R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Meta ve Kızılay'dan Kan Bağışını Destekleyecek Yeni İşbirliği!

  Meta ile Kızılay arasında gerçekleştirilen yeni bir iş birliği sonrasında Kan Bağış Aracı Türkiye'de hizmete girdi. Yeni çalışmanın ülkede kan bağışını artırması bekleniyor.

  Elif Elif 14.06.2022 23:48 1210 2 dk okuma süresi
  Meta ve Kızılay'dan Kan Bağışını Destekleyecek Yeni İşbirliği!
  Son Düzenleme:

  Eski adıyla Facebook, yeni adıyla Meta yeni bir iş birliği ile gündeme geldi. Meta geçtiğimiz yıllarda dünya genelinde kan bağışını desteklemek için Kan Bağış Aracı hizmetini açıklamıştı. Dünya genelinde bir süredir aktif olan hizmetin 145 milyondan daha fazla kişi tarafından tercih edildiği ortaya çıktı. 

  Kan Bağış Aracı hizmeti Meta tarafından yapılan açıklama sonrasında sonunda Türkiye’ye de geldi. Türkiye’de platformun daha etkili biçimde hizmet verebilmesi için Kızılay ile iş birliği içerisine girdiği öğrenildi. Ortak çalışmanın detayları da belli oldu. 

  Meta Kan Bağış Aracı Türkiye’de Hizmete Girdi

  Dünya genelinde 2017 yılından bu yana hizmet veren Facebook Kan Bağış Aracı, Kızılay ile yapılan ortak çalışma sonrasında Türkiye’de de bundan sonraki dönemde aktif olarak hizmet verecek. Bununla birlikte insanlar ihtiyaç olması halinde bölgelerinde kan bağış noktalarını hızlı bir şekilde öğrenebilecek ve kan bağışı konusunda da bilgi alabilecekler. 

  Elektronik bir sistem üzerinden bağışçı olarak kayıt yaptırabilecekler. Kan bağışı pek çok insanın hayatını kurtaran bir hareketken, uygulama ülke genelinde farkındalığı artırmak için gerçekleştirilecek. Kızılay’ın ülkenin pek çok noktasında kan bağış noktaları, mobil kan bağış servisleri bulunuyor. Meta ile yapılan ortak çalışma sonrasında ihtiyacı karşılayacak olan kan bağışçı sayısının giderek artırılması bekleniyor. 

  Facebook Kan Bağış Aracı Nasıl Kullanılacak?

  Facebook aracılığı ile kullanıma sunulacak olan Kan Bağış Aracı özellikle 18 ile 65 yaş arasında Facebook kullanan kişileri hedef alacak. Kullanıma yakın zamanda sunulması beklenen uygulamanın basit bir ara yüze sahip olması bekleniyor. Düzenli olarak kullanıcılara bildirimler gönderilecek. Güncellemeler yapılacak ve kan bağışı hakkında bilgi verilecek. Her kullanıcının rastgele biçimde kan bağışçısı olmasını engellemek için yaş, sağlık durumu ve kan vermesini engelleyen diğer faktörler değerlendirmeye alınacak. Yapılan değerlendirme sonrasında kan bağışçıları ile online ortam üzerinden iletişim kurulabilecek.

  Yeni iş birliği sonrasında acil ve olağanüstü durumlarda kan bağışı hakkında gerekli yönlendirmeler Meta aracılığı ile yapılacak ve kan bağışı yapacakların yönlendirilmesi sağlanabilecek. Türkiye’de geliştirilmesi gerektiği düşünülen kan bağışı sürecinin büyük bir lojistik operasyon haline getirilmesi planlanıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Meta ve Kızılay'dan Kan Bağışını Destekleyecek Yeni İşbirliği!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et