R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bu iOS Sürümlerinde WhatsApp Kullanılamayacak! Hangi iPhone'lar Etkilenecek?

  WhatsApp'ın uygulama içi özellikleri, artık bu iPhone kullanıcıları tarafından kullanılamayacak.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 24.05.2022 16:42 1177 2 dk okuma süresi
  Bu iOS Sürümlerinde WhatsApp Kullanılamayacak! Hangi iPhone'lar Etkilenecek?
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, önümüzdeki aylarda iOS 10, iOS 11, iPhone 5 ve iPhone 5C için desteği bırakmayı planlıyor. Bu aslında ani alınmış bir karar değil, Apple'ın uzun vadeli bir planını oluşturuyor. 

  Kullanıcılar tarafından bildirildiği üzere, WhatsApp'ın bu yıl 24 Ekim'de iOS 10 ve iOS 11 ile iPhone 5 ve iPhone 5C'de çalışmayı durdurması bekleniyor. Sosyal ağlarda paylaşılan ekran görüntüleri, uygulamayı kullanmaya devam etmek için telefonlarının güncellenmesi gerektiğini bildiriyor.

  WhatsApp destek sayfalarında da bilgileri doğrulamak mümkündür. Açıklamaya göre, uygulama artık yalnızca iOS 12 veya sonraki sürümleri çalıştıran mobil cihazlarla uyumlu olacak. Diğer işletim sistemleri için WhatsApp, Android 4.1 gerektirir.

  iOS 10 ve iOS 11 için WhatsApp desteği bitiyor

  Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, eski iPhone'larda çalışan iOS'un eski varyasyonları için desteğini bırakıyor.

  Bundan sonra, WhatsApp uygulama içi seçeneklerinin çoğu, muhtemelen iPhone müşterileri için uluslararası olarak erişilemez hale gelecek. Bu seçenekler muhtemelen tepkiler veya fonlar olabilir, ancak bu dönüşümden hangi seçeneklerin tam olarak etkileneceği hakkında hiçbir fikrimiz yok. 

  WhatsApp ayrıca güncellemelerini sürdürmek için Android ekosistemine ayak uyduruyor.

  iOS 10 ve iOS 11 için WhatsApp desteği bitiyor

  WhatsApp takip sitesi WABetaInfo'ya göre WhatsApp, 5 ay gibi bir süre sonra 24 Ekim 2022'den itibaren iOS 10, iOS 11, iPhone 5 ve iPhone 5C desteklemeyi bırakacak. iOS 10 ve iOS 11 üzerinde çalışan cihazlar bundan sonraki tüm seçeneklerle doğru şekilde çalışamayacak. 

  Apple iPhone 5 ve iPhone 5C, iOS 12 ile uyumlu olmayacak. Bu nedenle bu müşteriler, yepyeni düzenlemeler sunulmaya başlayacağı için WhatsApp'ı daha fazla kullanamayacak. WhatsApp seçeneklerinden tam olarak yararlanmak için en az iOS 12 ve üstü kullanmalısınız.

  Sizin WhatsApp desteği hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp uygulamasında telefon zorunluluğu kalkıyor!

  WhatsApp yayınladığı yeni uygulaması ile birlikte telefonsuz kullanmayı mümkün kılıyor. WhatsApp masaüstü uygulaması beta sürümünden çıkarak tüm kullanıcılara açıldı.

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Bu iOS Sürümlerinde WhatsApp Kullanılamayacak! Hangi iPhone'lar Etkilenecek?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et