R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Yeni Güncellemesi Güvenlik Açığı Yarattı!

  Microsoft’un yayınladığı yeni Windows 11 güncellemesi (KB5014019), kullanıcıların yazılım güvenliğini tehdit eden bir açığı getirdi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  28.05.2022 13:07 1562 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Yeni Güncellemesi Güvenlik Açığı Yarattı!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından yayınlanan son Windows 11 güncellemesi, uzun bir zaman sonra ilk defa ciddi güvenlik problemine neden oldu. Kullanıcıların indirdikleri “Windows 11 Build KB5014019” güncellemesi ciddi bir güvenlik açığına neden oluyor. 

  Windows Fidye Yazılımlarına Açık Hale Geliyor!

  Microsoft Windows 11 için yayınlanan ve “İnsider” programındaki kullanıcılara açık olan yeni güncellemede “fidye yazılımı” problemi görüldü. Güncellemenin Windows 11’de oluşturduğu sorun ise cihazların/yazılımların fidye yazılımlarına karşı korunmasını sağlayan antivirüslerdeki bu önlemleri devre dışı bırakıyor olması şeklinde açıklandı. Güncellemeyle gelen sorunun “Trend Micro” ürünleri için geçerli olduğu belirtiliyor.

  Windows 11

  Windows 11 için yayınlanan bu güncellemeyi yapan kullanıcıların cihazlarındaki güçlü koruma bileşenlerinden “UMH” sürücüsünün inaktif hale gelmesine neden oluyor. Bu sürücünün aktif olarak çalışamaması da kullanıcıların fidye yazılımlarına karşı savunmasız durumda kalmasına neden oluyor.

  Güncellemenin Sorun Oluşturduğu Trend Micro Ürünleri Açıklandı

  Microsoft’un son Windows 11 güncellemesiyle Trend Micro ürünlerinde yaşanan güvenlik zafiyeti ile ilgili detaylar da belli oldu. Güncellemeyle birlikte güvenlik açığına maruz kalan Trend Micro ürünleri;

  1. Apex One 2019
  2. Apex One as a Service 2019
  3. Deep Security 20.0
  4. Deep Security 12.0
  5. Worry-Free Business Security Services 6.7
  6. Worry-Free Business Security Advanced 10.0

  Yaşanan soruna ilişkin Trend Micro’dan da açıklama geldi. Trend Micro, kullanıcılarının yaşanan güvenlik açığına ilişkin son Microsoft Windows 11 güncellemesini devre dışı bırakmayı öneriyor. Ayrıca kullanıcıların şirketle iletişime geçerek “hata ayıklama modülü” desteği almalarını da öneriyor.

  Microsoft Windows 11’e gelen bu “İnsider” güncellemeyi sizde indirdiniz mi? Bu sorun için ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’nın Maket Görüntüleri Yayınlandı: İşte Beklenen Yenilikler!

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6'nın maket görüntüleri sızdırıldı. Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6'nın yeni tasarım ve özellikleri tanıtılacak.

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  Windows 11 Yeni Güncellemesi Güvenlik Açığı Yarattı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et