R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'dan iPhone 13 İçin Yeni Üretim Hamlesi!

  Görünüşe göre Apple, iPhone 13'ü Brezilya'da monte etmeye başladı. Peki bu neden önemli? İşte detaylar.

  Omer Dursun Omer Dursun 29.04.2022 19:43 366 2 dk okuma süresi
  Apple'dan iPhone 13 İçin Yeni Üretim Hamlesi!
  Son Düzenleme:

  Geçen yıl Eylül ayında duyurulan iPhone 13 mini, 13 Pro ve 13 Pro Max ve iPhone 13'ün sadece Çin'de üretileceği ifade edilmişti. Ancak iPhone 13 planlarını kademeli olarak genişleten Apple, önce Hindistan, şimdi de Brezilya'yı seçti.

  Eylül ayındaki lansman döneminde teknik uygunluk sertifikaları sadece dört Çin fabrikasını içeriyordu. Önceki modellerde olduğu gibi iPhone 13'ü Foxconn üretecekti.

  Ancak bugün Brezilya'da monte edilmiş bir iPhone 13 (model A2633) olduğu ortaya çıktı. Şirket Brezilya'da iPhone 13'ün montajını yapmaya başladı. Ancak iPhone mini ve iPhone Pro modelleri Çin'de ve Hindistan'da monte edilmeye devam edecek.

  iPhone 13 üretimleri Brezilya'ya taşındı

  9to5Mac, okuyucularından biri olan João Menicucci'nin kısa süre önce Brezilya'da bir iPhone 13 satın aldığını bildirdi. Kutu, ürünün "Brezilya'da Montajlı" olduğunu gösteriyor. 

  iPhone 13 üretimleri Brezilya

  Brezilya'da satılan ve Çin'den ithal edilen birimlerde MLPF3BR/A model numarası yer alırken, yeni telefonun kutusunda ise "BZ/A" tanımlayıcısı yer aldı. Bu, Brezilya'da monte edildiğini doğrulamakta.

  Ancak São Paulo'da bulunan Foxconn Brezilya'da şimdilik sadece 6.1 inçlik iPhone 13'ün monte edildiği düşünülüyor.

  MacMagazine ayrıca Apple'ın 24 Ocak 2022'de Anatel'de (Brezilya telekom kurumu) iPhone 13 belgelerini güncellediğini ve Foxconn Brezilya'yı üretim tesisi olarak listelediğini bildirdi. 

  Belgeler ayrıca iPhone 13 mini ve 13 Pro modellerinin başka yerlerde monte edilmeye devam edeceğini gösteriyor.

  Apple daha önce Brezilya'da iPhone SE ve iPhone 11 gibi uygun fiyatlı modellerini de üretmeyi tercih etmişti. Son hamle, Brezilya tesislerini düşük fiyatlı iPhone 13 mini modelini üretmek için kullanmamasını biraz şaşırtıcı hale getiriyor.

  Peki siz iPhone 13 üretimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Apple'dan iPhone 13 İçin Yeni Üretim Hamlesi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et