R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone Dinamik Ada Özelliği Eski Cihazlarda Nasıl Çalışır?

  iPhone dinamik ada özelliği eski cihazlara getirilebiliyor. Bunun için yapılması gerekenleri sizler için paylaştık. Umarız işinize yarar.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.01.2023 22:04 1486 2 dk okuma süresi
  iPhone Dinamik Ada Özelliği Eski Cihazlarda Nasıl Çalışır?
  Son Düzenleme:

  Apple, iPhone 14 serisi ile beraber dynamic island yani dinamik adayı duyurmuştu. Bu özellik ile beraber kullanıcılar, daha farklı bir ekran ile karşılaşmıştı. Bilindiği üzere ekranın içine gömülü bir kamera bulunuyor. Şirket, bu kameranın güzel durması için böyle bir adım attı. Atılan bu adımın gayet başarılı olduğunu söylememiz gerekiyor. Yeni özelliğin güncel modeller desteklemesi sebebiyle eski iPhone kullanıcıları da özelliği istiyor. Bunun için bir uygulama geliştirildi.

  Dinamik ada özelliği nedir?

  Dynamic island, Apple’ın iPhone 14 cihazlarında geliştirdiği bir alan. Bu alanda yer alan kamera sebebiyle ekrana özel bir tasarım yapıldı. Kameranın çevresini kaplayan ada görünümündeki bu alan, bazı özelliklere sahip. Örneğin buradaki şekil üzerinde saat görünüyor. Bunun yanı sıra müzik çalarken de dinamik ada özelliğinden faydalanılabiliyor. Bu gibi pek çok alanda dynamic island özelliği kullanılabiliyor.

  Dinamik ada özelliği destekleyen modeller

  Dinamik ada özelliğini destekleyen cihazlar iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max. Bu cihazların dışındaki ürünler, bu özelliği desteklememekte. Buna ek olarak iOS 16 sürümünün gerekliliğinden bahsedelim. Bu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcılar için bir yazılım geliştirildi. Bu yazılım sayesinde dynamic island özelliği kullanılabilir oluyor.

  iPhone dinamik ada özelliğini eski telefon modellerinde kullanın

  Yeni özelliği kullanmak için iOS 16 işletim sistemi gerekli olduğunu açıklayalım. Eğer cihazını iOS 16 desteğine sahip ise bu özellikten yararlanmanız mümkün. Yeni geliştirilen uygulamanın adı DynamicCow olarak adlandırılmakta. Bu uygulama, MacDirtyCow açığını kullanıyor. Ayrıca bu uygulamayı çalıştırırken jailbreak gerekmediğini de ifade edelim.

  Uygulamayı kurmayı anlatmadan önce bilinmesi gereken bir detay var. Bu uygulama iPhone 11’de soruna yol açmakta. Ekranın üst kısmında kırmızı bir çubuk yer alıyor. Bu çubuk, estetik açıdan sorun oluşturmakta. Bu hatanın mevcut olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca özelliği kaldırmak isterseniz öncelikle dinamik ada özelliği kapatılmalı. Aksi takdirde problem oluşur.

  Eski cihazlara dynamic island kurma adımları

  Bu uygulamayı kullanırken sorumluluğun kullanıcıya ait olduğunu vurgulamak gerekir. Yazılımın ne kadar güvenli olduğunu bilemeyiz. iPhone dinamik ada özelliğini kurmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. AltServer adlı uygulamayı Windows veya MacOS destekli bilgisayara kurun.
  2. Uygulamayı kurduktan sonra AltServer’i başlatın.
  3. Mail eklentisini kurup mail tercihlerinden etkinleştirin.
  4. iPhone cihazınızı bilgisayara bağlayın.
  5. AltServer uygulamasına gelerek AltStore’u kurun. Ardından iPhone cihazınızı seçin.
  6. Telefona eklenen uygulamayı açıp Apple hesabınıza giriş yapın.
  7. Telefona DynamicCow’u indirmek için Github'a girin.
  8. AltStore uygulamasını başlattıktan sonra “My Apps” sayfasına girin.
  9. Bu ekranda yer alan artı simgesine dokunun. Ardından indirilen “DynamicCow.ipa” dosyasını kurun.
  10. Yüklenen uygulamayı başlattıktan sonra telefon modelinize göre model seçimi yapın. Sonrasında “enable” seçeneğine basın. Bu adımlar neticesinde özellik aktif hale geliyor.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 15 Wi-Fi 6E Desteğine Sahip Olacak!

  İddialara göre iPhone 15 serisinde Wi-Fi 6E teknolojisi kullanılacak. Wi-Fi 6E, daha yüksek bağlantı hızları ve daha düşük gecikme imkanı sunuyor.

  Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Google hesabınızı silebilmek istiyorsanız hesabınıza giriş yapabilmeniz gerekir. Google hesabınızı silmeden önce onunla ilişkili tüm verileri yedeklemiş olmalısınız. Google hesabı nasıl silinir ve Google hesabını silmeden Gmail hesabı silinebilir mi?

  2023 Güncel DNS’ler: DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

  En kolay yöntemlerle internet bağlantınızı hızlandırmak için DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Güncel DNS adresleri ile kendinizi güvene alabilirsiniz.

  3 Kolay Adımda Kurulum: XAMPP ile Localhost WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

  XAMPP kullanarak kolayca bilgisayarınızda WordPress kurabilirsiniz. Kurulum rehberimizle, localhost üzerinden WordPress sitesi oluşturun ve özelleştirin.

  iPhone Dinamik Ada Özelliği Eski Cihazlarda Nasıl Çalışır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et