R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin Değerinde Ciddi Bir Artış Yaşandı!

  Bitcoin değeri ciddi bir yükselişe yer verdi. Son dönemlerde yükseliş hareketi sergileyen kripto para birimi, yeniden hız kazandı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  18.02.2023 01:06 1427 2 dk okuma süresi
  Bitcoin Değerinde Ciddi Bir Artış Yaşandı!
  Son Düzenleme:

  Bitcoin, hiç şüphesiz ki kripto para dünyasının en popüler parası. 2008 yılında geliştirilen ve 2009 yılında borsaya katılan BTC, zaman zaman rekorlar kırdı. İlk olarak 2013 yılında kendini gösteren Bitcoin, ardından 2017 yılında uçuşa geçti. 2021 yılında da kripto para biriminde ciddi bir artış gözlemlendi. Yaşanan bu yükselişlerin ardından kripto para birimi düşüş eğilimi yaşadı. 2023 yılına girdiğimiz bu dönemde BTC, tekrar yükseliş eğilimi yaşıyor. Şunu belirtelim ki burada anlattıklarımız yatırım tavsiyesi niteliğinde değil.

  Bitcoin değeri yükseldi

  Bitcoin, 2023 yılına girmemiz ile beraber ciddi bir yükseliş elde etti. Bu yükselişin ardından bir süre sakin bir seyirde ilerledi. Bu hafta ile beraber BTC’de tekrar bir hareketlenme gözlemlendi. Özellikle ABD enflasyon verisinin açıklanması sonrasında kripto para birimi değer kazandı. Veriler açıklanmadan önce 21.000 dolar olan BTC, sonrasında 25.000 doları aştı. ABD enflasyon verileri, %6,4 olarak açıklanmıştı.

  Bitcoin, son 1 hafta içerisinde değer arttırsa da son 1 günlük verilere göre değer kaybı yaşadı. Bugün, kripto para biriminin 23.000 dolar seviyesine düştüğü gözlemleniyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisinin borsaya kurulan baskı olduğu söyleniyor. ABD Ticaret Komisyonu, borsalara uyguladığı baskı sebebiyle BTC’yi de etkiliyor. Yani bazı uzmanlara göre BTC, baskı sebebiyle sınırlı yükseliş sergiliyor.

  Bitcoin analizi

  2023 yılından bu yana olan yükselişi izlediğimizde kripto para biriminin yükseldiği görülüyor. Ocak başında 16.000 dolar olan BTC, birkaç gün içerisinde 20.000 doları geride bıraktı. Bir süre sonra ise daha da yükselerek 23.000 dolar seviyelerine ulaştı. Kripto para, uzun bir süre burada kalmaya gayret etti.

  Bir süre 23.000 ile 24.000 aralığında dolaşan BTC, geçtiğimiz hafta 21.000 dolara düştü. Enflasyon verilerinin açıklanması sonrasında ise kendini 25.000 doların üzerine atmış bulundu. Bitcoin değeri bugün 23.000 dolar seviyelerinde yer almakta.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Yeni Nesil Xbox, 2026’da Geliyor: Call of Duty ile Birlikte Gelebilir!

  Xbox'ın yeni nesil konsolu, 2026 yılında Call of Duty ile çıkış yapacak. Bu teknik atılım, konsol dünyasında heyecanla bekleniyor.

  Bitcoin Değerinde Ciddi Bir Artış Yaşandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et