R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ücretli ChatGPT Resmî Olarak Yayınlandı!

  Ücretli ChatGPT aboneliği resmî olarak duyuruldu. OpenAI, bununla ilgili bir açıklama yayınladı. İşte o açıklamadan satır başları.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.02.2023 16:10 4074 2 dk okuma süresi
  Ücretli ChatGPT Resmî Olarak Yayınlandı!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT, yapay zeka destekli bir sohbet botu. Uygulama, daha önce ücretsiz olarak kullanıma açılmıştı. Bunun ardından kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Yakın zamanda ise botun ücretli bir planının yer alacağı söylenmişti. OpenAI, bekleme listesi açarak formu dolduranları sıraya alıyordu. Şimdi resmî olarak beta abonelik süreci başlamış oldu.

  Ücretli ChatGPT duyuruldu!

  OpenAI, resmen yeni abonelik planını duyurdu. Henüz pilot aşamada olan bu abonelik, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli. ChatGPT kullanıcıları, ayda 20 Amerikan doları karşılığında bu abonelikten yararlanacak. Abonelik sayesinde kullanıcılar, daha iyi özelliklere erişecek. Fiyat her ne kadar uygun olsa da ülkemizde yaklaşık olarak 376 TL ediyor. Yani ülkelere özgü fiyatlandırma yapılmadığı takdirde vatandaşların aboneliği kullanımı zor olacak.

  Firmanın yerel fiyatlandırmayla beraber aylık aboneliği düşürmesi olasılığı ise oldukça düşük. Çünkü sunucuların belirli maliyetleri var. Şirket, bu maliyetlerin altında abonelik fiyatı sunmak istemez. Eğer Türkiye sunucuları kurulursa bu doğrultuda daha ucuz fiyatlar görülebilir.

  Ücretli ChatGPT sürümü ABD’de geçerli olsa da gelecekte diğer ülkelere de yayılacak. Kullanıcıların yapması gerektiği şey buradaki formu doldurup bekleme listesine katılmak. OpenAI, bekleme listesindeki kullanıcıları kademeli bir şekilde davet ediyor. Bunun amacı, sunucuları test edip yazılımın aboneliğe hazır olup olmadığını sınamak.

  Ücretli ChatGPT neler sunuyor?

  ChatGPT’nin premium aboneliğinde 3 avantaj yer alacak. Bunlardan birisi hızlı yanıt süresi. Bir kullanıcı, sohbet ederken özellikle uzun metinlerde birkaç dakika bekleyebiliyor. Çünkü bot, yavaş yavaş cevap veriyor. ChatGPT Plus aboneliği sayesinde yanıtlar kat kat daha hızlı olacak. Bu da birkaç paragraflık metnin birkaç saniyede tamamlanması anlamına geliyor.

  Bir diğer özellik sistemin yoğunluktan etkilenmemesi. Ne kadar yoğun olursa olsun para ödeyen kullanıcılar, hızlı bir hizmetle karşılaşacak. Yani sabah akşam her daim yanıt süresi hızlı olacak. Buna ek olarak yeni özelliklere öncelikli erişim sağlanacak. Yani ChatGPT Plus aboneleri, yeniliklere erken erişecek.

  ChatGPT ücretsiz olmaya devam edecek mi?

  Ücretli ChatGPT sürümünün yanı sıra kullanıcılar, isterse ücretsiz halini kullanabilecek. Yani ücretsiz sürüm kaldırılmayacak. Ücretli sürüm yani ChatGPT Plus, hızlı hizmet arayanlar için geliştirilen bir özellik.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  Godmode GPT ile ChatGPT-4o'nun Sınırları Aşıldı!

  OpenAI, Godmode GPT ile ChatGPT-4o'nun sınırlarını aşan bir jailbreak sürümünün yayımlandığını duyurdu. Bu, modellerin tam potansiyelini açığa çıkarıyor.

  ChatGPT'nin Veri Analizindeki Yeni Başarıları ve Yetenekleri

  OpenAI, ChatGPT'nin veri analizine ilişkin önemli iyileştirmeler duyurdu. Bu güncellemelerle birlikte yapay zeka, elektronik tablo ve grafik yorumlama yeteneklerini geliştirmiş olup, bulut tabanlı dosyalarla entegrasyon sağlayarak kullanıcıların veri anal

  ChatGPT Google Drive ve Microsoft OneDrive Entegrasyonu Başlatıyor

  OpenAI, bugün ChatGPT'nin veri analiz yeteneklerine yönelik geliştirmeler sunduğunu ve dosya yükleme, etkileşimli tablolar ve özelleştirilebilir grafikler gibi yeni özelliklerin tanıtıldığını duyurdu.

  Ücretli ChatGPT Resmî Olarak Yayınlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et