R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  Meta’nın en popüler platformu WhatsApp kötü bir haber ile gündeme geldi. Öğrenilen son bilgilere göre WhatsApp’ta ciddi bir güvenlik açığı söz konusu. Ortaya çıkanlara göre 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  27.11.2022 20:34 1299 2 dk okuma süresi
  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!
  Son Düzenleme:

  Meta’nın en sevilen platformlarından olan WhatsApp kullanıcılarını üzdü. Son haberlere göre popüler mesajlaşma uygulaması zor durumlar içinde. Paylaşılanlara göre WhatsApp üzerinde bir güvenlik açığı oluştu. Bu güvenlik açığı sonucunda 487 milyon kullanıcıya ait telefon numarası bilgisi çalındı. Bu kullanıcıların numaraları ise dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanılabilmesi için satışa sunuldu. 

  Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasında yaşanan sızıntı oldukça büyük. Bu sızıntı, milyonlarca insanı etkiliyor. Verilere göre toplamda 84 farklı ülke bu sızıntıdan olumsuz olarak etkileniyor. 487 milyon kullanıcı dünyanın her yerinden insanlardan oluşmakta. Bu insanların 32 milyondan fazlası ABD’de ikamet eden kullanıcılardan oluşuyor. Mısır’dan 45 milyon, Suudi Arabistan’dan ise 29 milyon kullanıcı da mağdur. Bu ülkeleri sırası ile 20 milyon Fransız ve 20 milyon Türk kullanıcı takip ediyor.

  Ayrıca 10 milyon Rus ve 11 milyon İngiliz vatandaşının da mağdur olduğu bilgisi paylaşıldı. Mevzubahis ülkelere ait vatandaşların telefon numaraları kötü amaçlı ellerde. Dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanılabilmesi için ise daha kötülerine satışa sunuldu. 

  Dolandırıcılıklara karşı uyarılar yapıldı

  WhatsApp kaynaklı bu sızıntı sebebiyle uzmanlar kullanıcıları uyardı. Popüler uygulama üzerinden bilinmeyen numaralara karşı önlem alınması söylendi. Yabancı numaralardan gelen mesaj veya aramalara dönüş yapılmaması gerektiği söylendi. Özellikle bugünlerde bilinmeyen numaraların herhangi bir isteğinin yerine getirilmemesi gerektiği vurgulandı. 

  2 milyar kullanıcı endişeli

  Güncel verilere göre WhatsApp platformunun 2 milyar aktif kullanıcı mevcut. Son yenilikler kapsamında uygulamaya yeni bir özellik eklenmişti. Bu özellik ile kullanıcılar anket oluşturabileceklerdi. Bu anket sonuçları ise mesaj yazma kısmının solunda yer işareti ile paylaşılabilecekti. Özellikle kalabalık gruplar için düşünülen bu özellik, uygulamada hayat buldu. 

  Anket özelliğinin de uçtan uca şifrelendiğini duyuran firma, panik ortamını dağıtmaya çalışmakta. Fakat bu açıklamalar 2 milyar kullanıcıyı sakinleştirmeye yetmedi. Sızıntıdan sonra birçok kullanıcı endişelerini sosyal medya platformları üzerinden dile getirdi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Coca Cola’nın Android Telefon Modelinden İlk Görsel Geldi!

  Ünlü markalar, akıllı telefon üreticileriyle işbirliği yaparak, marka veya ürünlerini tema edinen Android modeller geliştiriyor. Ünlü markaların ürün veya markalarının tema alan tasarımlara yer veriliyor. Şimdiyse Coca Cola'dan Android hamlesi geldi.

  Mac Kullanıcılarına Müjde: WhatsApp Mac Beta Sürümü Kullanıma Sunuldu!

  WhatsApp'ın Mac Beta sürümü, kullanıcılara sunuldu. Açık beta süreci boyunca artık Mac kullanıcıları, WhatsApp’ı kullanabilecekler.

  Resmî Açıklama Geldi: WhatsApp Fotoğraf Kalitesi Artık Bozulmayacak!

  WhatsApp fotoğraf kalitesi için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre artık fotoğraflar, sıkıştırılmadan orijinal bir şekilde gönderilebilecek.

  WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Açılır?

  WhatsApp iki adımlı doğrulama eşsiz bir ek güvenlik katmanıdır. İki adımlı doğrulamayı açarak hesabınızın güvenliğini artırabilirsiniz.

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et