R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!

  Elon Musk'ın satın alımından sonra Twitter'ın adı X olarak değiştirilmişti. Şimdi ise bu eski mikroblog sitesinin URL'si de resmen 'X.com' oldu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  17.05.2024 18:24 1307 2 dk okuma süresi
  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!
  Son Düzenleme:

  Twitter'ın adının 'X' olarak değiştirileceği duyurusundan aylar sonra Elon Musk, şirketin tüm çekirdek sistemlerini ‘X.com’ alan adı altına taşıdığını açıkladı. Artık tarayıcınızda twitter.com yazdığınızda x.com'a yönlendirileceksiniz.

  Twitter'dan X'e Geçiş

  Twitter'ın URL değişikliğiyle birlikte, giriş sayfasının alt kısmında yer alan bir bilgi notu da kullanıcıları bilgilendiriyor: "URL'mizi değiştirdiğimizi bildirmek istiyoruz ancak gizlilik ve veri koruma ayarlarınız aynı kalacak." Ağustos 2023'te yapılan açıklamada, Twitter'ın kesin olarak "X" olarak adlandırılacağı duyurulmuş ve bu yeni isimle birçok yeni özellik eklenmişti. Mevcut özelliklerin de isimleri "X Premium" gibi güncellenmişti. URL değişikliği, bu dönüşümün son adımı olarak görülüyor.

  Elon Musk için "X", oldukça önemli bir yere sahip. Ünlü milyarder, 1999 yılında X.com adında bir internet bankası kurmuş ve daha sonra bu bankayı PayPal ile birleştirmişti. 20 yıl sonra Musk, X.com alan adını PayPal'dan geri satın aldı. Şimdi ise bu platformu sosyal medya, finansal işlemler, canlı yayınlar ve siparişler gibi çeşitli işlemler için çok yönlü bir yer haline getirmek istiyor. Musk'a göre X.com, her şey uygulaması olacak.

  Twitter'ın URL değişikliği ne anlama geliyor?

  Twitter'ın URL'si artık X.com olarak değiştirildi. Tarayıcınıza twitter.com yazdığınızda otomatik olarak X.com'a yönlendirileceksiniz.

  Gizlilik ve veri koruma ayarları değişecek mi?

  Hayır, URL değişikliği gizlilik ve veri koruma ayarlarınızı etkilemeyecek. Kullanıcılar aynı gizlilik ve veri koruma politikalarına tabi olacak.

  X.com'un gelecekteki planları neler?

  Elon Musk, X.com'u sosyal medya, finansal işlemler, canlı yayınlar ve siparişler gibi birçok hizmeti içeren çok yönlü bir platform haline getirmeyi planlıyor. Bu, Musk'ın ‘her şey uygulaması’ vizyonunu yansıtıyor.

  Twitter'dan X'e geçiş süreci nasıl ilerledi?

  Ağustos 2023'te Twitter'ın isminin ‘X’ olarak değiştirileceği duyuruldu. Bu süreçte yeni özellikler eklendi ve mevcut özelliklerin isimleri güncellendi. URL değişikliği, bu dönüşüm sürecinin son adımı oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  HyperOS 2.0 Güncellemesi Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Telefonlar Belli Oldu!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0 güncellemesiyle cihazlarını yeniliyor. İşte güncellemeyi alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinin tam listesi!

  iOS 18 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18'i tanıttı. Ana ekran özelleştirmeleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile iOS 18, kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6 Resmen Geliyor: Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

  Samsung, 10 Temmuz'da Paris'te Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6'yı tanıtacak. Yeni modeller Snapdragon 8 Gen 3 çipseti ve eşsiz özellikleriyle geliyor.

  ASUS ROG Ally X Resmen Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  ASUS ROG Ally X, yeni Ryzen Z1 Extreme APU, 80Wh pil ve 24GB RAM ile güçlendirildi. Haziran ayında tanıtılması beklenen konsol, büyük güncellemeler sunuyor.

  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et