R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  GeForce RTX 4090 16GB Artık Dizüstünde!

  Çok sevilen GeForce RTX 4090 16GB modeli taşınabilir bilgisayarlara da geliyor. İşte detaylar!

  Elif Topçu
  Elif Topçu R10 Editörü
  13.12.2022 21:49 1931 2 dk okuma süresi
  GeForce RTX 4090 16GB Artık Dizüstünde!
  Son Düzenleme:

  Nvidia'dan dizüstü severleri heyecanlandıran haber! Çok sevilen GeForce RTX 4090 16GB ekran kartının mobil versiyonu yolda. GeForce RTX 4000 serisinin mobil versiyonlarının geleceğini daha önce duyurmuş olan Nvidia, dizüstü bilgisayar firmalarını yeni modellere uygun tasarımlar üretilmesi için şimdiden harekete geçirdi. 

  Ekran kartı sektörünün öncüsü Nvidia, portföyünü çeşitlendirmeyi amaçladığını daha önce dile getirmişti. GeForce RTX 4090 ile bu seneye başlayacak gibi görünüyor. Ancak 4000 serisi tabii ki bu kadarla sınırlı değil.

  ‘Hızlının Ötesinde' sloganıyla öne çıkan seride Nvidia oldukça iddialı görünüyor. En üst düzey GeForce GPU bu seriyle birlikte hayata geçmiş olacak. Performans ve grafiklerde büyük oranda verimlilik artışı sağlanması amaçlanıyor. 

  Yüksek performanslı oyun deneyimleri ve ultra gerçekçi yeni sanal dünyalara açılmak için Nvidia gerçekçiliğin sınırlarını zorluyor. Ada Lovelace mimarisi ile güçlendirilen Nvidia, özellikle de oyuncular ve içerik üreticilere hitap ederek onlara en üst düzey performans deneyimi sunacak belleğe sahiptir.

  GeForce RTX 4090 16GB beklentileri karşılayacak mı?

  Nvidia'nın 4 farklı RTX 4000 ekran kartı üzerinde çalıştığı biliniyor.

  • GeForce RTX 4060 8GB,
  • GeForce RTX 4070 8GB,
  • GeForce RTX 4080 12GB,
  • GeForce RTX 4090 16GB 

  Bu sene yeni GeForce RTX 4000 serisiyle birlikte piyasaya sürülmesi beklenen ekran kartlarından. Nvidia'dan sızdırılan bazı bilgilere göre ilk üç ekran kartı kulislerde daha önceden konuşulmaya başlanmıştı fakat GeForce RTX 4090 16GB modeli ilk defa duyulmuş oldu. 

  Mobil cihazlarda kullanılan ekran kartlarında, hepinizin bildiği gibi, masaüstü cihazlarda kullanılan versiyonlara göre performans düşebiliyor. GeForce RTX 4090 da grafik belleğinde bazı kayıplar yaşayarak bu durumdan etkilenecek. Fakat yine de dizüstü bilgisayarların en güçlü dönemlerini göreceğimiz günlerin yakında olduğu belli. Çıkış tarihi henüz kesinleşmese de şimdiden binlerce kullanıcı heyecanla yeni ekran kartlarını test etmeyi bekliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nvidia GeForce Now, Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!

  Nvidia GeForce Now, ücretsiz planında reklam gösterecek. Yeni düzenleme ile kullanıcı deneyimi nasıl etkilenecek?

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Samsung, Akıllı Televizyon Modellerinde Artık Google Asistan’ı Kullanmayacak!

  Samsung, akıllı televizyon serilerinden Google Asistan desteğini kademeli olarak çıkaracağını duyurdu. Bu değişiklik, 1 Mart'tan itibaren etkili olacak!

  GeForce RTX 4090 16GB Artık Dizüstünde!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et