R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT API Üzerinden Hizmet Verecek!

  ChatGPT API ile beraber hizmet sunacak. Yeni geliştirilen API’ye ek olarak Whisper API de yayınlanmış oldu. Üstelik fiyatı da daha düşük olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  03.03.2023 12:09 2225 3 dk okuma süresi
  ChatGPT API Üzerinden Hizmet Verecek!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT, Aralık ayında yayınlanan ve ardından kullanıma açılan bir uygulama. Yazılımın amacı, yapay zeka destekli sohbet etmek. Bu sohbet, yalnızca tek bir platform üzerinden gerçekleşmiyor. Aynı zamanda geliştiriciler de API ile bu imkandan yararlanabiliyor.

  Aslında GPT API’si mevcuttu. Bu API ile beraber sohbet edilebiliyordu. Şimdi ChatGPT için de bir API geliştirilmiş oldu. Bu API, GPT API’sine göre daha düşük ücretler alıyor. Buna ek olarak Whisper API de yayınlandı.

  Geliştiriciler, ChatGPT API ile uygulamalarına yapay zeka ekleyecek

  ChatGPT için yeni bir API geliştirildi. Geliştirilen API ile beraber artık geliştiriciler, uygulamalarına yapay zeka ekleyebilecek. Buna ek olarak müşteriler, istemedikçe veriler paylaşılmayacak. Yani kullanıcı gizliliğine de önem gösterilecek. Bilindiği üzere sohbet verileri, OpenAI tarafından işleniyor. OpenAI, geliştiricinin isteğine bağlı olarak artık bu verileri kullanacak. Verilerin işlenme amacı yapay zekayı geliştirmek.

  ChatGPT geliştirici kütüphanesine örnek olarak My AI adındaki Snapchat botunu tanıtabiliriz. Henüz beta sürecinde olan bu bot, Snapchat ekibi tarafından üretildi. Amacı, kullanıcılarla sohbet etmek ve onlara yardımcı olmak. Snapchat, aylık 750 milyon kullanıcıya sahip. Ülkemizde popüler olmasa da ABD’de yoğun olarak kullanılıyor. Firma, böyle bir adım atarak kullanıcıların ilgisini daha çok çekmeye çalışıyor.

  ChatGPT API ücretlerinden de bahsetmek gerekiyor. Firma, oldukça düşük bedel yansıtıyor. Belirtilene göre ürün, mevcut GPT-3.5 modelinden 10 kat daha ucuz. 1.000 jeton başına 0,002 dolar talep ediliyor. Jeton, her bir sorgu olarak düşünülebilir. 1.000 jetonun 0,002 ABD doları olması büyük kitlelere hitap etmeyi kolaylaştırır. Bu ücret, çevirdiğimizde yaklaşık 0,038 TL ediyor.

  Şirket, yaptığı bir diğer açıklamada yükseltmelerden bahsediyor. ChatGPT API’si, yeri geldiğinde güncelleme alarak daha iyi hizmet sunacak. Şu anda GPT-3.5-turbo güncellemesi kullanılıyor. Sıradaki güncellemenin GPT-3.5-turbo-0301 olacağı ifade ediliyor. Bu güncelleme, Nisan ayında yayın hayatına başlayacak.

  Whisper API de yayınlandı

  Whisper API, duyurulan bir diğer yenilik oldu. Bu API ile beraber konuşmalar, metne dönüştürülüyor. Yani ses, metne dönüşerek kolaylık sağlıyor. Özellikle sesli komut veya sesle yazma işlemleri için bu API kullanılabilir. OpenAI, alanında profesyonel olduğu için kaliteli bir dönüştürme olanağına el veriyor.

  Sesi metne dönüştüren Whisper API, dakika başı 0,006 dolar ücret talep ediyor. Bu da yaklaşık 0,114 TL eder. Whisper API’nin bazı ses dosyalarını desteklediğini açıklayalım. Bunlar şu şekilde duyuruldu: m4a, mp3, mp4, mpeg, mpga, wav ve webm. Eğer sesli komut uygulaması geliştiriyor iseniz bu API tam size göre.

  Yeni kayıt olanlara ücretsiz kredi imkanı!

  OpenAI’ın API’lerinden faydalanmak isteyenler için ücretsiz kullanma olanağı mevcut. Şirket, yeni kullanıcılara 18 ABD doları hediye ediyor. Bu, küçük işletmeler için yeterli bir miktar. Yani on binlerce sorgu yapılsa dahi bu kredi tükenmez. Kredinin 3 ay boyunca geçerli olduğunu belirtmiş olalım.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Godmode GPT ile ChatGPT-4o'nun Sınırları Aşıldı!

  OpenAI, Godmode GPT ile ChatGPT-4o'nun sınırlarını aşan bir jailbreak sürümünün yayımlandığını duyurdu. Bu, modellerin tam potansiyelini açığa çıkarıyor.

  YouTube, Tüm Kullanıcılara Oyun Hizmetini Açtı: İşte Detaylar!

  YouTube, mini oyun hizmeti Playables'ı tüm kullanıcılarına açtı. Web, Android ve iOS üzerinden 75'ten fazla popüler oyunla eğlenceli vakit geçirme imkanı sunuyor.

  ChatGPT'nin Veri Analizindeki Yeni Başarıları ve Yetenekleri

  OpenAI, ChatGPT'nin veri analizine ilişkin önemli iyileştirmeler duyurdu. Bu güncellemelerle birlikte yapay zeka, elektronik tablo ve grafik yorumlama yeteneklerini geliştirmiş olup, bulut tabanlı dosyalarla entegrasyon sağlayarak kullanıcıların veri anal

  ChatGPT Google Drive ve Microsoft OneDrive Entegrasyonu Başlatıyor

  OpenAI, bugün ChatGPT'nin veri analiz yeteneklerine yönelik geliştirmeler sunduğunu ve dosya yükleme, etkileşimli tablolar ve özelleştirilebilir grafikler gibi yeni özelliklerin tanıtıldığını duyurdu.

  ChatGPT API Üzerinden Hizmet Verecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et