R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Ortak Yayın Özelliğini Duyurdu!

  YouTube ortak yayın özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı. Mobilde kullanılan bu özelliğin nasıl kullanılacağı da açıklanmış oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  04.02.2023 17:26 2507 2 dk okuma süresi
  YouTube Ortak Yayın Özelliğini Duyurdu!
  Son Düzenleme:

  YouTube içerik üreticileri, YouTube’da yayın yaparak izleyicileri ile iletişime geçebiliyor. Firma, biraz daha ileri gidip artık yayın yapmanın da ötesine geçiyor. Yeni özelliğe göre artık kullanıcılarla yüz yüze iletişime geçilebilecek. Bunun için gerekli olan şey uygun bir içerik üreticisi olmak.

  YouTube ortak yayın ile daha eğlenceli olacak

  YouTube, yeni özelliği ile beraber bazı içerik üreticilerini memnun etti. Buna göre artık ortak yayınlar yapılabilecek. Hem diğer yayıncılar hem de izleyiciler için bu özellik geçerli olacak. Özellik sayesinde izleyicilerle olan etkileşimin daha da güçlenmesi bekleniyor. Ayrıca yeni sistemin yalnızca Android ve iOS platformlarında kullanılabilir olduğunu belirtelim.

  YouTube ortak yayın özelliğini kullanmak için yapılması gereken şey en az 50 abone. 50 abonesi bulunan kanallar, ortak yayın sistemini kullanabiliyor. Yayıncılar, masaüstünden yayını planlayarak mobilden ortak yayın açabilmekte. Yeni özellik her ne kadar masaüstüne gelmese de yakında geleceği düşünülüyor. Profesyonel yayıncılar için bu özelliğin masaüstüne gelmesi büyük bir önem teşkil ediyor.

  YouTube ortak yayın özelliği nasıl kullanılır?

  YouTube’un yeni özelliğine ulaşmak için öncelikle mobilden YouTube’a girmek gerekir. Yani Android veya iOS uygulaması ile YouTube uygulamasına erişilmeli. Ardından aşağıdaki adımlar takip edilmeli:

  1. “+” butonuna basılmalı. Sonrasında “Birlikte Yayın Yap” seçeneği seçilmeli.
  2. Yayın detayları girilmeli ve sonrasında “Ortak yayıncı davet et” butonuna dokunulmalı.
  3. Elde edilen bağlantı kopyalanmalı ve ortak yayıncıya atılmalı.
  4. Ortak yayıncı, bağlantıya tıkladıktan sonra bekleme odasında bulunacak. Ardından yayın başlatılmalı.

  Yayına konuk olarak katılma

  Bir kullanıcı, bir yayıncıdan bağlantı aldığında bu bağlantıya tıklamalı. Bağlantıya tıkladıktan sonra ise mobil YouTube uygulaması ile odaya giriş yapmalı. “Katıl” butonuna basan kullanıcı, bu şekilde bekleme odasına giriyor. Yayıncı, yayını başlattıktan sonra yayında olunuyor. Kullanıcı, isterse yayından çıkış yaparak yayını terk edebilir. Bu, tamamen ortak yayıncının vereceği bir karar.

  Özetle ortak yayın başlatmak için davet bağlantısının YouTube kullanıcısına gönderilmesi gerekir. Ortak yayına katılmak için ise davet bağlantısına basılmalı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  NVIDIA GeForce 531.29 Sürücüsü Yayınlandı: İşte Yenilikler ve Performans Artışları

  NVIDIA, GeForce 531.29 Güncellemesi ile oyun performansında ciddi bir artış bekliyor. İşte Yeni ekran kartı sürücü güncellemesinin yenilikleri ve destekleyen modeller listesi

  Samsung, Galaxy S23 Ultra'daki O Hata İçin Güncelleme Yayınladı!

  Samsung, 1 Şubat'ta yayınladığı Galaxy S23 serisinin en üst segmenti S23 Ultra'da kullanıcıların yaşadıkları o hata için yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan güncellemeyle birlikte hata giderildi ve kararlı hale getirildi.

  Samsung Galaxy A Serisindeki 2 Modele Daha One UI 5.1 Güncellemesi Yayınladı!

  Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5.1 sürümünü uyumlu modellerine göndermeye devam ediyor. Kısa süre önce Galaxy A serisindeki Galaxy A52 ve Galaxy A53 modellerine güncellemeyi göndermişti. Şimdiyse serideki 2 modele daha güncelleme yayınlandı.

  Samsung’un 2021’de Çıkan Modeline One UI 5.1 Güncellemesi Yayınlandı!

  Samsung, kısa süre önce tanıttığı Android 13 tabanlı One UI 5.1 güncellemesini önceki modellere de yayınlamaya devam ediyor. Daha önce açıklanan programa uygun olarak One UI 5.1 güncellemesi bir modele daha geldi.

  YouTube Ortak Yayın Özelliğini Duyurdu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et