzlenir?

  Apple Park’ta gerçekleştirilecek tanıtım etkinliği web üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Apple iPhone 14 serisi tanıtım etkinliği “apple.com” üzerinden canlı yayınlanacak. Apple, resmi web sitesinde “Apple Event” şeklinde bir sayfa oluşturdu. Tanıtım etkinliği canlı yayını da buradan paylaşacak.

  Apple iPhone 14 tanıtım etkinliği Apple’nin resmi Youtube kanalından da canlı olarak izlenebilecek. Apple Youtube hesabında canlı yayın kısmı şuanda açık. Apple Youtube kanalındaki canlı yayın kısmında geri sayım bulunuyor.

  Oynatıcı aracındaki “Beni Bilgilendir” kısmına tıklayarak, canlı yayın başladığında Youtube’den bildirim alınabiliyor. Böylelikle Apple etkinliği canlı yayını kaçırma gibi bir durumla karşı karşıya kalınmıyor.

  Sayfanın üst kısmındaki canlı yayın aracına tıklayarak, saat 20:00'dan itibaren etkinliği izleyebilirsiniz.

  Apple, Twitter hesabından “AppleEventhashtag’i(etiket) açtı. Etkinlik boyunca son gelişmeler ve değerlendirmeler Twitter’da bu etikette olacak.

  Apple Gelecek Zaman Etkinliğinde Neler Tanıtılacak?

  Apple Gelecek Zaman iphone 14

  Apple’nin “Gelecek Zaman” etkinliğinin ana ürünü “iPhone 14 serisi” olacak. Bununla birlikte etkinlikte tanıtılacağı belirtilen;

  • iPhone 14 serisinin tüm modelleri
  • Yeniden tasarlanmış “Apple Watch Series 8” modeli
  • 2.Nesil “Apple Watch SE” ve “Apple Watch Pro
  • Yeni “M2 Mac” modelleri
  • iOS 16”, “macOS 13 Ventura”, “watchOS 9” ve “tvOS 16” için çıkış tarihi duyurusu ​​(iPadOS 16.1 için biraz beklenmesi gerekecek)
  • Yeni iPad
  • Ekranlı “HomePod
  • AirPods Pro 2
  • Apple “AR/VR kulaklığı

  Gibi bir dizi başka söylenti daha bulunuyor.

  iPhone 14 ile birlikte gelecek iOS16 işletim sisteminin yanı sıra “watchOS 9” da gelecek. Mac cihazları içinde “macOS 13 Ventura” versiyonunun çıkış tarihinin duyurulması bekleniyor. 

  iPhone 14 Modelleri Neler Olacak?

  Resmi tanıtıma az bir süre kala iPhone 14 serisiyle ilgili önemli bilgiler gün yüzüne çıktı. Uzun süredir webde çok fazla iPhone 14 sızıntısı yaşanmıştı. Bu sızıntılardan en dikkat çekeni ise iPhone 14 kutularına ilişkin bir görsel olmuştu. Zira bu sızıntı iPhone 14 serisindeki modellerin tasarım ve boyutlarına dair önemli ipuçları sunuyordu.

  iPhone 14 ile ilgili en çarpıcı bilgiler ise popüler analizci “Ming-Chi Kuo” tarafından paylaşılmıştı. Etkinlikte iPhone 14 serisinde “iPhone 14 Mini” modelinin tanıtılmayacağı iddia ediliyor. Zira bu modelin yerini “iPhone 14 Max” modelinin alacağı belirtiliyor.

  Şu ana kadar ortaya çıkan iPhone 14 sızıntılarında 6.1 inç ve 6.7 inç cihaz kalıbı bulunuyor. Ortaya çıkan görsellerde özellikle “Pro” ve “Pro Max” modellerindeki değişiklik dikkat çekmişti. Özellikle de öncekilere göre %25 ile %35 oranında kamera çıkıntılarının daha büyük olduğu görülmüştü.

  Yeni iPhone 14 serisinin modelleri

  iPhone 14
  iPhone 14 Pro
  iPhone 14 Max
  iPhone 14 Plus veya iPhone 14 Max

  Yeni iPhone serisinden sizin beklentileriniz neler? Sizce iPhone 14 büyük değişiklikler getirecek mi? Apple etkinliğinde başka neler tanıtılacak? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 Hızlandırma Nasıl Yapılır?

  Windows 11 hızlandırma işlemi son derece basittir. Ancak Windows 11'i hızlandırmak için bazı önemli hususlara dikkat edilmesi gerekir.

  MIUI 14 Almayacak 3 Xiaomi Modeli Açıklandı! İşte Güncelleme Desteği Sonlanan Modeller!

  Xiaomi, 3 modelin daha Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi almayacağını açıkladı. İşte şimdiye kadar belli olan MIUI 14 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri!

  Adım Adım Windows 11 Güncellemesi: Nasıl Yapılır? Gereksinimler Neler?

  Windows 11 güncellemesi yapmak için donanım özelliklerini bilmek gerekir. Sistem gereksinimleri yeterliyse Windows 11 başarılı bir şekilde güncellenir.

  iOS 16 Güncellemesi iPhone 14 Ailesinin Tüm Problemlerini Çözdü!

  Apple, yayınladığı son güncelleme ile iPhone 14 kamera sorununu çözdü. Ayrıca bu güncelleme, ekran kararması sorununu da ortadan kaldırdı.

  Apple iPhone 14 Tanıtımı Nasıl İzlenir? Etkinlikte Tanıtılması Beklenenler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et