R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube’dan Çığır Açacak Özellik: Sanatçıların Sesini Taklit Edebilen Yapay Zekâ Aracı Geliyor!

  Lider video paylaşım platformu Youtube, tanınmış sanatçıların seslerini taklit edebilmek için son teknoloji bir yapay zekâ uygulamasının geliştirilmesi üzerine çalışıyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  23.10.2023 12:00 1552 1 dk okuma süresi
  Youtube’dan Çığır Açacak Özellik: Sanatçıların Sesini Taklit Edebilen Yapay Zekâ Aracı Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Youtube, sadece bir video paylaşım platformu olmaktan çok daha ötesine geçmeyi hedefleyen yenilikçi uygulamalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Şimdi de ünlü sanatçıların seslerini taklit edebilen bir yapay zekâ uygulaması geliştiriyor. Bu, platformun kullanıcıları için yeni ve benzersiz deneyimler sunmayı hedeflediğinin bir göstergesi!

  Kullanıcılar için Ne Gibi Fırsatlar Sunuyor?

  Bu uygulama sayesinde Youtube kullanıcıları, ünlü sanatçıların sesleriyle şarkı söylüyormuş gibi içerikler oluşturabilecek. Bu, amatör şarkıcılar için bir fırsat olabilir. Örneğin, bir kullanıcı favori sanatçısının sesiyle kendi yazdığı bir şarkıyı platformda paylaşabilecek. Bu özellik, içerik üreticileri için Youtube’da daha kreatif ve özgün içerikler oluşturma imkânı sunacak.

  Ancak bu özellik, gelir dağılımı ve telif hakları gibi konularda bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Özellikle yapay zekâyla oluşturulan içeriğin gelirini kim alacak? Yani Youtube, bu uygulama ile elde edilen gelirleri sanatçıların orijinal eserleri için mi yoksa yapay zekâ ile oluşturulan içerik için mi paylaştıracak? Bu konudaki belirsizlik hem sanatçılar hem de kayıt şirketleri tarafından yakından takip ediliyor.

  Ayrıca, sanatçıların bu modele katılıp katılmayacakları, eğer katılırlarsa bu sürece nasıl dahil olacakları da merak konusu. Youtube, bu uygulamanın beta sürümünü belirli içerik üreticilere sunarak katılmayı tercih eden sanatçıların seslerine erişim sağlayarak test etmeyi planlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Youtube’dan Çığır Açacak Özellik: Sanatçıların Sesini Taklit Edebilen Yapay Zekâ Aracı Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et