R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone Dinamik Ada Özelliği Eski Cihazlarda Nasıl Çalışır?

  iPhone dinamik ada özelliği eski cihazlara getirilebiliyor. Bunun için yapılması gerekenleri sizler için paylaştık. Umarız işinize yarar.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.01.2023 22:04 6453 2 dk okuma süresi
  iPhone Dinamik Ada Özelliği Eski Cihazlarda Nasıl Çalışır?
  Son Düzenleme:

  Apple, iPhone 14 serisi ile beraber dynamic island yani dinamik adayı duyurmuştu. Bu özellik ile beraber kullanıcılar, daha farklı bir ekran ile karşılaşmıştı. Bilindiği üzere ekranın içine gömülü bir kamera bulunuyor. Şirket, bu kameranın güzel durması için böyle bir adım attı. Atılan bu adımın gayet başarılı olduğunu söylememiz gerekiyor. Yeni özelliğin güncel modeller desteklemesi sebebiyle eski iPhone kullanıcıları da özelliği istiyor. Bunun için bir uygulama geliştirildi.

  Dinamik ada özelliği nedir?

  Dynamic island, Apple’ın iPhone 14 cihazlarında geliştirdiği bir alan. Bu alanda yer alan kamera sebebiyle ekrana özel bir tasarım yapıldı. Kameranın çevresini kaplayan ada görünümündeki bu alan, bazı özelliklere sahip. Örneğin buradaki şekil üzerinde saat görünüyor. Bunun yanı sıra müzik çalarken de dinamik ada özelliğinden faydalanılabiliyor. Bu gibi pek çok alanda dynamic island özelliği kullanılabiliyor.

  Dinamik ada özelliği destekleyen modeller

  Dinamik ada özelliğini destekleyen cihazlar iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max. Bu cihazların dışındaki ürünler, bu özelliği desteklememekte. Buna ek olarak iOS 16 sürümünün gerekliliğinden bahsedelim. Bu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcılar için bir yazılım geliştirildi. Bu yazılım sayesinde dynamic island özelliği kullanılabilir oluyor.

  iPhone dinamik ada özelliğini eski telefon modellerinde kullanın

  Yeni özelliği kullanmak için iOS 16 işletim sistemi gerekli olduğunu açıklayalım. Eğer cihazını iOS 16 desteğine sahip ise bu özellikten yararlanmanız mümkün. Yeni geliştirilen uygulamanın adı DynamicCow olarak adlandırılmakta. Bu uygulama, MacDirtyCow açığını kullanıyor. Ayrıca bu uygulamayı çalıştırırken jailbreak gerekmediğini de ifade edelim.

  Uygulamayı kurmayı anlatmadan önce bilinmesi gereken bir detay var. Bu uygulama iPhone 11’de soruna yol açmakta. Ekranın üst kısmında kırmızı bir çubuk yer alıyor. Bu çubuk, estetik açıdan sorun oluşturmakta. Bu hatanın mevcut olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca özelliği kaldırmak isterseniz öncelikle dinamik ada özelliği kapatılmalı. Aksi takdirde problem oluşur.

  Eski cihazlara dynamic island kurma adımları

  Bu uygulamayı kullanırken sorumluluğun kullanıcıya ait olduğunu vurgulamak gerekir. Yazılımın ne kadar güvenli olduğunu bilemeyiz. iPhone dinamik ada özelliğini kurmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. AltServer adlı uygulamayı Windows veya MacOS destekli bilgisayara kurun.
  2. Uygulamayı kurduktan sonra AltServer’i başlatın.
  3. Mail eklentisini kurup mail tercihlerinden etkinleştirin.
  4. iPhone cihazınızı bilgisayara bağlayın.
  5. AltServer uygulamasına gelerek AltStore’u kurun. Ardından iPhone cihazınızı seçin.
  6. Telefona eklenen uygulamayı açıp Apple hesabınıza giriş yapın.
  7. Telefona DynamicCow’u indirmek için Github'a girin.
  8. AltStore uygulamasını başlattıktan sonra “My Apps” sayfasına girin.
  9. Bu ekranda yer alan artı simgesine dokunun. Ardından indirilen “DynamicCow.ipa” dosyasını kurun.
  10. Yüklenen uygulamayı başlattıktan sonra telefon modelinize göre model seçimi yapın. Sonrasında “enable” seçeneğine basın. Bu adımlar neticesinde özellik aktif hale geliyor.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  iPhone SE 4 OLED Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  Apple'ın OLED ekranlı yeni iPhone SE 4 modeli, 2025'te piyasaya çıkıyor. Daha premium bir deneyim ve uygun fiyatlarla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor.

  iPhone Dinamik Ada Özelliği Eski Cihazlarda Nasıl Çalışır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et