R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Adobe, Sınırları Zorluyor: Videolara Nesne Ekleyip Silebilen Yapay Zeka Aracı Tanıtıldı!

  Adobe, sunduğu yenilikçi yapay zeka çözümleriyle takdir topluyor. Şirket, videolardan istenilen her şeyi anında çıkarabilen ve yeni ögeleri ekleme ya da silme kapasitesine sahip olan bir yapay zeka uygulamasını kamuoyuyla paylaştı. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  14.10.2023 13:53 1591 1 dk okuma süresi
  Adobe, Sınırları Zorluyor: Videolara Nesne Ekleyip Silebilen Yapay Zeka Aracı Tanıtıldı!
  Son Düzenleme:

  2023 yılında düzenlenen MAX konferansında Adobe, yaratıcı video düzenlemelerini bir adım öteye taşıyacak devrim niteliğinde bir yapay zeka uygulamasını tanıttı. Bu uygulamanın adı: Project Fast Fill. Bu araç, videolar üzerinde nesne eklemek veya mevcut nesneleri kaldırmak için kullanıcıya büyülü bir yetenek sunuyor.

  Teknoloji Nasıl Çalışıyor?

  Tanıtılan örnekler, sınırların nasıl zorlandığını açıkça gösteriyor. Hareket halindeki bir kişiye, doğal bir şekilde kravat eklemek, kahve üzerindeki desenleri değiştirmek ya da videodaki istenmeyen kişileri anında kaldırmak gibi işlemleri nasıl bu kadar doğal yaptığını merak ediyor olabilirsiniz. Teknolojinin arkasındaki sinir ağı ışık koşullarını, hareket biçimlerini ve diğer pek çok değişkeni dikkate alarak bu eklentileri veya değişiklikleri yapıyor. Sonuçlar ise gerçekten muazzam!

  En çarpıcı özelliklerden biri de Project Fast Fill'ın, kullanıcıların girdiği basit metin açıklamalarına dayanarak bu değişiklikleri yapabilmesi. Yani kullanıcılar, ne tür bir düzenleme yapmak istediklerini sadece yazarak belirtebiliyorlar.

  Gelecekte Neler Bekliyor?

  Adobe'nin bu yenilikçi aracı, Premiere Pro ve After Effects gibi popüler video düzenleme programlarına entegre edilmeyi planlıyor. Ancak bu entegrasyonun ne zaman gerçekleşeceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. 

  Tüm bunlarla beraber bu kadar gerçekçi sonuçlar üreten bir aracın genel kullanıma sunulmasının, videolar üzerinde oynama ve manipülasyon vakalarının artışına neden olabileceği endişeleri gündeme getiriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Adobe, Sınırları Zorluyor: Videolara Nesne Ekleyip Silebilen Yapay Zeka Aracı Tanıtıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et