R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Outlook

  OutlookMicrosoft tarafından geliştirilen ve kullanıcıların bilgisayarlarında e-posta gönderip almasını sağlayan bir e-posta programıdır. Outlook'un iki sürümü vardır: Microsoft Outlook Express ve Microsoft Outlook.

  Microsoft Outlook Express, Outlook yazılım ailesinin küçültülmüş bir sürümüdür. Windows XP'ye kadar tüm Windows sürümlerine dahil edildi. Windows Vista'nın tanıtılmasıyla Microsoft, Windows Mail'e geçiş yaptı.

  Microsoft Outlook ise bağımsız bir sürüm veya Microsoft Office paketinin bir parçası olarak sunulan ticari üründür. Bu program, ücretsiz sürümde bulunmayan daha iyi kurumsal destek ve yeteneklerle çok daha eksiksiz bir şekilde donatılmıştır.

  Microsoft Outlook'un tarihçesi

  Microsoft Outlook, 1997 yılında tanıtıldı ve Microsoft Office 97'ye dahil edildi. O zamandan beri Microsoft, her biri bir öncekinden daha fazla özellik sunan çok sayıda güncellenmiş sürüm yayınladı.

  Outlook; Office 2010, 2013 ve 2016 ve Microsoft 365 dahil olmak üzere birçok Microsoft Office uygulama paketine dahil edildi. Yine de tüm sürümlerin Outlook'u içermediğini unutmamak önemlidir. Örnek olarak Microsoft Outlook, Microsoft 365 Home’da mevcuttur, ancak Office Home ve Öğrenci sürümlerine dahil değildir.

  Microsoft Outlook’u kim kullanır?

  Yalnızca e-posta göndermek ve almak istiyorsanız, Microsoft Outlook satın almanız gerekmez. Windows işletim sisteminde bulunan Posta uygulamasını da kullanabilir, e-postanızı sağlayıcınızın web sitesinden de alabilirsiniz. Ancak bundan daha fazlasını yapmanız gerekiyorsa daha güçlü bir e-posta yönetim programına ihtiyacınız olabilir.

  Microsoft hesabınızla oturum açabilmeniz koşuluyla, Microsoft Outlook ile kişisel verilerinizi telefonunuz, tabletiniz ve diğer bilgisayarlarınızla eşleştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz kurallara göre e-postalarınızı klasörlere ayırabilir, ofis dışı mesajlarını otomatik olarak gönderebilir, e-postaları takip için işaretleyebilir ve Exchange sunucularından e-posta alabilirsiniz. 

  Kişisel verilerinizi Microsoft Outlook ile entegre etmek de mümkündür. Bir adres defteri, takvim, görev listesi ve sanal yapışkan notları Outlook’a aktarabilirsiniz. Takvime koyduklarınız diğer cihazlarınızla senkronize edebilir ve böylece görevleri başka cihazlarda da görebilirsiniz. Ayrıca takvimleri paylaşabilir ve başka kullanıcıları yetkilendirebilirsiniz.

  Microsoft Outlook satın almak

  Outlook içeren bir Microsoft Office paketiniz olmadığından eminseniz, Microsoft 365 ile en son sürümü edinebilirsiniz. Ancak Microsoft 365 abonelik hizmetidir ve bunun için aylık ödeme yapmalısınız.

  Microsoft Outlook için merak edilenler

  Outlook ve Gmail arasındaki fark nedir? 

  Outlook ve Gmail, iletilerinize POP3 veya IMAP aracılığıyla erişmenize olanak tanır. Outlook'ta birden çok e-posta sağlayıcısı kurabilirsiniz. Gmail ise çoğunlukla Google'ın e-posta hizmetiyle kullanılır. Genel olarak konuşursak, Gmail ücretsizdir ve daha akıcı bir deneyim sunarken, Outlook daha zengin özelliklere sahiptir ve bir abonelik gerektirir.

  iOS için Outlook nedir? 

  iOS için Microsoft Outlook, iPhone ve iPad'de çalışmak üzere tasarlanmış Outlook e-posta uygulamasıdır. Masaüstünde Outlook kullanan ve e-postalarına bir iOS cihazından erişmek isteyen kişiler için özellikle yararlıdır. App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Outlook e-posta adresimi nasıl görebilirim? 

  Microsoft Outlook'ta bağlı e-posta adres(ler)inizi bulmak için Dosya > Hesap Ayarları > Hesap Ayarları > E-posta sekmesini seçin. Outlook.com e-posta adresinizi bulmak için sağ üst köşeden profil fotoğrafınızı seçin; e-posta adresiniz adınızın altında bulunur.

  Outlook şifrem nedir? 

  Outlook parolanız, Outlook hesabınıza bağlı e-posta hizmetine bağlıdır. Örneğin, Gmail kullanıyorsanız, şifreniz Google hesabınızda oturum açmak için kullandığınız şifreyle aynıdır.

   

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Outlook
  Outlook Logo Outlook Logo
  Windows 10'de çalışan Outlook 2016 Windows 10'de çalışan Outlook 2016
  Geliştirici(ler)

  Microsoft

  Güncel sürüm

  1612 (Build 7668.2074) / 31 Ocak 2017

  İşletim sistemi

  Microsoft Windows

  Tür

  Kişisel bilgi yöneticisi

  Lisans

  Kapalı ticari yazılım

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et