R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Yeni Güncellemesi Güvenlik Açığı Yarattı!

  Microsoft’un yayınladığı yeni Windows 11 güncellemesi (KB5014019), kullanıcıların yazılım güvenliğini tehdit eden bir açığı getirdi.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 28.05.2022 13:07 1241 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Yeni Güncellemesi Güvenlik Açığı Yarattı!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından yayınlanan son Windows 11 güncellemesi, uzun bir zaman sonra ilk defa ciddi güvenlik problemine neden oldu. Kullanıcıların indirdikleri “Windows 11 Build KB5014019” güncellemesi ciddi bir güvenlik açığına neden oluyor. 

  Windows Fidye Yazılımlarına Açık Hale Geliyor!

  Microsoft Windows 11 için yayınlanan ve “İnsider” programındaki kullanıcılara açık olan yeni güncellemede “fidye yazılımı” problemi görüldü. Güncellemenin Windows 11’de oluşturduğu sorun ise cihazların/yazılımların fidye yazılımlarına karşı korunmasını sağlayan antivirüslerdeki bu önlemleri devre dışı bırakıyor olması şeklinde açıklandı. Güncellemeyle gelen sorunun “Trend Micro” ürünleri için geçerli olduğu belirtiliyor.

  Windows 11

  Windows 11 için yayınlanan bu güncellemeyi yapan kullanıcıların cihazlarındaki güçlü koruma bileşenlerinden “UMH” sürücüsünün inaktif hale gelmesine neden oluyor. Bu sürücünün aktif olarak çalışamaması da kullanıcıların fidye yazılımlarına karşı savunmasız durumda kalmasına neden oluyor.

  Güncellemenin Sorun Oluşturduğu Trend Micro Ürünleri Açıklandı

  Microsoft’un son Windows 11 güncellemesiyle Trend Micro ürünlerinde yaşanan güvenlik zafiyeti ile ilgili detaylar da belli oldu. Güncellemeyle birlikte güvenlik açığına maruz kalan Trend Micro ürünleri;

  1. Apex One 2019
  2. Apex One as a Service 2019
  3. Deep Security 20.0
  4. Deep Security 12.0
  5. Worry-Free Business Security Services 6.7
  6. Worry-Free Business Security Advanced 10.0

  Yaşanan soruna ilişkin Trend Micro’dan da açıklama geldi. Trend Micro, kullanıcılarının yaşanan güvenlik açığına ilişkin son Microsoft Windows 11 güncellemesini devre dışı bırakmayı öneriyor. Ayrıca kullanıcıların şirketle iletişime geçerek “hata ayıklama modülü” desteği almalarını da öneriyor.

  Microsoft Windows 11’e gelen bu “İnsider” güncellemeyi sizde indirdiniz mi? Bu sorun için ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Windows 11 Yeni Güncellemesi Güvenlik Açığı Yarattı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et