R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Windows 11 Widget Sınırlamalarını Kaldırıyor!

  İşlevsel bir tasarım sunan Microsoft’un Windows 11 işletim sistemi fonksiyon yönünden zenginleştirilmeye devam ediyor. Microsoft son olarak Windows 11 Widget sınırlamalarını kaldıracağını açıkladı. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 25.05.2022 13:41 1126 1 dk okuma süresi
  Microsoft Windows 11 Widget Sınırlamalarını Kaldırıyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, mobil kullanıcılarının çok sevdiği ve hayli işlevsel olabilen Widget deneyimini Windows 11 masaüstü işletim sistemi sürümüne kısa bir süre önce getirmişti. Kullanıcılar, Windows 11 “Görev Çubuğu” sekmesine widget ekleyebiliyor. 

  Kullanım açısından gerçekten çok işlevsel olabilen Widget’ler konusunda Windows 11’e gelen güncelleme belirli sınırlamaları kapsıyordu. Güncellemeyle birlikte kullanıcıların görev çubuğuna ekleyebildikleri Widget’ler sadece Microsoft lisanslı olan Widget’ler. Bu durum hem seçenek çeşitliliğini daraltıyor hem de ihtiyaca yönelik kullanımı sınırlandırıyor. Microsoft, güncelleme sonrasında kullanıcılardan alınan geri bildirimleri dikkate alarak bu sınırlamaları kaldıracağını açıkladı.

  Win 11’de Özgürce Widget Eklenebilecek!

  Microsoft Windows 11 Widgets

  Şirket, konuya ilişkin “Microsoft Build Conference(MBC 2022)” etkinliğinde açıklamalarda bulundu. Microsoft, Widget konusundaki sınırlamalardan şikayet eden kullanıcılarını dikkate aldı. Şirket, 2022 bitmeden bu konuya çözüm getireceğini açıkladı. 

  Konferansta yapılan açıklamaya göre Windows 11’deki Widget sınırlaması sorunun “win32” ve “PWA” uygulamalarını kullanarak geliştirilen Widget’lerin 2022 yılı sonuna kadar Windows 11’de kullanılmaya başlayacak.

  Microsoft Windows 11 Görev Çubuğu kısmında şu anda sadece Microsoft’un lisanslı yazılımları olan Outlook vb. uygulamalara ait Widget’ler kullanılabiliyor.

  Microsoft’un Windows 11 sürümü için kendi uygulama Widget’lerinin dışındaki “üçüncü taraf” yazılım Widget’lerini desteklemeye başlayacağını açıklaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a gönderebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo, gelen tepki ve eleştiriler sonrasında geri adım atarak, Microsoft dosyalarını engellemeye başladı.

  Elif 1110

  Microsoft’tan Hatalı Outlook Güvenlik Bildirimi!

  Microsoft Outlook kullanıcılar, son günlerde sürekli hesaplarında "bilinmeyen oturum açma etkinliği" uyarısı almaya başladı. Kullanıcıların hesap güvenliği konusunda endişeye sürükleyen ve sürekli gelen uyarının hatadan kaynaklı olduğu ortaya çıktı!

  Microsoft’un Netflix Hedefi Ortaya Çıktı!

  Geçen haftalarda "reklamlı abonelik" modeli için Netflix, Microsoft ile önemli bir anlaşma gerçekleştirmişti. Anlaşmanın üzerinden ortaya çıkan iddialara göre 2 şirket arasındaki anlaşma daha da ileriye taşınabilir. Microsoft, Netflix'i satın alabilir.

  Microsoft Windows 11 Widget Sınırlamalarını Kaldırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et