R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung, Telefonlarında Çinli Sensörler Kullanılacak

  Önümüzdeki yıl, Samsung'un yüksek kaliteli akıllı telefon serisinde OmniVision tarafından üretilen ileri düzey sensörlerin kullanılması bekleniyor. Samsung ile OmniVision arasında, bu teknolojik işbirliğini resmileştirecek kritik bir anlaşma yapılması aşamasına gelinmiş durumda.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  29.12.2023 13:54 1090 1 dk okuma süresi
  Samsung, Telefonlarında Çinli Sensörler Kullanılacak
  Son Düzenleme:

  Teknoloji dünyasının devlerinden Samsung, maliyet etkinliğini artırmak adına önemli bir adım atıyor. Şirket, akıllı telefon üretiminde artık Çinli sensör tedarikçileriyle iş birliği yapmayı planlıyor. Bu stratejik hamle hem maliyetleri düşürecek hem de teknolojik yeniliklerin önünü açacak.

  OmniVision ile Yapılacak Anlaşma

  Samsung, özellikle amiral gemisi ve üst seviye telefonlarında Sony sensörleri kullanıyor. Ancak yeni dönemde Çinli sensör üreticisi OmniVision ile potansiyel bir anlaşma gündeme geliyor. OmniVision'ın OV50K modeli, LOFIC teknolojisi sayesinde parlak ışık altında aşırı pozlamayı engelleyerek geniş bir dinamik aralık sunuyor. Bu teknolojik gelişme, Samsung'un ürün yelpazesine yenilikçi bir katkı sağlayabilir.

  Bir dönem Apple ile çalışan OmniVision, rekabetin artmasıyla birlikte pazarda geriledi. Ancak şirket, ağırlıklı olarak Çinli üreticilerle iş birliklerini sürdürüyor. Sony'nin lider sensörleri IMX989 ve LYT900'e rakip olarak yeni yılda OV50H ve OV50K sensörleri piyasaya sürülecek. Bu rekabet, sensör teknolojisinde yeni bir dönemin başlangıcını işaret edebilir.

  Akıllı telefon pazarında düşük maliyetli telefoto sensörlerinin bulunabilirliği önümüzdeki yıllarda azalabilir. Çinli üreticilerin pazar payını genişletme stratejileri, süper indirim dönemlerinin sona ermesiyle değişiyor. Artık daha çok kar odaklı fiyatlandırma politikaları izlenecek. Bu durum, akıllı telefon üreticileri arasındaki rekabeti ve maliyet stratejilerini etkileyebilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, XR Gözlüğü Geliştirecek: Özel Ekip Bile Kuruldu!

  Samsung'un XR gözlüğü, 2024'te geliyor. 4.3K çözünürlük, Snapdragon XR2+ işlemci ve uygun fiyatla teknoloji dünyasını yeniden şekillendiriyor.

  Samsung, Galaxy S24 Serisindeki Kamera Sorunlarına Yazılım Güncellemesiyle Çözüm Bulacak!

  Samsung Galaxy S24 serisinin kamera performansıyla ilgili bazı sorunlar bulunuyor. Samsung, bu sorunları yeni güncelleme ile giderme taahhüdünde bulundu.

  Samsung, Akıllı Televizyon Modellerinde Artık Google Asistan’ı Kullanmayacak!

  Samsung, akıllı televizyon serilerinden Google Asistan desteğini kademeli olarak çıkaracağını duyurdu. Bu değişiklik, 1 Mart'tan itibaren etkili olacak!

  Samsung, 2024 TV Serisini Tanıttı: İşte Özellikler!

  Samsung'un CES 2024'te tanıttığı 2024 TV serisi, AI destekli 8K yükseltme teknolojisi ve parlama yapmayan OLED modelleri ile yeni bir dönem başlatıyor.

  Samsung, Telefonlarında Çinli Sensörler Kullanılacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et