R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Beklenen Uygulama Geldi: DaVinci Resolve iPad için Yayınlandı!

  DaVinci Resolve iPad modeli için yayınlandı. Artık profesyonel kullanıcılar, rahatlıkla video düzenleme yapabilir olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.12.2022 22:40 2793 2 dk okuma süresi
  Beklenen Uygulama Geldi: DaVinci Resolve iPad için Yayınlandı!
  Son Düzenleme:

  Özellikle tecrübeli insanların tercih ettiği DaVinci Resolve, pek çok özellik sağlıyor. Uygulama, sunduğu özelliklerle beraber pek çok platformda tercih edilmekte. Video düzenlemede çığır açmak isteyenler için artık yazılım, iPad’de yer almaya başladı.

  DaVinci Resolve iPad modeline geldi

  DaVinci Resolve, artık iPadOS kullanıcıları için kullanılabilir hale geldi. Kaliteli bir şekilde video düzenlemeyi sağlayan yazılım, harika ayrıcalıklar sunuyor. Bunlardan birisi uygulamanın dokunmatik ekran desteği. Kullanıcılar, dokunmatik ekran desteği sayesinde çeşitli fonksiyonları rahatlıkla yapacak. Bir diğer destek Apple Pencil olarak açıklanıyor. Cihazda kalem özelliğinin kullanılmasıyla herhangi bir sorun yaşanmayacak. Bunun yanı sıra Magic Keyboard desteğinin de yer aldığı söylenen özellikler arasında.

  Yapılan bir diğer açıklamada M1 ve M2 işlemcilerin önerildiği belirtiliyor. Eğer uygulama, eski iPad modellerinde kullanılacak ise kısıtlı özellikler sunulacak. Yani uygulama kullanılabilecek fakat her özelliğe erişilmeyecek. Bunun yanı sıra bir diğer özelliğin projelerde çoklu platform desteği olduğu vurgulanmakta. Örneğin Windows veya MacOS ile geliştirilen bir proje dosyası iPadOS’ta çalışıyor. Uygulamaya sahip olmak için App Store’dan kurmak gerekiyor.

  DaVinci Resolve nedir? Neler sunuyor?

  Davinci Resolve, 2.099 TL ile tüm özelliklerin açılabildiği bir video düzenleme uygulamasıdır. Uygulamanın özelliklerinden birisi eklenen videoda istenen kısımları kesip atma. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sahneleri daha düzgün hale getirebiliyor. Bir diğer özellik olarak karşımıza bulut depolama çıkıyor. Firma, bulut depolama ağı sayesinde içerik üreticilerinin bu avantajdan faydalanmasına imkan tanıyor.

  DaVinci Resolve iPad modellerinde daha birçok özelliğe yer vermiş durumda. Bir diğer özellik olarak renk düzenleme özelliğinden söz etmek gerekiyor. Bazı videoların daha güzel durması ve ortama uyması için renklerinin düzenlenmesi gerekir. Renk düzenleme özelliği sayesinde sahne rengi istenen şekilde ayarlanabiliyor. Örneğin sinematik sahneler için sinematik bir atmosfere yer verilebilir. Daha doygun renkler isteyenler için canlı renk ayarlamaları yapılabilir. İçerik üreticisi, kendi kararına göre en iyi tercihi yapmakta.

  Görsel efektlere doyun

  DaVinci Resolve ile beraber önemli sayılan özelliklerden birisi Fusion Visual Effects özelliği. Bu uygulama, görsel efekt eklemek için geliştirilen bir platform. Kullanıcılar, istedikleri şekilde görsel efektler oluşturup videoda bu efektlere yer veriyor. Bu sayede ortaya harika videolar çıkıyor. Videoların bir profesyonelin elinden çıkmışcasına görünmesi için ise tecrübe lazım. Örneğin uçak düşme sahnesini ele alalım. Uçak düşerken ateş ve duman efekti bu şekilde verilir.

  DaVinci Resolve iPad sürümü ile daha pek çok özelliğe yer veriyor. Bir diğer özellik olarak arka plan temizleme ve düzenleme özelliğinden bahsetmeliyiz. Bu özellik sayesinde videolardaki arka plan temizlenip istenilen şekle dönüştürülebiliyor. Daha iyi videolar için DaVinci Resolve, pek çok şeyi içerisinde barındırıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  STALKER 2’nin Yeni Fragmanı Geldi: Çernobil'in Kalbindeki Heyecan Verici Macera Başlıyor!

  Stalker 2'nin etkileyici fragmanı ortaya çıktı. Unreal Engine 5 teknolojisiyle geliştirilen oyun, dikkat çekici grafikler ile oyuncuları büyüleyecek.

  Google Mesajlar Güncellendi: İşte 1 Milyar Kullanıcıya Ulaşan Uygulamanın Son Güncellemeleri!

  Android platformunun önde gelen mesajlaşma uygulaması olan Google Mesajlar, önemli bir başarıya imza atarak 1 milyar aktif RCS kullanıcısını aştı.

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Microsoft, Paint uygulamasına OpenAI teknolojisi ile güçlendirilmiş 'Cocreator' isimli yeni bir görüntü oluşturma aracı ekledi.

  Togg Fiyatlarına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Beklenen oldu ve Togg fiyatlarına zam geldi. Bu gelişme, elektrikli otomobil piyasasında önemli bir değişikliği işaret ediyor.

  Beklenen Uygulama Geldi: DaVinci Resolve iPad için Yayınlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et