R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!

  Xiaomi yeni patenti ile birlikte kripto piyasasında yeni bir çalışma yapmaya hazırlanıyor. Şirketin kendi karakterlerini yaratmaya niyetli olduğu belirlendi.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  25.07.2022 13:24 1354 1 dk okuma süresi
  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çin menşeili şirket Xiaomi, gelişmeye ve farklı alanlarda hizmet vermeye devam ediyor. Şirketin aldığı yeni bir patent sonrasında karakterlerin görünümünden sorumlu olan bir gen dizisinin tanıtılmasına neden oldu. Bu tanıtım sonrasında karakterlerin yaratılış süreci içerisinde rastgele bir şekilde işlem yapılabilecek. Patentin detaylarında özellikle “blokzincir üzerine çalışmaların yer alması, oluşturulan karakterlerin saklanmasını da içerisinde barındırıyor. 

  Xiaomi Blokzincir Sistemine Giriş Yapacak!

  Yeni patentin detayları incelendiği zaman, “farklı gen dizileri” kullanarak şirketin kendine özel karakterler oluşturması planlanıyor. Bu sayede birbirinden eşsiz ve tahmini pek mümkün olmayan karakterlerin oluşturulması planlanıyor. Şirket tarafından konu hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı ancak bir yandan “Metaverse” deneyimi için bir yöntem olabileceği düşünülüyor. 

  Xiaomi Yeni Aldığı Patentin Detaylarını Açıkladı

  Patent süreci içerisinde blokzincirden bahsedilen kısım pek çok teknoloji meraklısının dikkatini çekti. Bu sürecin karakterin saklanması ile ilgili olduğu belirlendi. Gen dizilerinin nasıl depolanacağı kafalarda bazı soru işaretlerine neden oldu. “Merkeziyetsiz defter teknolojisi” kullanılarak benzersiz kombinasyonlara karşı da bir koruma elde edilecek. 

  Xiaomi aslında kripto para dünyasına pek yabancı değil. İlk olarak 2018 yılında kendi NFT koleksiyonunu açıklamıştı. Ancak projenin tahmin edildiği kadar ilgi görmemesi nedeniyle kaldırılmasına karar verildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Whatsapp'a Dört Yeni Biçimlendirme Seçeneği Geldi: İşte Detaylar!

  WhatsApp, madde işaretleri, numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod gibi dört yeni biçimlendirme seçeneği ekledi.

  Discord Nitro Türkiye Fiyatına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  2024 yılında, Discord Nitro'nun sunduğu ekstra özelliklere ulaşım sağlayan üyelik bedelleri yüzde 40'lık bir artış gösterdi. İşte yeni fiyatlar!

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Xiaomi Pad 6S Pro'nun Özellikleri Paylaşıldı: İşte Detaylar!

  22 Şubat'ta Xiaomi, premium tablet serisi Xiaomi Pad 6S Pro'yu da görücüye çıkaracak. Xiaomi'nin bu yeni tabletine dair önemli özellikler açıklandı.

  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et