R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!

  Xiaomi yeni patenti ile birlikte kripto piyasasında yeni bir çalışma yapmaya hazırlanıyor. Şirketin kendi karakterlerini yaratmaya niyetli olduğu belirlendi.

  Ecem Ecem 25.07.2022 13:24 1140 1 dk okuma süresi
  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çin menşeili şirket Xiaomi, gelişmeye ve farklı alanlarda hizmet vermeye devam ediyor. Şirketin aldığı yeni bir patent sonrasında karakterlerin görünümünden sorumlu olan bir gen dizisinin tanıtılmasına neden oldu. Bu tanıtım sonrasında karakterlerin yaratılış süreci içerisinde rastgele bir şekilde işlem yapılabilecek. Patentin detaylarında özellikle “blokzincir üzerine çalışmaların yer alması, oluşturulan karakterlerin saklanmasını da içerisinde barındırıyor. 

  Xiaomi Blokzincir Sistemine Giriş Yapacak!

  Yeni patentin detayları incelendiği zaman, “farklı gen dizileri” kullanarak şirketin kendine özel karakterler oluşturması planlanıyor. Bu sayede birbirinden eşsiz ve tahmini pek mümkün olmayan karakterlerin oluşturulması planlanıyor. Şirket tarafından konu hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı ancak bir yandan “Metaverse” deneyimi için bir yöntem olabileceği düşünülüyor. 

  Xiaomi Yeni Aldığı Patentin Detaylarını Açıkladı

  Patent süreci içerisinde blokzincirden bahsedilen kısım pek çok teknoloji meraklısının dikkatini çekti. Bu sürecin karakterin saklanması ile ilgili olduğu belirlendi. Gen dizilerinin nasıl depolanacağı kafalarda bazı soru işaretlerine neden oldu. “Merkeziyetsiz defter teknolojisi” kullanılarak benzersiz kombinasyonlara karşı da bir koruma elde edilecek. 

  Xiaomi aslında kripto para dünyasına pek yabancı değil. İlk olarak 2018 yılında kendi NFT koleksiyonunu açıklamıştı. Ancak projenin tahmin edildiği kadar ilgi görmemesi nedeniyle kaldırılmasına karar verildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Amiral Gemisi Katili Olarak Anılıyordu: O Cihaz Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

  'Amiral gemisi katili' olarak isimlendirilen OnePlus 11, çalışmalarını hızlandırdı. Tahminlere göre cihaz, 2023'ün ilk aylarında piyasaya çıkacak!

  Xiaomi Yeni Patent Aldı: Blokzincir Tabanlı Karakterler Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et