R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Üçüncü Parti Uygulamaları Çalışmıyor: Twitter Botları çalışmıyor

  Twitter uygulamaları çalışmamaya başladı. Yaşanan bu sorunun Twitter kaynaklı olduğu açıklandı. Sorunun ne zaman düzeleceği bilinmiyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  17.01.2023 13:46 1482 2 dk okuma süresi
  Twitter Üçüncü Parti Uygulamaları Çalışmıyor: Twitter Botları çalışmıyor
  Son Düzenleme:

  Twitter, günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından birisi. Her ne kadar büyük olsa da son zamanlarda düşüş eğilimine girdi. Bundaki en önemli sebeplerden birisi reklam veren firmaların çekilmesi. Firmalar, Twitter politikalarını beğenmediği ve yaşanan problemler sebebiyle ayrılma kararı aldı.

  Bununla beraber Elon Musk, Twitter’ın gelir elde etmesi için bazı kararlar almıştı. Bunlardan birisi de Twitter Blue aboneliği satışıydı. Sıkça zam ile karşılaşan abonelik sonrasında bu olay, kullanıcıların tepkisine yol açmıştı. Şimdi de üçüncü taraf Twitter uygulamalarının sorunlar yaşaması gündeme geldi.

  Resmî olmayan Twitter uygulamaları çalışmamaya başladı

  Bazı Twitter yazılımları bulunmakta. Bunlardan birisi Tweetbot. Amacı, kullanıcıların işlerini daha hızlı halletmesini sağlamak. Bu gibi üçüncü taraf uygulamalardan bazıları güvenli olurken bazıları tehlikeler saçabilmekte. Yakın zamanda ortaya çıkan haberlere göre bu uygulamalar, Twitter sunucularına erişim sağlayamadı. Bu durumun Twitter ile ilgili olduğu tespit edildi.

  Twitter geliştirici ekibinin yazışmalarında üçüncü taraf istemcilerin izinlerinin askıya alındığı görülüyor. Yani Twitter uygulamaları için erişim izinlerinin gözden geçirilmesi çalışması alınmıştı. Bu işlemin ne zaman sonlanacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Bundan dolayı şimdilik bir şey demek erken olur.

  Henüz iddia edilen bir bilgiye göre üçüncü taraf uygulamalarından para talep edilecek. Yani üçüncü taraf yazılımlar, Twitter API’sinden faydalanmak için para ödemek zorunda kalacak. Tabii böyle bir şey gerçekleşir mi bilinmez fakat olma ihtimali mevcut. Sebebi şirket kârının düşmesi olarak açıklanmakta.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!

  Twitter artık resmen X.com olarak değiştirildi. Elon Musk'ın açıklamasıyla tüm çekirdek sistemler, X.com alan adı altında birleşti ve yeni özellikler eklendi.

  Türkiye'den X'e (Twitter) Yeni Yaptırımlar Geliyor: Temsilci Atamama Sorunu Büyüyor

  Türkiye'de, günlük erişimi 1 milyonu aşan sosyal medya platformların temsilci ataması zorunlu. X, yükümlülüğü yerine getirmediği için cezalara maruz kalabilir.

  X (Twitter)’ten Şaşırtan Karar: Yeni Kullanıcılar, Ücret Ödeyecek!

  X platformu, yeni kullanıcılar için ücretli dönem başlatıyor. Elon Musk, bot sorununa çözüm olarak ücret alınmasını önerdi.

  Twitter Üçüncü Parti Uygulamaları Çalışmıyor: Twitter Botları çalışmıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et