R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!

  Microsoft, Outlok hizmetinde giriş hatası problemini düzeltmeye çalışıyor. Son dönemde çoğu kullanıcı Microsoft Outlook hizmetinde giriş hatası bildirimi alıyor. İşte kullanıcıların yaşadığı hata ve nedenleri!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 25.07.2022 13:17 1074 2 dk okuma süresi
  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından geliştirilen “e-posta” servisi “Outlook” ile ilgili ilginç bir sorun ortaya çıktı. Son dönemde çoğu Outlook kullanıcısı herhangi bir giriş sorunu söz konusu olmamasına rağmen sürekli giriş hatasıyla ilgili bildirim almaya başladı. Microsoft, kullanıcıların e-posta güvenliği konusunda endişe duymasına neden olan söz konusu bildirimlerin bir hatadan kaynaklı olarak geldiğini açıkladı.

  Outlook Bilinmeyen Giriş Etkinliği Hatası

  Outlook servisini kullananların karşılaştıkları hata ise “Unknown sing-in activity” yani “Bilinmeyen giriş etkinliği” şeklindedir. Bu bildirim normal şartlarda kullanıcının haberi olmadan farklı bir noktadan giriş yapılması halinde geliyor. Doğal olarak bu uyarıyı herhangi bir sorun olmamasına rağmen uyarıyı sıklıkla alan kullanıcılar e-posta hesaplarının güvenliğinden endişe duymaya başladı.

  Microsoft Sorunun Kaynağını Araştırıyor

  Microsoft Outlook

  Kullanıcıları fazlasıyla rahatsız eden hatalı bildirim sorununa ilişkin Microsoft cephesinde araştırmalar devam ediliyor. Sorunun öne çıkan olasılıklarının başında ise sunucu geliyor. Özellikle sunucudaki bir “yapılandırma problemi” nedeniyle ortaya çıkmış olabileceği düşünülüyor. Bu olasılık, kullanıcıların uyarı bildirimlerinin gelmesini önleyebilmesi için yapabileceği hiçbir şey olmadığı anlamına geliyor.

  Kullanıcıların Şifre Değiştirmesine Gerek Yok

  Kullanıcıların kendilerinden veya hesaplarının güvenliğinden kaynaklı bir sorun olmadığı için Microsoft cephesinden, kullanıcıların e-posta şifresi değiştirmelerine gerek olmadığı açıklaması geldi. 

  Söz konusu “Bilinmeyen Oturum Açma Etkinliği” uyarısında doğal olarak e-posta adresinin güvenliğinin riske girmiş olması muhtemel olabildiğinden kullanıcılar, ilk iş olarak şifre değişikliği yapıyor. Bununla birlikte bazı kullanıcılar gelen “Bilinmeyen Oturum Açma Etkinliği” geldiğinde uyarıya tıklıyor ve doğrudan “e-posta şifre değiştirme” sayfasına yönlendiriliyor.

  Olağan protokol gereğince şifre değiştirme işlemini yapan bazı kullanıcılar “parola değiştirme” işlemini de gerçekleştiremiyor. Çünkü bu sayfada da hata alıyor. 

  Microsoft Outlook’taki bildirim hatasının “İki faktörlü kimlik doğrulama” özelliğini etkinleştirmiş olan kullanıcılarında aldığı belirtildi.

  Microsoft’un çözmek için uğraştığı Outlook bildirim hatasının ne zaman çözülebileceği ve güncelleme yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

  Microsoft Outlook’taki hatayı sizde alıyor musunuz? Yanıtlarınızı yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Spider Man Remastered Oyunu Hatalı Fiyattan Satışa Çıkartıldı!

  Valve, dünya genelinde belirli ülkelerde Spider Man:Remastered oyununun ön sipariş fiyatını yanlış açıkladı. Bu yüzden ön sipariş oluşturan kullanıcıların, siparişlerini iptal ederek, yeni ön sipariş oluşturmaları gerekecek.

  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!

  Microsoft Outlook kullanıcılar, son günlerde sürekli hesaplarında "bilinmeyen oturum açma etkinliği" uyarısı almaya başladı. Kullanıcıların hesap güvenliği konusunda endişeye sürükleyen ve sürekli gelen uyarının hatadan kaynaklı olduğu ortaya çıktı!

  Twitch Güvenlik Önlemlerini Artırmak için 'Ortak Ban Listesi' Güncellemesini Açıkladı

  Daha güvenli ve daha temiz bir platform yaratmak için Twitch'ten yeni güvenlik hamlesi geldi. Platform yeni "ortak ban listesi" sistemiyle zararlı kullanıcılara karşı dinamik önlem alacak. İşte yeni özelliğin detayları!

  Elif 1050

  NFT Piyasasında Yeni Güvenlik İhlali Riski!

  Dünyanın en çok kullanılan ve en değerli NFT pazarlarından birisi olan OpenSea, yeni bir güvenlik skandalı daha yaşıyor. Pazarda yaşanan yeni güvenlik ihlalleri, kullanıcıları kimlik avına açık hale getirdi. İşte OpenSea güvenlik skandalının detayları!

  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et