R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Adobe, Gazze ve İsrail Savaşının Yapay Zeka Görüntülerini Satıyor: Görüntülerle İlgili Endişeler Artıyor!

  Adobe tarafından satışa sunulan ve kullanıcılar tarafından kullanılan yapay zeka fotoğrafları, çatışma bölgelerindeki yıkımı ve kaosu tasvir ediyor. Bu tür görüntüler, gerçek olayları yansıtmayan sahte patlamaları ve bombalanmış sokakları içeriyor. Bu, gerçek dışı senaryoların oluşturulmasına ve yanıltıcı içeriklerin yayılmasına yol açabiliyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  10.11.2023 17:08 1925 1 dk okuma süresi
  Adobe, Gazze ve İsrail Savaşının Yapay Zeka Görüntülerini Satıyor: Görüntülerle İlgili Endişeler Artıyor!
  Son Düzenleme:

  Yapay zekanın getirdiği kolaylıklar hayatımızın her alanında kendini gösterse de bu teknolojinin etik sınırları zaman zaman bulanıklaşabiliyor. Adobe Stock, yapay zeka teknolojisi kullanarak üretilen ve Gazze-İsrail çatışmalarını canlandıran görsellerle gündeme geldi. Fotogerçekçi bu görseller, sanatın ve teknolojinin kesişim noktasında etik bir tartışmayı da beraberinde getiriyor. Peki Adobe Stock, bu görselleri neden ve nasıl satışa sunuyor?

  Adobe Stock, Savaş Görsellerini Neden Satışa Sunuyor?

  Görsellerin satışa sunulması, kullanıcıların elinden çıkmış gibi görünse de aslında Adobe'nin algoritması tarafından üretilen bu sahneler, gerçek olayları yansıttığı iddiasıyla pazarlanıyor. Savaşın vahşetini, yıkımını ve kaosunu dijital bir dünyada yeniden yaratarak sanal ve gerçek dünyanın sınırlarını zorluyor. Bu görsellerin gerçekçiliği öylesine ileri bir seviyeye ulaşmış ki bazıları, internette gerçek olayların fotoğrafları gibi dolaşmaya başlamış. Durum böyle olunca Adobe'nin etik normlar çerçevesinde bu görselleri yönetme biçimi de sorgulanır hale geliyor.

  Görsellerin bir kısmının başlıklarında yapay zeka tarafından üretilmiş oldukları belirtiliyor, bazılarında ise bu bilgi gizli tutuluyor. Adobe, kullanıcılarına yapay zeka ile üretilmiş ve hakları belirsiz görselleri platforma yüklememeleri yönünde uyarılarda bulunuyor. Ancak bu uyarılar, şiddet içeren çatışmaları tasvir eden görsellerin yüklenip yüklenemeyeceği konusunda belirsiz kalıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Almanya İskoçya maç özeti ve golleri izle! Almanya İskoçya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?

  EURO 2024'ün açılış maçında Almanya, İskoçya'yı 5-1 gibi ezici bir skorla mağlup ederek turnuvaya fırtına gibi başladı. Münih'teki Allianz Arena'da oynanan maçta Almanya, golleriyle futbolseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

  Bugün ve Yarın Oynanacak EURO 2024 Maçları! EURO Maç Takvimine Göre Kimin, Ne Zaman Maçı Var?

  Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) büyük bir heyecanla başlıyor. İşte bugün ve yarın oynanacak EURO 2024 maçlarının detayları ve Türkiye'nin maç takvimi.

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Kredi Kartlarında Devrim: Alışverişte Kart Numarası ve Şifre Girme Devri Sona Eriyor!

  Mastercard, 2030 itibarıyla Avrupa'da kart numarası yerine token kullanımına geçerek dolandırıcılık riskini azaltacak ve online ödemeleri daha güvenli hale getirecek.

  Adobe, Gazze ve İsrail Savaşının Yapay Zeka Görüntülerini Satıyor: Görüntülerle İlgili Endişeler Artıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et