R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone'larda Yeni Dönem Başlıyor: App Store Dışından Uygulama Yükleme İmkanı Geliyor!

  Avrupa Birliği'nin giderek artan talepleri sonucunda Apple'ın önümüzdeki yıl iPhone cihazlara harici kaynaklardan uygulama yükleme olanağı tanıması gündemde. Bu değişiklikle beraber kullanıcılar, diğer uygulama mağazaları üzerinden de iPhone'larına uygulama indirebilecekler!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  15.11.2023 13:36 2228 2 dk okuma süresi
  iPhone'larda Yeni Dönem Başlıyor: App Store Dışından Uygulama Yükleme İmkanı Geliyor!
  Son Düzenleme:

  iPhone’lara dışarıdan uygulama yükleme özelliği geliyor. Bu, Apple'ın mobil ekosistemine getirdiği önemli bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor. Avrupa Birliği'nin artan baskıları neticesinde Apple'ın bu radikal değişikliği yapması, kullanıcılar ve geliştiriciler için yeni fırsatlar sunuyor.

  App Store Dışı Uygulama Yüklemelerin Etkisi

  Bu değişiklik ile iPhone kullanıcıları, sadece App Store üzerinden değil, aynı zamanda başka uygulama mağazalarından da uygulama yükleyebilecekler. Bu durum, mobil uygulama piyasasında rekabeti artırarak, kullanıcılara daha fazla seçenek sunacak.

  Analist Mark Gurman'a göre Apple, bu yeni özelliği 2024'ün ilk yarısında devreye alabilir. Bu, daha önce yalnızca Jailbreak yoluyla mümkün olan bir işlemken artık resmi bir seçenek olarak sunulacak.

  Apple'ın Karşılaşacağı Zorluklar

  Bu yeni uygulama, Apple için bazı zorlukları da beraberinde getirecek. Öncelikle App Store dışından yapılan yüklemeler nedeniyle Apple'ın %15 ile %30 arasında değişen komisyon gelirlerinde düşüş yaşanabilir. Ayrıca Apple'ın kontrolü dışında gerçekleşecek uygulama yüklemeleri, güvenlik açığı risklerini de beraberinde getirebilir.

  Apple'ın kullanıcı gizliliğine ve güvenliğine verdiği önem göz önünde bulundurulduğunda şirketin bu yeni sistemi ‘yüksek düzeyde kontrollü bir sistem’ olarak geliştireceği bekleniyor. Gurman, Apple'ın geliştiricilere yönelik yeni yönergeler hazırlayarak bu süreci güvenli bir şekilde yöneteceğini öngörüyor.

  iPhone'lara dışarıdan uygulama yükleme imkanının getirilmesi, teknoloji devi Apple'ın kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek ve AB'nin Dijital Piyasalar Yasası gereğince adil bir rekabet ortamı sağlamak için attığı önemli bir adımı temsil ediyor. Bu hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için heyecan verici yeni fırsatlar anlamına geliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iQOO Yeni Kablosuz Kulaklığını Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  iQOO, uygun fiyatlı yeni kablosuz kulaklığı TWS 1i'yi tanıttı. Yüksek ses kalitesi, uzun pil ömrü ve Bluetooth 5.3 özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Honor Choice, Yeni Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Honor, fiyat-performans odaklı yeni akıllı saati Haylou Watch Vitality Edition'ı tanıttı. 1.95 inç AMOLED ekran, 120 spor modu ve 12 gün pil ömrü ile dikkat çekiyor.

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Yeni Superman Filminin Logosu Resmen Tanıtıldı!

  James Gunn, yeni Superman filminin logosunu paylaştı. David Corenswet'in başrolde olduğu film, 11 Temmuz 2025'te vizyona girecek.

  iPhone'larda Yeni Dönem Başlıyor: App Store Dışından Uygulama Yükleme İmkanı Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et