R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Threads Uygulamasına VPN Engeli!

  Threads uygulamasını deneyimlemek isteyen Avrupalı kullanıcılar, VPN kullanarak giriş yapmak istediklerinde büyük bir şokla karşılaştı. Meta, VPN kullananlara, uygulamaya erişim izin vermiyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  16.07.2023 17:36 1456 1 dk okuma süresi
  Threads Uygulamasına VPN Engeli!
  Son Düzenleme:

  Threads uygulaması, internetin hızla büyüyen platformlarından biri olmasına rağmen, Avrupa'daki yasak nedeniyle ilgi kaybediyor. 

  Hem hızlı büyümesiyle dikkat çeken hem de kullanıcılarının yoğun ilgisiyle popüler olan Threads uygulaması, maalesef Avrupa pazarına açılmamış durumda. Bu yeni trende Avrupalı kullanıcıların dahil olmasını engelleyen unsur ise bir başka teknolojik uygulama: VPN.

  VPN Üzerinden Threads Engeli

  Threads, Meta tarafından kullanıma sunulan ve Elon Musk'ın getirdiği sınırlamaların yaşandığı bir dönemde 100 ülkede faaliyete geçti. Ancak bu ülkelerin arasında Avrupa yer almadı. 

  Bu durum, Avrupa kıtasında yürürlüğe girecek olan Dijital Hizmetler Yasası'nın uygulamaları ve dijital platformları kapsayan bir dizi kural nedeniyle oldu.

  Dijital Hizmetler Yasası, dijital platformları ve uygulamaları dezenformasyonu engellemeye, reşit olmayanları korumaya, riskleri azaltma tedbirlerine ve dış denetimlere tabi tutar. Küresel cirolarının yüzde 6'sına kadar tazminat ödeyebilirler. Meta, bu kuralları henüz karşılayamadığı için Threads uygulamasını Avrupa'ya açmadı. VPN kullanarak uygulamayı denemek isteyen Avrupalılar da bu engelle karşı karşıya kaldı.

  Avrupalı kullanıcılar, Threads uygulaması ile tanışabilmek için bir süre beklemek zorunda kalacak. Çünkü Meta, yol haritası ile ilgili bir açıklama yapmadı. Kanunun da yakın zamanda yürürlüğe gireceği için bu süre daha da uzayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows Fotoğraflar Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi: İşte Gelen Yenilikler!

  Microsoft, Windows Fotoğraflar uygulamasını yeni özelliklerle güncelledi. Arka plan kaldırma, Film Şeridi yenilenmesi ve daha fazlası bu güncellemede.

  Threads'daki Kapatma Sorunu Ortadan Kalkıyor

  Threads hesap kapatma sorunu ortadan kalkıyor. Artık kullanıcılar, kolaylıkla hesaplarını kapatabilecekler!

  BHA 1317

  Beklenen Oldu: Scarlett Johansson, Sesini Klonlayan Yapay Zeka Uygulamasına Dava Açtı!

  Ünlü sinema yıldızı Scarlett Johansson, kendi onayı dışında yapay zeka teknolojisiyle taklit edilen sesinin reklamlarda kullanılması üzerine dava açtı.a

  Meta, Threads’i Yeniden Canlandırmak İstiyor: Facebook da Devreye Giriyor!

  Meta'nın Twitter'a (X) alternatif olarak oluşturduğu Threads uygulaması eski şöhretine kavuşma amacıyla Facebook entegrasyonu ile yeniden güncellenmeye başladı.

  Threads Uygulamasına VPN Engeli!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et