R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'dan iPhone 13 İçin Yeni Üretim Hamlesi!

  Görünüşe göre Apple, iPhone 13'ü Brezilya'da monte etmeye başladı. Peki bu neden önemli? İşte detaylar.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  29.04.2022 19:43 1000 2 dk okuma süresi
  Apple'dan iPhone 13 İçin Yeni Üretim Hamlesi!
  Son Düzenleme:

  Geçen yıl Eylül ayında duyurulan iPhone 13 mini, 13 Pro ve 13 Pro Max ve iPhone 13'ün sadece Çin'de üretileceği ifade edilmişti. Ancak iPhone 13 planlarını kademeli olarak genişleten Apple, önce Hindistan, şimdi de Brezilya'yı seçti.

  Eylül ayındaki lansman döneminde teknik uygunluk sertifikaları sadece dört Çin fabrikasını içeriyordu. Önceki modellerde olduğu gibi iPhone 13'ü Foxconn üretecekti.

  Ancak bugün Brezilya'da monte edilmiş bir iPhone 13 (model A2633) olduğu ortaya çıktı. Şirket Brezilya'da iPhone 13'ün montajını yapmaya başladı. Ancak iPhone mini ve iPhone Pro modelleri Çin'de ve Hindistan'da monte edilmeye devam edecek.

  iPhone 13 üretimleri Brezilya'ya taşındı

  9to5Mac, okuyucularından biri olan João Menicucci'nin kısa süre önce Brezilya'da bir iPhone 13 satın aldığını bildirdi. Kutu, ürünün "Brezilya'da Montajlı" olduğunu gösteriyor. 

  iPhone 13 üretimleri Brezilya

  Brezilya'da satılan ve Çin'den ithal edilen birimlerde MLPF3BR/A model numarası yer alırken, yeni telefonun kutusunda ise "BZ/A" tanımlayıcısı yer aldı. Bu, Brezilya'da monte edildiğini doğrulamakta.

  Ancak São Paulo'da bulunan Foxconn Brezilya'da şimdilik sadece 6.1 inçlik iPhone 13'ün monte edildiği düşünülüyor.

  MacMagazine ayrıca Apple'ın 24 Ocak 2022'de Anatel'de (Brezilya telekom kurumu) iPhone 13 belgelerini güncellediğini ve Foxconn Brezilya'yı üretim tesisi olarak listelediğini bildirdi. 

  Belgeler ayrıca iPhone 13 mini ve 13 Pro modellerinin başka yerlerde monte edilmeye devam edeceğini gösteriyor.

  Apple daha önce Brezilya'da iPhone SE ve iPhone 11 gibi uygun fiyatlı modellerini de üretmeyi tercih etmişti. Son hamle, Brezilya tesislerini düşük fiyatlı iPhone 13 mini modelini üretmek için kullanmamasını biraz şaşırtıcı hale getiriyor.

  Peki siz iPhone 13 üretimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  Apple'dan iPhone 13 İçin Yeni Üretim Hamlesi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et