R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bu iOS Sürümlerinde WhatsApp Kullanılamayacak! Hangi iPhone'lar Etkilenecek?

  WhatsApp'ın uygulama içi özellikleri, artık bu iPhone kullanıcıları tarafından kullanılamayacak.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  24.05.2022 16:42 2751 2 dk okuma süresi
  Bu iOS Sürümlerinde WhatsApp Kullanılamayacak! Hangi iPhone'lar Etkilenecek?
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, önümüzdeki aylarda iOS 10, iOS 11, iPhone 5 ve iPhone 5C için desteği bırakmayı planlıyor. Bu aslında ani alınmış bir karar değil, Apple'ın uzun vadeli bir planını oluşturuyor. 

  Kullanıcılar tarafından bildirildiği üzere, WhatsApp'ın bu yıl 24 Ekim'de iOS 10 ve iOS 11 ile iPhone 5 ve iPhone 5C'de çalışmayı durdurması bekleniyor. Sosyal ağlarda paylaşılan ekran görüntüleri, uygulamayı kullanmaya devam etmek için telefonlarının güncellenmesi gerektiğini bildiriyor.

  WhatsApp destek sayfalarında da bilgileri doğrulamak mümkündür. Açıklamaya göre, uygulama artık yalnızca iOS 12 veya sonraki sürümleri çalıştıran mobil cihazlarla uyumlu olacak. Diğer işletim sistemleri için WhatsApp, Android 4.1 gerektirir.

  iOS 10 ve iOS 11 için WhatsApp desteği bitiyor

  Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, eski iPhone'larda çalışan iOS'un eski varyasyonları için desteğini bırakıyor.

  Bundan sonra, WhatsApp uygulama içi seçeneklerinin çoğu, muhtemelen iPhone müşterileri için uluslararası olarak erişilemez hale gelecek. Bu seçenekler muhtemelen tepkiler veya fonlar olabilir, ancak bu dönüşümden hangi seçeneklerin tam olarak etkileneceği hakkında hiçbir fikrimiz yok. 

  WhatsApp ayrıca güncellemelerini sürdürmek için Android ekosistemine ayak uyduruyor.

  iOS 10 ve iOS 11 için WhatsApp desteği bitiyor

  WhatsApp takip sitesi WABetaInfo'ya göre WhatsApp, 5 ay gibi bir süre sonra 24 Ekim 2022'den itibaren iOS 10, iOS 11, iPhone 5 ve iPhone 5C desteklemeyi bırakacak. iOS 10 ve iOS 11 üzerinde çalışan cihazlar bundan sonraki tüm seçeneklerle doğru şekilde çalışamayacak. 

  Apple iPhone 5 ve iPhone 5C, iOS 12 ile uyumlu olmayacak. Bu nedenle bu müşteriler, yepyeni düzenlemeler sunulmaya başlayacağı için WhatsApp'ı daha fazla kullanamayacak. WhatsApp seçeneklerinden tam olarak yararlanmak için en az iOS 12 ve üstü kullanmalısınız.

  Sizin WhatsApp desteği hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  Dünyanın İlk Masaüstü Yapay Zeka İş İstasyonu Çıktı: İşte Teknoloji ve Lüksün Buluşması!

  GPTShop, Nvidia destekli dünyanın ilk masaüstü yapay zeka iş istasyonunu çıkardı. İşte üst düzey performans ve lüks tasarıma sahip iş istasyonunun özellikleri!

  WhatsApp'tan Yenilik: Kilit Ekranından Engelleme Özelliği Geldi!

  WhatsApp, kilit ekranından rahatsız edici mesajları engelleme özelliği sunuyor. Güvenliği artıran bu yeni adım, kullanım kolaylığı sağlıyor.

  WhatsApp Yenileniyor: Topluluk Kanallarındaki Duyurular Yanıtlanabilecek!

  WhatsApp'ta topluluk duyurularına yanıt verme özelliği, etkileşimi artırarak iletişimi daha dinamik hale getiriyor.

  Bu iOS Sürümlerinde WhatsApp Kullanılamayacak! Hangi iPhone'lar Etkilenecek?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et