R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Discord’un Sesli Sohbeti Xbox’a Geliyor!

  Dünyanın en çok kullanılan yazılı, sesli ve hatta görüntülü konuşma imkanı sağlayan platformu Discord, tüm oyuncular tarafından sıkça tercih ediliyor. Oyun içi etkileşimi yüksek kaliteye taşımaya yardımcı olan Discord, şimdi de Microsoft’un Xbox oyun konsolu kullanıcıları için geliyor. İşte Discord ve Xbox sesli sohbet desteği ve nasıl kullanılacağına dair tüm detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 21.07.2022 18:11 1110 2 dk okuma süresi
  Discord’un Sesli Sohbeti Xbox’a Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Bilgisayarlardan, oyun konsollarına kadar her platformda oyuncular, oyun içi ve dışı iletişimde Discord’u kullanıyor. Discord sesli sohbet özelliğinin oldukça işlevsel ve kaliteli olmasından dolayı yoğun olarak tercih edildiği belirtilirken, Xbox kullanıcılarını sevindiren bir haber geldi. Discord’un sesli sohbet özelliği Xbox’a gelecek.

  Xbox’tan Discord’a Bağlanılabilecek

  Xbox Discord Sesli Sohbet

  Sıkça tercih edilen oyun konsolu Xbox kullanıcıları için büyük bir kolaylık getirecek bu yeni özellikle ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Microsoft ile Discord arasında gerçekleştirilen çalışma kapsamında Xbox oyun konsoluna Discord’un sesli sohbet özelliği getirilecek. Böylelikle Xbox kullanıcıları, pratik bir şekilde Discord sesli sohbete bağlantı sağlayabilecek. Hatta tüm platformlar arasında kesintisiz, yüksek kalitede sohbet edebilme şansına sahip olabilecek.

  Xbox Discord Sesli Sohbet

  2 şirket arasındaki anlaşma kapsamında özellik ilk etapta “Xbox Insider” kullanıcılarının denemesine sunulacak. Yakın zamanda ise tüm Xbox kullanıcılarının bu özellikten faydalanabilmeleri sağlanacak.

  Discord’un sesli sohbet özelliği Microsoft’un “Xbox Series X”, “Xbox Series S” ve “Xbox One” oyun konsolu modelleri için gelecek. Kullanıcılar Xbox’larında Discord sesli sohbet entegrasyonunu basitçe gerçekleştirebilecek.

  Xbox ile Discord Hesapları Nasıl Bağlanır?

  Henüz test aşamasında olan ve sadece “Xbox Insider” kullanıcılarına açık olan bu özelliği aktif edebilmek ise oldukça kolaydır. Kullanıcıların Discord sesli sohbet özelliğini Xbox oyun konsolunda kullanabilmesi için öncelikli olarak her hesabını birbirine bağlaması gerekiyor.

  Xbox Discord Sesli Sohbet

  Xbox Discord Sesli Sohbet Başlatma Nasıl Yapılır?

  1. Xbox hesabının “tek seferlik yetkilendirme” ile Discord hesabına bağlantısını yapın.
  2. Discord kanalında “sesli sohbet” kanalına katılın.
  3. Mobil cihazda otomatik açılan Xbox uygulamasında yer alan “Xbox’a Katıl” seçeneğine basın.
  4. Xbox uygulamasında “Sesi Aktar” seçimini yapın.
  5. Discord’a geri dönerek “Sesi bu cihaza aktar” seçeneğin işaretleyin.

  Yukarıdaki işlemlerle Xbox üzerinden sesli sohbet gerçekleştirmeye başlanabiliyor.

  Xbox cephesinden söz konusu özelliğe ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada kullanıcıların oyun konsolunda oyuna devam ederken, sesli sohbette olanları ve sohbette konuşan kişileri görebileceklerine dikkat çekildi. Açıklamanın devamında kullanıcıların ses ayarlamalarının dışında “Discord Voice” ile “Xbox Oyun Sohbeti” arasında geçişlerinde pratik şekilde yapılabileceği belirtildi.

  Xbox oyun konsollarına gelecek Discord Sesli Sohbet özelliğine dair sizin görüşleriniz neler? Düşüncelerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Twitch’e Yeni Rakip Geliyor! Meta Canlı Yayın Platformunu Deniyor!

  Meta, WhatsApp, Instagram ve Facebook ile yakaladığı internet hakimiyetini yeni canlı yayın platformu Super ile Twitch'e rakip olarak, daha da genişletmeyi hedefliyor. İşte Meta'nın test aşamasındaki canlı yayın platformu!

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Oyun tutkunlarının performans konusunda yetersizlik yaşadığı Xbox Series S için Microsoft, yeni bir performans güncellemesi getirecek.

  Elif 1104

  Spotify’a Tercih Edilen Mod Özelliği Geliyor!

  Spotify, uzun süredir tartışmaların odağında olan "Oynat/Karışık Çal" butonu için yeni bir güncelleme getiriyor. Platform artık kullanıcılarına albüm ve çalma listeleri sayfasında 2 farklı butonu "tercih edilen mod" özelliğiyle sunacak.

  Discord’un Sesli Sohbeti Xbox’a Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et