R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ücretli ChatGPT Resmî Olarak Yayınlandı!

  Ücretli ChatGPT aboneliği resmî olarak duyuruldu. OpenAI, bununla ilgili bir açıklama yayınladı. İşte o açıklamadan satır başları.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.02.2023 16:10 4010 2 dk okuma süresi
  Ücretli ChatGPT Resmî Olarak Yayınlandı!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT, yapay zeka destekli bir sohbet botu. Uygulama, daha önce ücretsiz olarak kullanıma açılmıştı. Bunun ardından kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Yakın zamanda ise botun ücretli bir planının yer alacağı söylenmişti. OpenAI, bekleme listesi açarak formu dolduranları sıraya alıyordu. Şimdi resmî olarak beta abonelik süreci başlamış oldu.

  Ücretli ChatGPT duyuruldu!

  OpenAI, resmen yeni abonelik planını duyurdu. Henüz pilot aşamada olan bu abonelik, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli. ChatGPT kullanıcıları, ayda 20 Amerikan doları karşılığında bu abonelikten yararlanacak. Abonelik sayesinde kullanıcılar, daha iyi özelliklere erişecek. Fiyat her ne kadar uygun olsa da ülkemizde yaklaşık olarak 376 TL ediyor. Yani ülkelere özgü fiyatlandırma yapılmadığı takdirde vatandaşların aboneliği kullanımı zor olacak.

  Firmanın yerel fiyatlandırmayla beraber aylık aboneliği düşürmesi olasılığı ise oldukça düşük. Çünkü sunucuların belirli maliyetleri var. Şirket, bu maliyetlerin altında abonelik fiyatı sunmak istemez. Eğer Türkiye sunucuları kurulursa bu doğrultuda daha ucuz fiyatlar görülebilir.

  Ücretli ChatGPT sürümü ABD’de geçerli olsa da gelecekte diğer ülkelere de yayılacak. Kullanıcıların yapması gerektiği şey buradaki formu doldurup bekleme listesine katılmak. OpenAI, bekleme listesindeki kullanıcıları kademeli bir şekilde davet ediyor. Bunun amacı, sunucuları test edip yazılımın aboneliğe hazır olup olmadığını sınamak.

  Ücretli ChatGPT neler sunuyor?

  ChatGPT’nin premium aboneliğinde 3 avantaj yer alacak. Bunlardan birisi hızlı yanıt süresi. Bir kullanıcı, sohbet ederken özellikle uzun metinlerde birkaç dakika bekleyebiliyor. Çünkü bot, yavaş yavaş cevap veriyor. ChatGPT Plus aboneliği sayesinde yanıtlar kat kat daha hızlı olacak. Bu da birkaç paragraflık metnin birkaç saniyede tamamlanması anlamına geliyor.

  Bir diğer özellik sistemin yoğunluktan etkilenmemesi. Ne kadar yoğun olursa olsun para ödeyen kullanıcılar, hızlı bir hizmetle karşılaşacak. Yani sabah akşam her daim yanıt süresi hızlı olacak. Buna ek olarak yeni özelliklere öncelikli erişim sağlanacak. Yani ChatGPT Plus aboneleri, yeniliklere erken erişecek.

  ChatGPT ücretsiz olmaya devam edecek mi?

  Ücretli ChatGPT sürümünün yanı sıra kullanıcılar, isterse ücretsiz halini kullanabilecek. Yani ücretsiz sürüm kaldırılmayacak. Ücretli sürüm yani ChatGPT Plus, hızlı hizmet arayanlar için geliştirilen bir özellik.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  Samsung Galaxy S24 Serisinin Ekran ve Kamera Sorunlarına Çözüm Getiren Güncelleme Yayınlandı!

  Samsung Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme, ekran ve kamera sorunlarını çözüyor; kullanıcı deneyimi artıyor.

  Google'da Yeni Bir Dönem: Bard, Gemini Olarak Yeniden Doğuyor!

  Google, yapay zeka tabanlı sohbet robotu Bard için isim değişikliğine gidiyor. Bundan böyle şirketin birçok uygulaması ve hizmeti, Gemini adı altında sunulacak.

  ChatGPT’nin Gizliliği İhlal Ettiği Tespit Edildi: İşte Detaylar!

  İtalya'nın veri koruma otoritesi, ChatGPT'nin AB gizlilik kurallarını ihlal ettiğini açıkladı; OpenAI'a savunma için 30 gün süre tanındı.

  Ücretli ChatGPT Resmî Olarak Yayınlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et