R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'dan iPhone 13 İçin Yeni Üretim Hamlesi!

  Görünüşe göre Apple, iPhone 13'ü Brezilya'da monte etmeye başladı. Peki bu neden önemli? İşte detaylar.

  Omer Dursun Omer Dursun 29.04.2022 19:43 282 2 dk okuma süresi
  Apple'dan iPhone 13 İçin Yeni Üretim Hamlesi!
  Son Düzenleme:

  Geçen yıl Eylül ayında duyurulan iPhone 13 mini, 13 Pro ve 13 Pro Max ve iPhone 13'ün sadece Çin'de üretileceği ifade edilmişti. Ancak iPhone 13 planlarını kademeli olarak genişleten Apple, önce Hindistan, şimdi de Brezilya'yı seçti.

  Eylül ayındaki lansman döneminde teknik uygunluk sertifikaları sadece dört Çin fabrikasını içeriyordu. Önceki modellerde olduğu gibi iPhone 13'ü Foxconn üretecekti.

  Ancak bugün Brezilya'da monte edilmiş bir iPhone 13 (model A2633) olduğu ortaya çıktı. Şirket Brezilya'da iPhone 13'ün montajını yapmaya başladı. Ancak iPhone mini ve iPhone Pro modelleri Çin'de ve Hindistan'da monte edilmeye devam edecek.

  iPhone 13 üretimleri Brezilya'ya taşındı

  9to5Mac, okuyucularından biri olan João Menicucci'nin kısa süre önce Brezilya'da bir iPhone 13 satın aldığını bildirdi. Kutu, ürünün "Brezilya'da Montajlı" olduğunu gösteriyor. 

  iPhone 13 üretimleri Brezilya

  Brezilya'da satılan ve Çin'den ithal edilen birimlerde MLPF3BR/A model numarası yer alırken, yeni telefonun kutusunda ise "BZ/A" tanımlayıcısı yer aldı. Bu, Brezilya'da monte edildiğini doğrulamakta.

  Ancak São Paulo'da bulunan Foxconn Brezilya'da şimdilik sadece 6.1 inçlik iPhone 13'ün monte edildiği düşünülüyor.

  MacMagazine ayrıca Apple'ın 24 Ocak 2022'de Anatel'de (Brezilya telekom kurumu) iPhone 13 belgelerini güncellediğini ve Foxconn Brezilya'yı üretim tesisi olarak listelediğini bildirdi. 

  Belgeler ayrıca iPhone 13 mini ve 13 Pro modellerinin başka yerlerde monte edilmeye devam edeceğini gösteriyor.

  Apple daha önce Brezilya'da iPhone SE ve iPhone 11 gibi uygun fiyatlı modellerini de üretmeyi tercih etmişti. Son hamle, Brezilya tesislerini düşük fiyatlı iPhone 13 mini modelini üretmek için kullanmamasını biraz şaşırtıcı hale getiriyor.

  Peki siz iPhone 13 üretimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Windows güncellemesi tüm Windows sürümlerini bozdu!

  Windows'un yeni güncellemesi olan KB5012170 güncellemesi kullanıcılara 0x800f0922 hata kodunu veriyor. Çözüm için haberimize bakabilirsiniz.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

  iPhone 14 Pro ve Pro Max için bilinen tüm sızıntı haberleri, söylentiler ve iphone 14 ne zaman çıkacağına dair tüm bilgiler haberimizin detayında.

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinliğin detayları belli olmaya başladı. Etkinliği canlı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Elif 1044
  Apple'dan iPhone 13 İçin Yeni Üretim Hamlesi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et