R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!

  Microsoft, Outlok hizmetinde giriş hatası problemini düzeltmeye çalışıyor. Son dönemde çoğu kullanıcı Microsoft Outlook hizmetinde giriş hatası bildirimi alıyor. İşte kullanıcıların yaşadığı hata ve nedenleri!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 25.07.2022 13:17 1154 2 dk okuma süresi
  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından geliştirilen “e-posta” servisi “Outlook” ile ilgili ilginç bir sorun ortaya çıktı. Son dönemde çoğu Outlook kullanıcısı herhangi bir giriş sorunu söz konusu olmamasına rağmen sürekli giriş hatasıyla ilgili bildirim almaya başladı. Microsoft, kullanıcıların e-posta güvenliği konusunda endişe duymasına neden olan söz konusu bildirimlerin bir hatadan kaynaklı olarak geldiğini açıkladı.

  Outlook Bilinmeyen Giriş Etkinliği Hatası

  Outlook servisini kullananların karşılaştıkları hata ise “Unknown sing-in activity” yani “Bilinmeyen giriş etkinliği” şeklindedir. Bu bildirim normal şartlarda kullanıcının haberi olmadan farklı bir noktadan giriş yapılması halinde geliyor. Doğal olarak bu uyarıyı herhangi bir sorun olmamasına rağmen uyarıyı sıklıkla alan kullanıcılar e-posta hesaplarının güvenliğinden endişe duymaya başladı.

  Microsoft Sorunun Kaynağını Araştırıyor

  Microsoft Outlook

  Kullanıcıları fazlasıyla rahatsız eden hatalı bildirim sorununa ilişkin Microsoft cephesinde araştırmalar devam ediliyor. Sorunun öne çıkan olasılıklarının başında ise sunucu geliyor. Özellikle sunucudaki bir “yapılandırma problemi” nedeniyle ortaya çıkmış olabileceği düşünülüyor. Bu olasılık, kullanıcıların uyarı bildirimlerinin gelmesini önleyebilmesi için yapabileceği hiçbir şey olmadığı anlamına geliyor.

  Kullanıcıların Şifre Değiştirmesine Gerek Yok

  Kullanıcıların kendilerinden veya hesaplarının güvenliğinden kaynaklı bir sorun olmadığı için Microsoft cephesinden, kullanıcıların e-posta şifresi değiştirmelerine gerek olmadığı açıklaması geldi. 

  Söz konusu “Bilinmeyen Oturum Açma Etkinliği” uyarısında doğal olarak e-posta adresinin güvenliğinin riske girmiş olması muhtemel olabildiğinden kullanıcılar, ilk iş olarak şifre değişikliği yapıyor. Bununla birlikte bazı kullanıcılar gelen “Bilinmeyen Oturum Açma Etkinliği” geldiğinde uyarıya tıklıyor ve doğrudan “e-posta şifre değiştirme” sayfasına yönlendiriliyor.

  Olağan protokol gereğince şifre değiştirme işlemini yapan bazı kullanıcılar “parola değiştirme” işlemini de gerçekleştiremiyor. Çünkü bu sayfada da hata alıyor. 

  Microsoft Outlook’taki bildirim hatasının “İki faktörlü kimlik doğrulama” özelliğini etkinleştirmiş olan kullanıcılarında aldığı belirtildi.

  Microsoft’un çözmek için uğraştığı Outlook bildirim hatasının ne zaman çözülebileceği ve güncelleme yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

  Microsoft Outlook’taki hatayı sizde alıyor musunuz? Yanıtlarınızı yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation’a Büyük Şok! Tam 2 Yıl Sonra Güvenlik Açığı Bulundu 

  PlayStation'un çıkışından tam iki yıl sonra ortaya çıkan bir video, yazılımın kırıldığını ispatladı. Video, PS5 kollarına tam erişim sağlandığını kanıtladı.

  Microsoft’tan Eşi Benzeri Görülmemiş Program: Arama Başına Ödül Verilecek

  Microsoft, bugün eşi benzeri görülmeyen bir açıklama yaparak bir ilke imza attı. Açıklamaya göre Bing üzerinden yapılan her arama için ödül verilecek.

  Güvenlik İhlali Yaşandığı İddia Edilen Tiktok İddiaları Yalanladı

  TikTok, son günlerde sosyal medyada dolaşan güvenlik ihlali iddialarına ilişkin açıklama yaptı. TikTok kullanıcılarının verilerinin sızdırıldığı iddiası için yalanlama geldi.

  Spider Man Remastered Oyunu Hatalı Fiyattan Satışa Çıkartıldı!

  Valve, dünya genelinde belirli ülkelerde Spider Man:Remastered oyununun ön sipariş fiyatını yanlış açıkladı. Bu yüzden ön sipariş oluşturan kullanıcıların, siparişlerini iptal ederek, yeni ön sipariş oluşturmaları gerekecek.

  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et