R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Marvel’ın “MCU” için yaptığı açıklamalarla büyük ilgi görmüştü. Ancak en büyük rakibi DC’den hiçbir açıklama gelmemişti. Son dönemde çizgi roman dünyası sinemada büyük bir hegemonya kurmuştu. Marvel Studios ve DC Studios, gelecek yapımlarını da açıklıyor. Uzun süredir sessiz olan DC Studios’tan sonunda merakla beklenen açıklama geldi. İşte beyazperde de DC evreninin yeni yapımları!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  04.02.2023 18:35 4290 6 dk okuma süresi
  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!
  Son Düzenleme:

  Süper kahraman filmleri, dizileri ve hatta çizgi romanları, son yıllara damga vuruyor. Özellikle “Marvel Comics” dünyasının en sevilen süper kahramanlarının film ve dizilerini yapmıştı. 2000’li yıllara damga vuran “MCU” dışında en büyük rakibi “DC” cephesinden de önemli atılımlar gelmişti.

  Son dönemde DC, “Suicide Squad” filmleriyle başta “Joker” ve “Harley Quiin” karakterlerini sinemaya taşımıştı. Ayrıca dünyanın en çok izlenen DC filmlerinden birisi olan “Superman” filmi gelmişti. Dünyaca ünlü yıldız “Henry Cavill” ile yeniden beyazperdeye büyük bir dönüş yapmıştı. Ancak uzun süre yeni film gelmemişti. 2022’nin son ayında Henry Cavill’in “Superman” olarak geri döneceği açıklanmış ancak daha sonra Cavill, karaktere veda etmişti.

  DC Evreninde Büyük Yenilikler

  DC

  Bununla birlikte “DC Studios” cephesinde uzun süredir bir sessizlik söz konusuydu. DC evreni hayranları, şirketin gelecek planlarının ne olacağını merak ediyordu. Beklentilere yanıt ise ünlü yönetmen ve senarist “James Gunn” tarafından verildi.

  DC Studios, “Warner Bros. Discovery” şirketi çatısı altında bulunuyor. Şirket, DC evreninin geleceğinin şekillendirilmesini “James Gunn” ve “Peter Safran” isimlerine bırakmıştı. Bu gelişmenin ardından sessizlik söz konusuydu.

  The Flash Filmiyle Herşey Baştan Başlayacak

  The Flash 2023

  DC Comics’in en sevilen karakterlerinden “The Flash” karakterinin beyazperdeye uyarlanması büyük bir probleme dönüşmüştü. DC, gelecek yeni filmle birlikte hem “The Flash” karakterini hem de tüm evreni yeni bir düzene sokacak. 

  James Gunn’dan yapılan açıklamaya göre DC, “The Flash” filmiyle evreni sıfırlamayı hedefliyor. Filmle birlikte sıfırlanacak DC evreninde, önceki hata ve sorunların ortadan kaldırılması da sağlanmış olacak. Bu sayede evrenin gelecekte çok daha sağlıklı bir hikaye ilerleyişine sahip olabilmesi sağlanmış olacak.

  DC Studios’ta “evren sıfırlama” kararı beraberinde bazı üzücü haberleri de getirdi. Zira bunun en önemli etkilerinden birisi Henry Cavill’in “Superman” karakterine veda etmesi olmuştu. Evrenin sıfırlanması ünlü oyuncu “Ben Affleck” için “Batman” karakterine veda anlamına da geliyor. Bununla birlikte DC evreninde bugüne kadar yayınlanmış olan bazı dizi ve filmlerdeki bazı karakterlerin ise aynı oyuncularla yola devam edileceği belirtildi.

  The Flash 2023’te Vizyonda

  The Flash 2023

  DC’nin yeni “The Flash” filminin 2023 yaz aylarında vizyona gireceği açıklanmıştı. 2023 yılında vizyona girecek film, 2023 itibariyle DC evrenini sıfırlamış olacak. Bununla birlikte DC’nin planlarına göre 2025’e kadar yeni “Shazam” ve “Blue Beetle” filmleri vizyona girecek. Her iki filmde yeni DC evrenine geçiş filmleri olacak.

  DC Evreninde İlk Bölüm Adı Tanrılar ve Canavarlar Olacak

  James Gunn

  James Gunn’ın açıklamalarına göre yeni DC evreni, 2025 yılında başlayacak. Yeni “DC Universe Chapter 1” için ismin ise “Tanrılar ve Canavarlar” olduğu belirtildi. Gunn, sıfırlanan evrenin yeni başlangıcının 2025 yılında vizyona girecek “Superman: Legacy” isimli filmle olacağı belirtildi. 

  Superman: Legacy Filmi

  Superman Legacy

  James Gunn’ın açıklamalarına göre DC’nin sıfırdan başlayacak yeni evreninde başrol “Superman” karakterinin olacak. Yeni evrenin “Clark Cent” çevresinde oluşması, stüdyonun çizgi filmlerde yakaladığı başarıyı perçinleyeceği belirtiliyor.

  Yeni DC evreninin ilk filmi “Superman: Legacy” ile birlikte “Clark Kent” karakterinin daha çok insani yönlerine odaklanılacak. Çok sevilen Henry Cavill’li Superman yerine yeni bir oyuncu Superman karakterine hayat verecek.

  The Brave and the Bold Filmi

  The Brave and the Bold

  Gunn, yeni DC evrenine ilişkin bir diğer önemli projenin ise “The Brave and the Bold” isimli film olacağını belirtti. Film, sıfırlanan DC evreninde “Bruce Wayne” ve “Damian Wayne” karakterlerinin girişini sağlayacak. Filmin, daha önce vizyona giren “Batman” filmlerinden tamamen farklı bir işleyişe sahip olacağı da belirtildi.

  Lanterns Dizisi

  Lanterns

  Son dönemde “Deadpool” karakteriyle dikkat çeken ünlü oyuncu “Ryan Reynolds” çokça dalga geçmişti. Daha önce “Yeşil Fener” filminde başrol olan Reynolds, filmde yer almış olmaktan memnun olmadığını sıkça dile getirmişti.

  Yeni DC evreninde ise “Yeşil Fener” çok daha farklı bir şekilde hayranların karşısına çıkacak. Gunn, yeni evrende “Lanterns” isimli bir dizinin yapılacağını duyurdu. Söz konusu dizinin daha çok “Green Lantern Corps.” hikayelerine odaklanılacağını duyurdu. Diziyle birlikte yeni DC evrenine “Hal Jordan” ve “John Stweart” karakterleri de giriş yapmış olacak.

  Gelen bilgilere göre söz konusu dizinin, büyük sükse yapan “True Detective” dizisiyle benzer yapıda olacak. True Detective dizisi, her sezonunda farklı hikayeler, farklı oyuncularla işlenmişti.

  Waller Dizisi

  Waller

  DC evreninde dikkat çeken dizi yapımlarından birisi de “Waller” olacak. Waller dizisi, son dönemde “The Suicide Squad” filminden tanınan “Amanda Waller” karakterinin merkezinde olacak. Waller karakteri “İntihar Timi” filminin dışında “Peacemaker” filminde de görülmüştü.

  Booster Gold Solo Dizisi Gelecek

  Booster Gold

  DC Comics dünyasının en sevilen karakterleri arasında “Booster Gold” yer alıyor. Karakter, çizgi roman hayranlarının çok beğendiği oldukça eğlenceli bir karakter olarak biliniyor. Uzun zamandır DC Sinematik Evrenine gelmesi beklenen Booster Gold, karakteri “solo” dizisiyle gelecek.

  Booster Gold karakterinin hayranlarının yakından bildiği “zaman yolcuğu” konusu dizide bolca yer alacak. Dizinin kadrosu ve konusunun işleyişiyle ilgili ise daha fazla bilgiye yer verilmedi.

  The Authority Filmi

  The Authority

  DC, sıfırlanan evrende “The Authority” filmine de yer verecek. Film ağırlıklı olarak “Wildstorm Comics” karakterine odaklanacak. Filmin, süper kahraman filmlerindeki klişeleşmiş “iyi kahraman” ve “kötü kahraman” mantığından uzak olacağı belirtildi. 

  Peter Safran, filme ilişkin yaptığı açıklamada “The Authority” için, “A Few Good Men” filmindeki “Jack Nicholson” tarafından oynanan karakter benzetmesinde bulundu.

  Paradise Lost Dizisi

  Paradise Lost

  DC, evren sıfırlanmadan önce vizyona giren ve çok sevilen “Wonder Woman” karakterinin dünyasına da odaklanacak. Ünlü oyuncu “Gal Gadot” tarafından canlandırılan “Wonder Woman” karakterinin ana vatanı “Themyscira” odağında bir dizi yapılacak. Dizinin, son yılların en popüler dizileri arasında yer alan “Game of Thrones” temasına benzer yapıda olacağı belirtildi.

  Swamp Thing Filmi

  Swamp Thing

  Yeni evrenin “canavarlar” kısmını en iyi temsil edecek karakterse “Swamp Thing” olacak. Kendi solo filmine sahip olacak bu canavarın kendi filmi hem yeni evrenle iç içe olacak hem de farklı olacak. Filmin Swamp Thing karakterinin “karanlık” olan geçmişinin odağında olacağı belirtildi.

  Supergirl: The Woman of Tomorrow

  Supergirl: The Woman of Tomorrow

  DC Comics’te kadın süper kahramanların en büyük temsilcisi “Supergirl”, daha önce sinematik evreninde başarıyla işlenememişti. Birkaç dizi projesinde gösterilmişti. Ancak yeni evrende James Gunn’a göre “Supergirl” çok daha ağır olacak. Yeni evrende “Supergirl: The Woman of Tomorrow” isimli bir filmin yapılacağı açıklandı.

  Bu yıl vizyona girecek “The Flash” filminde de bir “Supergirl” yer alacak. Yeni evrende solo filmiyle gelecek Supergirl’in ise bu filmdekiyle aynı olup, olmayacağı ise belli değil.

  Creature Commandos

  Creature Commandos

  Yeni evrenin ilk animasyon dizisi ise “Creature Commandos” olacak. Bilindiği üzere “Creature Commandos” ekibi, “Rick Flag” karakterinin babası tarafından yönetiliyor.

  Şirket, 2025’te başlayacak yeni evren ile birlikte en büyük rakibi “Marvel” karşısında daha fazla başarı elde etmeyi hedefliyor. Stüdyonun 2023’te yeni evrenden daha fazla yapım duyurusunda bulunacağı da belirtildi. Özellikle de en çok merak edilen “The Batman” ve “The Joker” karakterlerinin geleceğinin yakında belli olması bekleniyor.

  DC Sinematik Evreni Filmleri

  DC Sinematik Evreni

  DC sinematik evreninde bugüne kadar 12 farklı film vizyona girdi. DC genişletilmiş evreninde “Superman”, “Batman”, “Wonder Woman”, “Joker, “Flash”, “Aquaman” ve “Harley Quinn” gibi karakterler beyaz perdede yer almıştı.

  FilmVizyon TarihiYönetmen
  Çelik Adam2013Zack Snyder
  Batman v Superman: Adaletin Şafağı2016Zack Snyder
  Suicide Squad: Gerçek Kötüler2016David Ayer
  Wonder Woman2017Patty Jenkins
  Justice League: Adalet Birliği2017Zack Snyder
  Aquaman2018James Wan
  Shazam!6 Güç 2019David F. Sandberg
  Birds of Prey(Yırtıcı Kuşlar)2020Cathy Yan
  Wonder Woman 19842020 Patty Jenkins
  The Suicide Squad: İntihar Timi2021James Gunn
  Black Adam2022Jaume Collet-Serra
  Batgirl2022Adil El Arbi& Bilall Fallah

  2023’te Gelecek DC Filmleri

  DC
  FilmVizyon TarihiYönetmen
  The Flash16 Haziran 2023 Andy Muschietti
  Shazam! Fury of the Gods17 Mart 2023 David F. Sandberg
  Aquaman ve Kayıp Krallık25 Aralık 2023James Wan

  DC sinematik evreninin bugüne kadarki yapımları ve açıklanan gelecek planlaması ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy Tab S10 Ultra'nın Görselleri Sızdırıldı: İşte Tasarımı!

  Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Tab S10 Ultra'nın yüksek çözünürlüklü görselleri sızdırıldı. MediaTek işlemcili bu cihaz, yakında piyasaya sürülecek!

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’nın Maket Görüntüleri Yayınlandı: İşte Beklenen Yenilikler!

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6'nın maket görüntüleri sızdırıldı. Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6'nın yeni tasarım ve özellikleri tanıtılacak.

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et