R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!

  Microsoft, Outlok hizmetinde giriş hatası problemini düzeltmeye çalışıyor. Son dönemde çoğu kullanıcı Microsoft Outlook hizmetinde giriş hatası bildirimi alıyor. İşte kullanıcıların yaşadığı hata ve nedenleri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  25.07.2022 13:17 2674 2 dk okuma süresi
  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından geliştirilen “e-posta” servisi “Outlook” ile ilgili ilginç bir sorun ortaya çıktı. Son dönemde çoğu Outlook kullanıcısı herhangi bir giriş sorunu söz konusu olmamasına rağmen sürekli giriş hatasıyla ilgili bildirim almaya başladı. Microsoft, kullanıcıların e-posta güvenliği konusunda endişe duymasına neden olan söz konusu bildirimlerin bir hatadan kaynaklı olarak geldiğini açıkladı.

  Outlook Bilinmeyen Giriş Etkinliği Hatası

  Outlook servisini kullananların karşılaştıkları hata ise “Unknown sing-in activity” yani “Bilinmeyen giriş etkinliği” şeklindedir. Bu bildirim normal şartlarda kullanıcının haberi olmadan farklı bir noktadan giriş yapılması halinde geliyor. Doğal olarak bu uyarıyı herhangi bir sorun olmamasına rağmen uyarıyı sıklıkla alan kullanıcılar e-posta hesaplarının güvenliğinden endişe duymaya başladı.

  Microsoft Sorunun Kaynağını Araştırıyor

  Microsoft Outlook

  Kullanıcıları fazlasıyla rahatsız eden hatalı bildirim sorununa ilişkin Microsoft cephesinde araştırmalar devam ediliyor. Sorunun öne çıkan olasılıklarının başında ise sunucu geliyor. Özellikle sunucudaki bir “yapılandırma problemi” nedeniyle ortaya çıkmış olabileceği düşünülüyor. Bu olasılık, kullanıcıların uyarı bildirimlerinin gelmesini önleyebilmesi için yapabileceği hiçbir şey olmadığı anlamına geliyor.

  Kullanıcıların Şifre Değiştirmesine Gerek Yok

  Kullanıcıların kendilerinden veya hesaplarının güvenliğinden kaynaklı bir sorun olmadığı için Microsoft cephesinden, kullanıcıların e-posta şifresi değiştirmelerine gerek olmadığı açıklaması geldi. 

  Söz konusu “Bilinmeyen Oturum Açma Etkinliği” uyarısında doğal olarak e-posta adresinin güvenliğinin riske girmiş olması muhtemel olabildiğinden kullanıcılar, ilk iş olarak şifre değişikliği yapıyor. Bununla birlikte bazı kullanıcılar gelen “Bilinmeyen Oturum Açma Etkinliği” geldiğinde uyarıya tıklıyor ve doğrudan “e-posta şifre değiştirme” sayfasına yönlendiriliyor.

  Olağan protokol gereğince şifre değiştirme işlemini yapan bazı kullanıcılar “parola değiştirme” işlemini de gerçekleştiremiyor. Çünkü bu sayfada da hata alıyor. 

  Microsoft Outlook’taki bildirim hatasının “İki faktörlü kimlik doğrulama” özelliğini etkinleştirmiş olan kullanıcılarında aldığı belirtildi.

  Microsoft’un çözmek için uğraştığı Outlook bildirim hatasının ne zaman çözülebileceği ve güncelleme yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

  Microsoft Outlook’taki hatayı sizde alıyor musunuz? Yanıtlarınızı yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Debian 12.6 Güvenlik ve Kararlılık İyileştirmeleriyle Yayımlandı!

  Debian Projesi, güvenlik ve kritik hata düzeltmeleri odaklı Debian 12.6'nın yayımlandığını duyurdu. Güncelleme, güvenlik açıklarını kapatıyor.

  OpenSSH 9.8 Sürümü Yayınlandı: Kritik Güvenlik Güncellemeleri ve Yeni Özellikler

  OpenSSH 9.8, kritik bir güvenlik açığını (CVE-2024-6387) yamayarak 32 bit Linux sistemlerindeki keyfi kod yürütme riskini ortadan kaldırdı.

  Microsoft, Hatalı Windows 11 Güncellemesi Yayınladı: Bilgisayarlar Çöküyor

  Microsoft, hatalı KB5039302 güncellemesi nedeniyle Windows 11 bilgisayarlarının çökmesine sebep oldu. Güncelleme geri çekildi ve çözüm için çalışılıyor.

  Microsoft’tan Yeni Proje: 3,3 Milyar Dolarlık Yapay Zeka Kampüsü Kuruyor!

  Microsoft, ABD'de 3,3 milyar dolarlık yapay zeka kampüsü kuruyor. Firma, yenilikçi teknolojilerle binlerce kişiye eğitim ve iş imkanı sunacak.

  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et