R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk’ın Hyperloop projesi için test sürecinin başlayacağı açıklandı!

  Son gelen bilgilere göre hyperloop projesi bu yıl içerisinde tam ölçekli test aşamasına giriyor. Sistem çok yüksek hızda yolculukları mümkün kılacak.

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  27.04.2022 14:19 944 2 dk okuma süresi
  Elon Musk’ın Hyperloop projesi için test sürecinin başlayacağı açıklandı!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk tam 9 yıl önce, arabaların yüksek hızlarda hayatımızda yer edinmesi için yeni ulaşım sistemine yönelik planlarını duyurmuştu. Hyperloop projesi çok düşük basınçlı tünellerle birlikte 1000 km/s hıza ulaşmayı sağlayacak olduğunu ifade eden Musk’ın bu projesinin gerçekleşmesi adına The Boring Company adında bir şirket CEO tarafından kurulmuştu.

  Şirketin günümüze kadar hyperloop projesini geliştirmek yerine sadece tüneller oluşturmakla zaman geçirdi. Las Vegas’ta 4.3 km’lik bir tünel inşaatını tamamlayan şirket, Tesla araçlarıyla ulaşımını buradan sağlıyor. Fakat kısa süre sonra tüm bu olayların değişikliğe uğrayacağı ifade ediliyor.

  Şirket artık Hyperloop testlerine başlayacağını duyurdu!

  The Boring Company, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak bu yıl içerisinde ilk defa “tam ölçekli” Hyperloop sistemlerinin test edileceğini açıkladı. Bu açıklamayla beraber çok uzun süredir beklenen son nesil teknoloji hakkında bu yıl büyük bir gelişme kaydedilebilir.

  Hyperloop, uçakların çok yüksek irtifada düşük basınç ile yüksek hızlara ulaşmasından yola çıkarak yer altında uygulanmasını sağlayacak. Böylelikle yolculuk sürelerinde ciddi bir şekilde azalma olacağını söyleyen şirket, bu sistemin çok büyük avantaj olduğunu ifade ediyor.

  Uçakların dışında iniş ve kalkışlarda çok fazla zaman kaybettirmeyen hyperloop, ayrıca uçağa binmek için erkenden hazırlanma sorununu da tamamen kaldırıyor. Elon Musk, yapmış olduğu bir açıklama da bu sistemin Tesla fabrikaları arasında çok fazla lojistik maliyetlerini düşüreceğini söylemişti.

  Bu yeni teknolojinin hayatımıza girmesiyle beraber İstanbul’dan yola çıkıp 400 km yolculuk yapmak istediğinizde yarım saatlik bir süre bu yolculuğu tamamlayabilir.

  Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Daha Fazla Trafik için SEO’da Etkili Bağlantı Kurma Stratejileri

  Etkili bağlantı kurma stratejileri, bir web sitesinin arama motorunda ön sıralarda görünmesine doğrudan katkıda bulunur. Bu nedenle oluşturulan bu tür stratejiler, SEO çalışmalarının önemli bileşenleri arasında yer alır.

  TRT 1 Şifreli mi? EURO 2024 Maçlarını Dijitsu Cihazınızda Şifresiz İzlemek için Frekans ve Biss Key Ayarları

  EURO 2024 heyecanına Dijitsu cihazınızla ortak olmak ister misiniz? TRT 1 şifreli kanal sorunu yaşıyorsanız, frekans ve Biss key ayarlarınızı güncelleyerek maç keyfinizi kesintisiz yaşayabilirsiniz. İşte adım adım çözüm yolları...

  Marvel Rivals için Spider-Man Geliyor: Oynanış Videosu Yayınlandı!

  Marvel Rivals, Spider-Man'in yetenek ve kostümlerini tanıtan oynanış videosuyla dikkat çekiyor. Peter Parker, 'Timestream Entanglement' kriziyle karşı karşıya.

  Elon Musk, Grok 2 ve Grok 3 Yapay Zeka Modellerinin Çıkış Tarihini Açıkladı!

  Elon Musk, Grok 2 ve Grok 3 yapay zeka modellerinin çıkış tarihlerini duyurdu. Grok 2 Ağustos'ta, Grok 3 yıl sonuna kadar piyasada olacak.

  Elon Musk’ın Hyperloop projesi için test sürecinin başlayacağı açıklandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et