R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Üçüncü Parti Uygulamaları Çalışmıyor: Twitter Botları çalışmıyor

  Twitter uygulamaları çalışmamaya başladı. Yaşanan bu sorunun Twitter kaynaklı olduğu açıklandı. Sorunun ne zaman düzeleceği bilinmiyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  17.01.2023 13:46 1084 2 dk okuma süresi
  Twitter Üçüncü Parti Uygulamaları Çalışmıyor: Twitter Botları çalışmıyor
  Son Düzenleme:

  Twitter, günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından birisi. Her ne kadar büyük olsa da son zamanlarda düşüş eğilimine girdi. Bundaki en önemli sebeplerden birisi reklam veren firmaların çekilmesi. Firmalar, Twitter politikalarını beğenmediği ve yaşanan problemler sebebiyle ayrılma kararı aldı.

  Bununla beraber Elon Musk, Twitter’ın gelir elde etmesi için bazı kararlar almıştı. Bunlardan birisi de Twitter Blue aboneliği satışıydı. Sıkça zam ile karşılaşan abonelik sonrasında bu olay, kullanıcıların tepkisine yol açmıştı. Şimdi de üçüncü taraf Twitter uygulamalarının sorunlar yaşaması gündeme geldi.

  Resmî olmayan Twitter uygulamaları çalışmamaya başladı

  Bazı Twitter yazılımları bulunmakta. Bunlardan birisi Tweetbot. Amacı, kullanıcıların işlerini daha hızlı halletmesini sağlamak. Bu gibi üçüncü taraf uygulamalardan bazıları güvenli olurken bazıları tehlikeler saçabilmekte. Yakın zamanda ortaya çıkan haberlere göre bu uygulamalar, Twitter sunucularına erişim sağlayamadı. Bu durumun Twitter ile ilgili olduğu tespit edildi.

  Twitter geliştirici ekibinin yazışmalarında üçüncü taraf istemcilerin izinlerinin askıya alındığı görülüyor. Yani Twitter uygulamaları için erişim izinlerinin gözden geçirilmesi çalışması alınmıştı. Bu işlemin ne zaman sonlanacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Bundan dolayı şimdilik bir şey demek erken olur.

  Henüz iddia edilen bir bilgiye göre üçüncü taraf uygulamalarından para talep edilecek. Yani üçüncü taraf yazılımlar, Twitter API’sinden faydalanmak için para ödemek zorunda kalacak. Tabii böyle bir şey gerçekleşir mi bilinmez fakat olma ihtimali mevcut. Sebebi şirket kârının düşmesi olarak açıklanmakta.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Elon Musk, Twitter'a birçok yeni özelliğin geleceğini duyurdu. Kullanıcıların beğenisine sunulacak yeni özellikler, kademeli olarak platforma eklenecek!

  Twitter Genel Merkezindeki Eşyalar Açık Arttırmada Satıldı!

  Twitter'da, büyük işten çıkartmalar sonrasında genel merkez, ihtiyaç fazlası eşyalarla doldu. Elon Musk, şaşırtan bir kararla genel merkezdeki ihtiyaç fazlası ürünleri açık arttırmaya çıkarttı. Bazı eşyalar 100.000 Dolar'dan fazla teklif aldı.

  Twitter Blue Android İçin Açıldı! Twitter Blue Android Ücreti Belli Oldu!

  Twitter, daha önce web ve iOS platformları için yayınlanan Twitter Blue aboneliğini sonunda Google Android içinde getirdi. Twitter Android uygulaması kullanıcıları ek ücret ile Twitter Blue aboneliği alabilecek.

  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!

  Twitter erişim kısıtlaması ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Yapılan bu açıklama, Twitter’ın olay sonrasındaki ilk resmî açıklaması oldu.

  Twitter Üçüncü Parti Uygulamaları Çalışmıyor: Twitter Botları çalışmıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et