R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Windows 11 Widget Sınırlamalarını Kaldırıyor!

  İşlevsel bir tasarım sunan Microsoft’un Windows 11 işletim sistemi fonksiyon yönünden zenginleştirilmeye devam ediyor. Microsoft son olarak Windows 11 Widget sınırlamalarını kaldıracağını açıkladı. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  25.05.2022 13:41 2958 1 dk okuma süresi
  Microsoft Windows 11 Widget Sınırlamalarını Kaldırıyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, mobil kullanıcılarının çok sevdiği ve hayli işlevsel olabilen Widget deneyimini Windows 11 masaüstü işletim sistemi sürümüne kısa bir süre önce getirmişti. Kullanıcılar, Windows 11 “Görev Çubuğu” sekmesine widget ekleyebiliyor. 

  Kullanım açısından gerçekten çok işlevsel olabilen Widget’ler konusunda Windows 11’e gelen güncelleme belirli sınırlamaları kapsıyordu. Güncellemeyle birlikte kullanıcıların görev çubuğuna ekleyebildikleri Widget’ler sadece Microsoft lisanslı olan Widget’ler. Bu durum hem seçenek çeşitliliğini daraltıyor hem de ihtiyaca yönelik kullanımı sınırlandırıyor. Microsoft, güncelleme sonrasında kullanıcılardan alınan geri bildirimleri dikkate alarak bu sınırlamaları kaldıracağını açıkladı.

  Win 11’de Özgürce Widget Eklenebilecek!

  Microsoft Windows 11 Widgets

  Şirket, konuya ilişkin “Microsoft Build Conference(MBC 2022)” etkinliğinde açıklamalarda bulundu. Microsoft, Widget konusundaki sınırlamalardan şikayet eden kullanıcılarını dikkate aldı. Şirket, 2022 bitmeden bu konuya çözüm getireceğini açıkladı. 

  Konferansta yapılan açıklamaya göre Windows 11’deki Widget sınırlaması sorunun “win32” ve “PWA” uygulamalarını kullanarak geliştirilen Widget’lerin 2022 yılı sonuna kadar Windows 11’de kullanılmaya başlayacak.

  Microsoft Windows 11 Görev Çubuğu kısmında şu anda sadece Microsoft’un lisanslı yazılımları olan Outlook vb. uygulamalara ait Widget’ler kullanılabiliyor.

  Microsoft’un Windows 11 sürümü için kendi uygulama Widget’lerinin dışındaki “üçüncü taraf” yazılım Widget’lerini desteklemeye başlayacağını açıklaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a gönderebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Microsoft, Xbox Series X Konsolunu Tanıttı: Disksiz ve Tamamen Dijital!

  Microsoft, disksiz ve tamamen dijital Xbox Series X'i tanıttı. Beyaz renkli 1TB kapasiteli bu konsol, sonbahar tatil sezonunda 450 dolar fiyatla satışa sunulacak.

  Microsoft, Tencent Oyunlarını Windows'a Getiriyor: İşte Detaylar!

  PUBG ve Honor of Kings gibi popüler Tencent oyunları, Windows'a geliyor. 1.500'den fazla oyun ve uygulama, ilk Çin'de, ardından diğer bölgelerde sunulacak.

  Microsoft’un Yeni Yapay Zekası Phi-3-Vision: Beklentilerin Üzerinde Performans Gösteriyor!

  Microsoft'un yeni yapay zekası Phi-3-Vision, dil ve görme yeteneklerini birleştirerek rakiplerinden üstün performans sergiliyor. İşte modelin detayları ve yenilikleri!

  Microsoft Windows 11 Widget Sınırlamalarını Kaldırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et