R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!

  Xiaomi yeni patenti ile birlikte kripto piyasasında yeni bir çalışma yapmaya hazırlanıyor. Şirketin kendi karakterlerini yaratmaya niyetli olduğu belirlendi.

  Elif Elif 25.07.2022 13:24 1052 1 dk okuma süresi
  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çin menşeili şirket Xiaomi, gelişmeye ve farklı alanlarda hizmet vermeye devam ediyor. Şirketin aldığı yeni bir patent sonrasında karakterlerin görünümünden sorumlu olan bir gen dizisinin tanıtılmasına neden oldu. Bu tanıtım sonrasında karakterlerin yaratılış süreci içerisinde rastgele bir şekilde işlem yapılabilecek. Patentin detaylarında özellikle “blokzincir üzerine çalışmaların yer alması, oluşturulan karakterlerin saklanmasını da içerisinde barındırıyor. 

  Xiaomi Blokzincir Sistemine Giriş Yapacak!

  Yeni patentin detayları incelendiği zaman, “farklı gen dizileri” kullanarak şirketin kendine özel karakterler oluşturması planlanıyor. Bu sayede birbirinden eşsiz ve tahmini pek mümkün olmayan karakterlerin oluşturulması planlanıyor. Şirket tarafından konu hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı ancak bir yandan “Metaverse” deneyimi için bir yöntem olabileceği düşünülüyor. 

  Xiaomi Yeni Aldığı Patentin Detaylarını Açıkladı

  Patent süreci içerisinde blokzincirden bahsedilen kısım pek çok teknoloji meraklısının dikkatini çekti. Bu sürecin karakterin saklanması ile ilgili olduğu belirlendi. Gen dizilerinin nasıl depolanacağı kafalarda bazı soru işaretlerine neden oldu. “Merkeziyetsiz defter teknolojisi” kullanılarak benzersiz kombinasyonlara karşı da bir koruma elde edilecek. 

  Xiaomi aslında kripto para dünyasına pek yabancı değil. İlk olarak 2018 yılında kendi NFT koleksiyonunu açıklamıştı. Ancak projenin tahmin edildiği kadar ilgi görmemesi nedeniyle kaldırılmasına karar verildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Dev bataryalı Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

  Çin üretimindeki yeni tablet Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı. Xiaomi Pad 5 Pro, 10.000 mAh batarya ve 12.4 inç ekrana sahip. Bu yeni modelde birçok özellik üzerinde iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.

  Xiaomi’nin İnsansı Robotu CyberOne Tanıtıldı! İşte Xiaomi’nin ilk İnsansı Robotu!

  Xiaomi, robot teknolojisi alanındaki çalışmalarının ilk ürününü tanıttı. Xiaomi, tanıtım etkinliğinde ilk insansı robotu CyberOne'yi tanıttı. İşte şirketin ilk insansı robotu Xiaomi CyberOne özellikleri!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et