R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Yeni Güncellemesi Güvenlik Açığı Yarattı!

  Microsoft’un yayınladığı yeni Windows 11 güncellemesi (KB5014019), kullanıcıların yazılım güvenliğini tehdit eden bir açığı getirdi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  28.05.2022 13:07 1530 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Yeni Güncellemesi Güvenlik Açığı Yarattı!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından yayınlanan son Windows 11 güncellemesi, uzun bir zaman sonra ilk defa ciddi güvenlik problemine neden oldu. Kullanıcıların indirdikleri “Windows 11 Build KB5014019” güncellemesi ciddi bir güvenlik açığına neden oluyor. 

  Windows Fidye Yazılımlarına Açık Hale Geliyor!

  Microsoft Windows 11 için yayınlanan ve “İnsider” programındaki kullanıcılara açık olan yeni güncellemede “fidye yazılımı” problemi görüldü. Güncellemenin Windows 11’de oluşturduğu sorun ise cihazların/yazılımların fidye yazılımlarına karşı korunmasını sağlayan antivirüslerdeki bu önlemleri devre dışı bırakıyor olması şeklinde açıklandı. Güncellemeyle gelen sorunun “Trend Micro” ürünleri için geçerli olduğu belirtiliyor.

  Windows 11

  Windows 11 için yayınlanan bu güncellemeyi yapan kullanıcıların cihazlarındaki güçlü koruma bileşenlerinden “UMH” sürücüsünün inaktif hale gelmesine neden oluyor. Bu sürücünün aktif olarak çalışamaması da kullanıcıların fidye yazılımlarına karşı savunmasız durumda kalmasına neden oluyor.

  Güncellemenin Sorun Oluşturduğu Trend Micro Ürünleri Açıklandı

  Microsoft’un son Windows 11 güncellemesiyle Trend Micro ürünlerinde yaşanan güvenlik zafiyeti ile ilgili detaylar da belli oldu. Güncellemeyle birlikte güvenlik açığına maruz kalan Trend Micro ürünleri;

  1. Apex One 2019
  2. Apex One as a Service 2019
  3. Deep Security 20.0
  4. Deep Security 12.0
  5. Worry-Free Business Security Services 6.7
  6. Worry-Free Business Security Advanced 10.0

  Yaşanan soruna ilişkin Trend Micro’dan da açıklama geldi. Trend Micro, kullanıcılarının yaşanan güvenlik açığına ilişkin son Microsoft Windows 11 güncellemesini devre dışı bırakmayı öneriyor. Ayrıca kullanıcıların şirketle iletişime geçerek “hata ayıklama modülü” desteği almalarını da öneriyor.

  Microsoft Windows 11’e gelen bu “İnsider” güncellemeyi sizde indirdiniz mi? Bu sorun için ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Windows 11 Yeni Güncellemesi Güvenlik Açığı Yarattı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et