R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!

  Xiaomi yeni patenti ile birlikte kripto piyasasında yeni bir çalışma yapmaya hazırlanıyor. Şirketin kendi karakterlerini yaratmaya niyetli olduğu belirlendi.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  25.07.2022 13:24 1377 1 dk okuma süresi
  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çin menşeili şirket Xiaomi, gelişmeye ve farklı alanlarda hizmet vermeye devam ediyor. Şirketin aldığı yeni bir patent sonrasında karakterlerin görünümünden sorumlu olan bir gen dizisinin tanıtılmasına neden oldu. Bu tanıtım sonrasında karakterlerin yaratılış süreci içerisinde rastgele bir şekilde işlem yapılabilecek. Patentin detaylarında özellikle “blokzincir üzerine çalışmaların yer alması, oluşturulan karakterlerin saklanmasını da içerisinde barındırıyor. 

  Xiaomi Blokzincir Sistemine Giriş Yapacak!

  Yeni patentin detayları incelendiği zaman, “farklı gen dizileri” kullanarak şirketin kendine özel karakterler oluşturması planlanıyor. Bu sayede birbirinden eşsiz ve tahmini pek mümkün olmayan karakterlerin oluşturulması planlanıyor. Şirket tarafından konu hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı ancak bir yandan “Metaverse” deneyimi için bir yöntem olabileceği düşünülüyor. 

  Xiaomi Yeni Aldığı Patentin Detaylarını Açıkladı

  Patent süreci içerisinde blokzincirden bahsedilen kısım pek çok teknoloji meraklısının dikkatini çekti. Bu sürecin karakterin saklanması ile ilgili olduğu belirlendi. Gen dizilerinin nasıl depolanacağı kafalarda bazı soru işaretlerine neden oldu. “Merkeziyetsiz defter teknolojisi” kullanılarak benzersiz kombinasyonlara karşı da bir koruma elde edilecek. 

  Xiaomi aslında kripto para dünyasına pek yabancı değil. İlk olarak 2018 yılında kendi NFT koleksiyonunu açıklamıştı. Ancak projenin tahmin edildiği kadar ilgi görmemesi nedeniyle kaldırılmasına karar verildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et