R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steam Deck 2 Geliyor! Valve’den Steam Deck 2 Açıklaması!

  Oyun konsolu piyasasına yeni soluk getiren Steam Deck için Valve’den açıklama geldi. Oyun konsolu için yayınlanan kitapçık, sürpriz bir gelişmeyi de getirdi. İşte Steam Deck kitapçığındaki sürpriz!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  27.08.2022 16:35 2208 2 dk okuma süresi
  Steam Deck 2 Geliyor! Valve’den Steam Deck 2 Açıklaması!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en büyük oyun konsolu şirketlerinden Valve tarafından “Steam Deck” isimli bir oyun konsolu geliştirilmişti. Kısa bir süre önce tanıtılan “Steam Deck”, kısa sürede yoğun talep görmüştü. Oldukça başarılı bulunan oyun konsolu için geliştirici şirket Valve, yeni açıklamalarda bulundu.

  Steam Deck Kitapçığı Yayınlandı

  Steam Deck

  Valve, Steam Deck kitapçığı yayınladı. Yayınlanan kitapçıkta tanıtılan Steam Deck oyun konsoluna ilişkin önemli bilgilere yer verildi. Özellikle konsol geliştirme süreci ve yanı sıra geliştirme anlayışına dair bilgiler yer alıyor. Şirketin yayınladığı kitapçıkta tanıtılan Steam Deck’e dair önemli bilgilerin yanı sıra geleceğine dair bilgilerde paylaşıldı.

  Kitapçıkta yer alan ifadeler arasında “taşınabilir oyun konsolu” geleceği ile ilgili bilgilerde yer alıyor. Valve, taşınabilir oyun konsoluyla ilgili oyun piyasasından olumlu geri bildirimler almıştı. Bu olumlu gelişmelerin ardından yayınlanan kitapçıkta yeni modellerinin geleceği de belirtildi. Şirket, taşınabilir oyun konsolunu “çok nesilli ürün” olarak tanıtıyor. Kitapçıkta da söz konusu oyun konsolunun geleceğine dair önemli bilgilere yer verdi.

  Steam Deck 2 Gelecek!

  Steam Deck

  Yayınlanan kitapçıkta ilk taşınabilir oyun konsolunun tanıtılmasından sonra ortaya çıkan yeni model iddiaları doğrulandı. Valve, hem “donanım” hem de “yazılım” bakımından daha gelişmiş özelliklere sahip modelleri getirecek.

  Kitapçıkta, tanıtılan oyun konsolunun sektöründe önemli ilklerin sembolü olduğu vurgulandı. Şirket olarak bu sembolün daha gelişmiş versiyonlarının geliştirilmesine önem verdiği belirtildi. Hatta oyuncuların yeni modellerde Steam kütüphanesine direkt erişim imkanına sahip olacağı açıklandı.

  Valve CEO’su “Gabe Newell” 2022 Mart’ta önemli açıklamalarda bulunmuştu. Şirketin CEO’sundan gelen açıklamalarda yeni Steam Deck versiyonlarında “VR” entegrasyonu ihtimali olduğu belirtilmişti. Ayrıca ortaya çıkan iddialara göre Steam Deck 2 ve sonraki versiyonlarda “AMD’nin” geliştirdiği “APUişlemci” olacak. Hatta söz konusu işlemcinin 2023 yılı sonuna yetiştirilmeye çalışıldığı iddia edilmişti. Bu işlemci daha yüksek RAM hızına sahip olacak. Söz konusu iddialar geleceği doğrulanan Steam Deck 2 çıkış tarihinin ise kısa vadede olmayacağını gösteriyor.

  Steam Deck Özellikleri

  Steam Deck

  Valve’nin Steam Deck özellikleri, oyun tutkunlarınca çok beğenilmişti. İşte Steam Deck teknik özellikleri!

  DonanımÖzellik
  İşlemciAMD APU Zen 2 4c/8t, 2,4-3,5 GHz (en fazla 448 GFlops FP32)
  RAM16 GB(LPDDR5 tümleşik bellek)
  Depolama64 GB eMMC/ 64 GB eMMC/ 512 GB NVMe SSD
  Ekran1280 x 800 piksel/ 7 inç / 60 Hz
  Pil40 Wh pil
  Boyut298 * 117 * 49 mm / 669 gr.
  İşletim SistemiSteamOS 3.0

  Steam Deck Fiyatı

  Valve tarafından geliştirilen Steam Deck fiyatı da belli oldu.

  ModelFiyat
  Steam Deck 2 64 GB399 Dolar(6.600 TL)
  Steam Deck 2 256 GB529 Dolar(8.800 TL)
  Steam Deck 2 512 GB649 Dolar(10.700 TL)

  Valve’nin Steam Deck taşınabilir oyun konsolunu siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Samsung Galaxy S24 Serisinin Ekran ve Kamera Sorunlarına Çözüm Getiren Güncelleme Yayınlandı!

  Samsung Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme, ekran ve kamera sorunlarını çözüyor; kullanıcı deneyimi artıyor.

  Steam Deck 2 Geliyor! Valve’den Steam Deck 2 Açıklaması!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et