R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, 13.4 inç OLED Ekranlı MacBook Air Üzerinde Çalışıyor

  Apple, gelişmiş bir 13.4 inç OLED ekranlı MacBook Air modeli üzerinde çalıştığı söyleniyor. Uzmanlar, cihazın muhtemel çıkış tarihini de tahmin ediyorlar

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  01.04.2023 14:16 3585 1 dk okuma süresi
  Apple, 13.4 inç OLED Ekranlı MacBook Air Üzerinde Çalışıyor
  Son Düzenleme:

  Display Supply Chain Consultants CEO'su Ross Young, Apple'ın yeni bir MacBook Air modeli üzerinde çalıştığını duyurdu. Ünlü analistin ifadelerine göre, cihaz 13.4 inç OLED ekran taşıyacak. Bu durum, mevcut 13.6 inç LCD ekrana sahip modelden daha küçük bir panel içereceği anlamına geliyor.

  MacBook Pro'da OLED Ekran Ne Zaman?

  Young, MacBook Pro'da OLED ekranın kullanılmasının 2026 yılına kadar gerçekleşmeyebileceğini belirtti. Bunun nedeni, Apple'ın tedarik zincirinin dizüstü bilgisayarlar için optimize edilmiş OLED ekranlara yönelik yüksek talebi karşılamaya henüz hazır olmamasıdır.

  OLED Ekranların Avantajları

  Ross Young'a göre, tedarikçiler bu süre zarfında iPad Pro gibi tabletler için OLED ekranlara odaklanacaklar. Analist, daha önce yaptığı bir açıklamada, Apple'ın OLED ekranlı MacBook Air ve 11.1/13 inç iPad Pro modellerini 2024'te piyasaya sürmeyi planladığını belirtmişti.

  OLED ekranlı Mac ve iPad modelleri, LCD panelli modellere göre daha iyi parlaklık ve kontrast oranına sahip olacaklar. Ayrıca, daha fazla enerji tasarrufu sağladıkları için pil ömrü üzerinde de olumlu bir etkiye sahip olacaklar. Young, Apple'ın bu yıl 15 inç LCD ekranlı yeni bir MacBook Air modeli çıkarabileceğini söyledi.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  Apple, iPhone ve Apple Watch Garanti Şartlarını Değiştiriyor: Artık Kılcal Çatlaklar Garanti Dışı Kalacak!

  Apple, iPhone ve Apple Watch garanti şartlarını değiştirdi. Artık kılcal ekran çatlakları garanti kapsamında olmayacak, kullanıcılar onarım için ödeme yapacak.

  Apple, iOS 18 ile Daha Fazla Özelleştirme İmkanı Sunacak!

  iOS 18, iPhone kullanıcılarına daha fazla ana ekran ve simge özelleştirme imkanı sunuyor. Yeni güncelleme, yapay zeka odaklı özelliklerle birlikte geliyor.

  Apple, 13.4 inç OLED Ekranlı MacBook Air Üzerinde Çalışıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et