R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ASUS’tan Özel PC'lere Özgü Kasa! Bu Kasaya Tam 13 Fan Takmak Mümkün!

  ASUS, geçtiğimiz günlerde özel bir PC kasasını tanıttı. Bu kasa çift bölmeli, termal tasarıma sahip ASUS TUF Gaming GT502. Ayrıca kasanın tam 13 fan kapasitesi bulunuyor.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  03.09.2022 19:54 2851 8 dk okuma süresi
  ASUS’tan Özel PC'lere Özgü Kasa! Bu Kasaya Tam 13 Fan Takmak Mümkün!
  Son Düzenleme:

  ASUS, TUF Gaming GT502 adlı kasasının tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni kasa çift odalı tasarıma, temperlenmiş panoramik cam paneline sahip. Ayrıca tam 13 adet fan kapasitesi sunan iç hacmi dikkat çekiyor. Fan kapasitesinin fazla olması, PC soğutmanın önemini bilen kullanıcılar için oldukça iyi bir özellik.

  PC soğutma ve ASUS TUF Gaming GT502

  Yüksek performans sunan işlemciler ve ekran kartları, bu performansı iyi bir soğutma sistemine borçludur. Soğutma sistemi, işlemci ve ekran kartının yüksek işletim performansını ortaya çıkaran sistemdir. ASUS da bilgisayar kullanıcılarının ilgisini çekecek yeni bir oyun kasasının tanıtımını gerçekleştirdi. Bu kasa da TUF Gaming GT502 olarak adlandırıldı. Kasa, sistemlerinde daha fazla soğutma ihtiyacı olan kullanıcılara hitap ediyor.

  ASUS’un yeni PC kasası: TUF Gaming GT502

  TUF markası genel olarak orta seviye oyun sistemlerinde yer alıyor. Üst seviye oyun donanımları içinse ASUS, daha çok tanınan ROG serisini kullanıyor. TUF kasası, geniş alan ve soğutma için çok yönlülük dahil birçok özelliğe sahip. Kısacası bu kasa, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu birçok şeye sahip. Tasarım olarak çift bölme ve toplam 13 adet fan kapasitesi karşımıza çıkıyor.

  PC kasasında 4 adet ARGB fan, 1 adet ARGB hub bulunuyor. Bu donanım, çoğu sistem için çok da gerekli gözükmüyor. Ancak kasada çok pahalı parçalar varsa ihtiyaç duyulması mümkün. Ayrıca çok fazla overclock yapmayı planlıyorsanız, bu kasa tam size göre. Tüm bunların yanında kasa, soğutma konusunda çok yönlülük sağlıyor. AIO soğutucular veya özel sıvı soğutma döngüsü için radyatör takmanız gerekir. Kasa, maksimum 360 mm radyatör takmanıza olanak sağlıyor.

  Kasanın kapasitesi, tüm parçaları rahatlıkla alabilecek şekilde. Maksimum 400 mm uzunluğunda ekran kartları yer alıyor. ATX anakartlar, güç kaynakları ve hatta ekran kartını yatay olarak yerleştirmek isteyenler için dikey braketi destekliyor. Kasa, neredeyse tüm bilgisayar kullanıcılarının memnun edecek donanıma sahip. Hem normal, orta seviye bir oyun bilgisayarını, hem en pahalı ekran kartını  taşıyan bir sistemi destekliyor. USB-C portu dahil zengin ön panel bağlantıları kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca kablo yönetimini kolaylaştıran yerleşik kablo klipslerine kadar kasayla beraber geliyor.

  Aşağıdaki tabloda TUF Gaming GT502’in teknik özellikleri yer alıyor.

  Form faktörüATX, Micro-ATX, Mini-ITX
  Boyut ve ağırlık285 x 450 x 446mm, 12kg
  MateryalÇelik, plastik, temperli cam
  Ön giriş/çıkış

  2 x USB 3.2 Gen1 (Type-A)

  1 x USB 3.2 Gen2 (Type-C)

  1 x Audio combo jack

  1 x ARGB LED butonu

  3.5″ / 2.5″ sürücü yuvası4
  Genişletme yuvası8+3
  Maksimum GPU uzunluğu400mm
  Maksimum CPU Nedir? soğutucu uzunluğu163mm
  Maksimum PSU uzunluğu200m
  Radyatör uyumluluğu

  Üst: 120/140/240/280/360mm

  Arka: 1 x 120mm

  Alt: 3 x 120mm

  Yan: 3 x 120mm

  Sağ: 2 x 140mm / 3 x 120mm

  Takılı gelen fanlar

  *plus modelinde

  Üst: 3 x 120mm

  Alt: 1 x 120mm

  Çıkarılabilir toz filtreleriSağ / üst / alt

  Genişletme hubı

  *plus modelinde

  5V ARGB 3-pin x6
  Dahili aksesuarlar

  Dikey ekran kartı braketi (3 slot)

  VGA tutucu

  TUF Gaming GT502’e yakından bakış 

  Temperli cam paneller ve çift soğutma bölgeleri 

  Bilgisayar üreticileri, soğutmanın bilgisayar için önemini bilir. Ve soğutma sisteminin sonradan geliştirilmesi çoğu zaman mümkün değildir. Günümüzün yüksek performanslı CPU'ları ve grafik kartları oldukça yüksek bir performans sunar. Oyuncular, içerik üreticileri aslında her türden kullanıcı için benzeri görülmemiş bir işlem gücü gösterirler. Bu potansiyeli ortaya çıkaran da aslında gelişmiş soğutma sistemidir. TUF Gaming GT502 bilgisayar kasası, çift bölmeli termal tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Kasa, üst düzey bileşenler için hazırlanmış, göz alıcı ve çok yönlü bir kasa sunar.

  Çift odacıklı soğutma

  TUF Gaming GT502 kasası, yüksek güçlü bilgisayarlar kullanıcılarını hedeflemektedir. Kasa soğutma sistemi planlamanız için size çeşitli seçenekler de sunar. Soğutma için temel olarak iki seçenek vardır. İlki TUF Gaming GT502 Plus sürümüdür. Bu sürümde önceden kurulmuş dört ARGB fanı ve bir ARGB hub'ı ile birlikte gelir. Diğer sürüm ise TUF Gaming GT502 Standart sürümdür. Bu sürüm kullanıcıları kendi soğutma sistemini tasarlamaya ve kurmaya davet eder.

  Her iki sürüm de çift odacıklı bir tasarıma sahiptir. Kasanın geniş arka bölmesi kablo yönetimi için 90 mm genişliğinde bir alan sunar. Ve bununla da sınırlı kalmaz. Ayrıca PSU da barındırır ve üç adede kadar depolama sürücüsü vardır. Ayrıca 360 mm radyatör monte etmek için kullanabilecek çok yönlü bir braket içerir. Bunların hepsi ana bölmedeki birincil ısı üreten bileşenlerden izole haldedir

  Ana bölme, verimli soğutma için baştan aşağı itinayla inşa edilmiştir. Geniş havalandırma delikleri ile alt panelden soğutma havası çekilir. Plus sürümü, ısıyı kasanın arka ve üst kısmından atmak için önceden kurulmuş dört adet 120 mm ARGB fan kullanır. Ek olarak daha fazlasını eklemek için de yer vardır. Toplam olarak, GT502 maksimum 13 fanı desteklediğinden bahsetmiştik. Bu fanlarla soğutma havası ihtiyacın olduğu yere yönlendirilir.

  Tüm bu özellikler, üst düzey donanımı soğutmak için sadece bir başlangıç. Ana bölmedeki üst havalandırma, 360 mm'ye kadar radyatörleri destekler. Ve CPU'nuzu, GPU'nuzu veya her ikisini birden bir AIO sıvı soğutucu ile soğutmanıza imkan sağlar. Ayrıca özel bir döngü tasarlama olanağı da tanır. Kısacası yüksek performansta kullanımlar için dahi, GT502 donanımın ihtiyaç duyduğu soğutma seçeneklerini sunar.

  Güvenli inşa

  TUF Gaming GT502, kullanıcılara kolay bir yapım aşaması sunacak iç ve dış tasarıma sahiptir. ATX PSU'lar anakartlar için parça seçerken çok çeşitli seçenekler karşımıza çıkıyor. Alet gerektirmeyen yan paneller sayesinde herhangi bir zorluk yaşamadan kurulum sağlanır.

  Kasanın kablo yönetimi de kolaydır. Kasa, kabloları yönlendirmek için tam 90 mm'lik bir alan sunar. Bu sayede kabloları istenilen şekilde düzenlemek için yeterli alan sağlanır. Kasada yerleşik kablo klipsleri ve çıkışları ile çok yönlü sağ fan braketi yer alır. Bu sayede depolama, fanlar veya sıvı soğutma radyatörü için kullanmak mümkündür. Yani gereken tüm kabloları rahatça yönlendirme imkanı vardır.

  TUF Gaming GT502 oldukça geniş bir iç tasarıma sahiptir. İç haznede 400 mm uzunluğa kadar grafik kartları yer alır. Birlikte verilen dikey montaj braketi sayesinde grafik kartı hem yatay hem dikey yönlendirilir. Grafik kartının yönü konusunda da seçim tamamen kullanıcıya aittir. Kartın örtüsünü ve fanları dikey yönde gösterilmek isteniyorsa, yükseltici kabloya ihtiyaç duyulur.

  Birçok yüksek performanslı grafik kartları, ısıyı dağıtmak için genelde kalın bir soğutucu kullanmaktadır. GT502, beraberinde gelen grafik kartı tutucusu ile kartı zaman içinde mükemmel seviyede tutmayı sağlar. Kasanın üç bölümlü ayar yapısı, kuruluş şekli fark etmeksizin, birçok grafik kartıyla uyumludur. 46-139 mm aralığında yatay grafik kartlarını ve 15-42 mm aralığında dikey grafik kartlarını destekler.

  GT502 ilk  andan itibaren kullanıcılara sıradışı bir çok yönlülük sağlar. Birçok kullanıcının kasayı daha da kişiselleştirmek için kendi modlarını uygulamak isteyeceği düşünülüyor. Kasanın 25'in üzerinde ayrılabilir parçası bulunuyor. Bu sayede de kullanıcılara mükemmel kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.

  Görünüm

  TUF Gaming Alliance, uyumluluk, kararlılık ve dayanıklılık açısından test edilmiş geniş bir bileşen yelpazesi sunar. Ve birbiriyle uyumlu estetikleri sayesinde birlikte iyi görünürler. TUF Gaming GT502'nin sol ve ön panellerinde geniş şeffaf pencereleri yer alır. Bu da dikkatlice koordine edilmiş yapıya harika bir görünüm sağlamakta.

  Kasa, RGB aydınlatmada zengin tasarımı sevenlere de bir dizi sade vurguyu sevenlere de hitap ediyor. GT502 kullanıcılara aradığı tüm seçenekleri sunar. Ön panelde aydınlatmalı TUF Gaming logosu yer alır. Aura Sync'i desteklenir, bu nedenle diğer donanımlarla koordinasyon oldukça kolay olmaktadır. Plus sürümü kullanıcıları, göz kamaştıran bir ışık dizisi kurmak için  6 bağlantı noktalı ARGB hub'ını kullanır. Hub, plastik koruması sayesinde kısa devrelere karşı korumalıdır ve kasa ile birlikte verilir. Kasayla gelen Aura Sync ile uyumlu anakart üzerinden hepsini senkronize etmek mümkündür. Veya ön paneldeki bir düğme ile önceden ayarlanmış aydınlatma efektleri arasında geçiş yapılır.

  Kullanışlı bağlantı ve bakım seçenekleri

  TUF Gaming GT502, yapım sürecinin çok ötesine geçen kolaylıklar sunmaktadır. Ayrıca kasa günlük rahat kullanım için de uygundur. Ön paneldeki zengin bağlantı noktası seçenekleri ile kulaklık ve diğer çevre birimlerini bağlamak kolaydır. Ön taraftaki USB Type-C bağlantı noktası hız sağlamak için kablolanmıştır. Üst düzey aktarım hızını, istenilen yere getirmek için USB 3.2 Gen 2 Type-C başlığına sahip bir anakart gerekir.

  GT502'yi hareket ettirmek de oldukça kolaydır. 30 kg'a kadar güvenli bir şekilde destek sağlar. Bunun için test edilmiş iki dokuma pamuklu tutamak içerir. Kullanıcıların güvenle kasayı yanında taşıyabilmesi mümkündür. Kasanın kolları, takılacak hemen her türlü parça için yeterince güçlüdür. Ancak büyük bir özel sıvı soğutma döngüsü monte edildiğinde durum değişir. Bu halde teçhizatın ağırlığını bir ölçekte kontrol etmek akıllıca olacaktır. 

  GT502, temizlik için de elverişlidir. Toz alma sürecini hızlı ve pratik hale getirir. Üst, alt ve sağ havalandırma delikleri için çıkarılabilir filtreler kullanılmıştır. Ve başlangıçta bileşenleri tıkayan tozlardan uzak tutmaya yardımcı olur. Gerektiğinde de çıkarılması ve temizlenmesi kolaydır.

  Çok yönlülük, performans ve stil hepsi tek bir pakette

  TUF Gaming GT502 kasası, yüksek performanslı bilgisayarlar için birçok seçeneği birarada bulunduruyor. Çift odacıklı tasarımı ile olağanüstü bir soğutma sistemi tasarlamak mümkündür. Ön ve sol taraftaki tam boy temperli cam paneller, özenle seçilmiş bileşenleri tam olarak görülmesini sağlar. Sorunsuz kablo yönetimi seçenekleri, grafik kartı için dikey montaj braketi vardır. Kasayla beraber gelen 6 bağlantı noktalı ARGB denetleyicisi ve kolay modlama seçenekleri birçok olanağa aracı olur.

  Fiyatı henüz belli değil

  ASUS’un özellikle de oyun bilgisayarı kullanıcılarını hedefleyen yeni PC kasası merakla bekleniyor. Temiz görünümü, güçlü soğutması ve kapsamlı özelleştirme seçenekleriyle TUF Gaming GT502, oldukça dikkat çekti. Kasanın yüksek performanslı bilgisayarlar için ideal olduğu söyleniyor. Ancak ne yazık ki henüz TUF Gaming GT502’nin fiyatı açıklanmadı. Kullanıcılar fiyat ve sipariş tarihi için bir süre daha bekleyecek gibi gözüküyor. Daha detaylı bilgi için bölgenizdeki ASUS temsilcisiyle iletişime geçin.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bugün ve Yarın Oynanacak EURO 2024 Maçları! EURO Maç Takvimine Göre Kimin, Ne Zaman Maçı Var?

  Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) büyük bir heyecanla başlıyor. İşte bugün ve yarın oynanacak EURO 2024 maçlarının detayları ve Türkiye'nin maç takvimi.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  ASUS’tan Özel PC'lere Özgü Kasa! Bu Kasaya Tam 13 Fan Takmak Mümkün!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et