R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla'ya Yeni Rakip Geliyor: Hyundai'den Rekor Kıran EV Yatırımı

  Hyundai, ABD'de 5,5 milyar dolara EV fabrikası kuracak. Hyundai, pil ve elektrikli araba üretmek için yeni tesislerini onayladı.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 25.05.2022 15:51 1116 2 dk okuma süresi
  Tesla'ya Yeni Rakip Geliyor: Hyundai'den Rekor Kıran EV Yatırımı
  Son Düzenleme:

  Hyundai Motor Company'nin Başkanı Jay Chang ve ABD eyaleti Georgia Valisi Brian Kemp kısa süre önce yeni anlaşmayı duyurdu. 2026 yılına kadar yapılacak yatırımla Hyundai, ABD'deki üçüncü büyük elektrikli araç üreticisi olacak. 

  Güney Koreli teknoloji devi, 5.5 milyar dolarlık bir elektrikli araba fabrikası projesini imzaladığını duyurdu. Yılda 300.000 araç üretim kapasitesine sahip olacak bu fabrika, Bryan County'de 2.923 dönümlük bir alanda kurulacak.

  Hyundai'den 5,5 milyar dolara EV fabrikası

  Koreli otomobil üreticisi, yeni EV tesisi ve pil üretim tesisleri için yaklaşık 5,54 milyar ABD Doları yatırım yapacak. EV tesisi 2023'ün başlarında inşa edilecek ve üretimin 2025'in ilk yarısında yıllık 300.000 adet kapasiteyle başlaması bekleniyor. 

  Hyundai Motor Group, bölgede üretilecek model serisini açıklamadı, ancak her bir markadan bazılarının olması çok muhtemel: Hyundai, Kia ve Genesis

  Hyundai Global COO'su José Muñoz, 2028 yılına kadar tesiste 6 adede kadar model üretileceğini ve "işler iyi giderse" kapasitenin yılda 500.000'e kadar çıkarılabileceğini doğruladı.

  “Hyundai Motor Group; çıkış hızı, işgücü ve ayrıca grup iştirakleri ve tedarikçileri ağı da dahil olmak üzere bir dizi uygun iş koşulları nedeniyle Georgia'yı EV ve pil üretim bölgesi olarak seçti.”

  Hyundai pil tesisi de inşa edecek

  Pil tesisi stratejik bir ortaklıkla kurulacak ve detaylar daha sonraki bir aşamada açıklanacak. Hyundai, modelleri detaylandırmadan yeni Georgia EV fabrikasında “ABD müşterileri için geniş bir tam elektrikli araç yelpazesi” üretmeyi planladığını söyledi. 

  Pil tesisi aracılığıyla Hyundai, ABD'de istikrarlı bir tedarik zinciri kurmayı ve EV ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. Hyundai Motor Company, yeni tesisle ABD otomobil pazarının “EV geçişinde lider” olacağına inanıyor. 

  ABD merkezli hedefi 2026 yılına kadar bu pazardaki en iyi üç elektrikli araç sağlayıcısından biri olmak ve küresel hedefi ise 2030 yılına kadar yılda 3,23 milyon tam elektrikli araç satmak.

  Georgia halihazırda ABD'deki Kia üretim merkezine ev sahipliği yapıyor. Projenin yaklaşık 8.100 yeni iş yaratması bekleniyor.

  Siz Hyundai'nin yeni EV fabrikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube için Netflix gibi platformlara rakip olacak yeni servisi üzerinde çalışıyor. 2022 bitmeden devreye alınacak Youtube "Channel Store" ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İşte Youtube'nin Channel Store'sinin özellikleri!

  Yeni Windows güncellemesi tüm Windows sürümlerini bozdu!

  Windows'un yeni güncellemesi olan KB5012170 güncellemesi kullanıcılara 0x800f0922 hata kodunu veriyor. Çözüm için haberimize bakabilirsiniz.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Tesla'ya Yeni Rakip Geliyor: Hyundai'den Rekor Kıran EV Yatırımı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et