R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Threads Uygulamasına VPN Engeli!

  Threads uygulamasını deneyimlemek isteyen Avrupalı kullanıcılar, VPN kullanarak giriş yapmak istediklerinde büyük bir şokla karşılaştı. Meta, VPN kullananlara, uygulamaya erişim izin vermiyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  16.07.2023 17:36 1479 1 dk okuma süresi
  Threads Uygulamasına VPN Engeli!
  Son Düzenleme:

  Threads uygulaması, internetin hızla büyüyen platformlarından biri olmasına rağmen, Avrupa'daki yasak nedeniyle ilgi kaybediyor. 

  Hem hızlı büyümesiyle dikkat çeken hem de kullanıcılarının yoğun ilgisiyle popüler olan Threads uygulaması, maalesef Avrupa pazarına açılmamış durumda. Bu yeni trende Avrupalı kullanıcıların dahil olmasını engelleyen unsur ise bir başka teknolojik uygulama: VPN.

  VPN Üzerinden Threads Engeli

  Threads, Meta tarafından kullanıma sunulan ve Elon Musk'ın getirdiği sınırlamaların yaşandığı bir dönemde 100 ülkede faaliyete geçti. Ancak bu ülkelerin arasında Avrupa yer almadı. 

  Bu durum, Avrupa kıtasında yürürlüğe girecek olan Dijital Hizmetler Yasası'nın uygulamaları ve dijital platformları kapsayan bir dizi kural nedeniyle oldu.

  Dijital Hizmetler Yasası, dijital platformları ve uygulamaları dezenformasyonu engellemeye, reşit olmayanları korumaya, riskleri azaltma tedbirlerine ve dış denetimlere tabi tutar. Küresel cirolarının yüzde 6'sına kadar tazminat ödeyebilirler. Meta, bu kuralları henüz karşılayamadığı için Threads uygulamasını Avrupa'ya açmadı. VPN kullanarak uygulamayı denemek isteyen Avrupalılar da bu engelle karşı karşıya kaldı.

  Avrupalı kullanıcılar, Threads uygulaması ile tanışabilmek için bir süre beklemek zorunda kalacak. Çünkü Meta, yol haritası ile ilgili bir açıklama yapmadı. Kanunun da yakın zamanda yürürlüğe gireceği için bu süre daha da uzayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile Notlar Uygulamasına İki Farklı Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18 güncellemesi ile iPhone Notlar uygulamasına iki yeni özellik geliyor. Böylece Notlar uygulaması, çok daha işlevsel hale gelecek.

  Threads Artık Türkiye’de Kullanılmayacak: 29 Nisan’dan Sonra Giriş Yapılamayacak!

  Meta, Rekabet Kurumu'nun kararı üzerine 29 Nisan'da Türkiye'deki Threads uygulamasını geçici olarak durduracak.

  Microsoft, Copilot’u Fotoğraflar Uygulamasına Getiriyor!

  Microsoft, Fotoğraflar uygulamasına yapay zeka destekli Copilot özelliğini ekleyerek fotoğraf düzenlemeyi yeniden tanımlıyor.

  Threads, Yenilenmeye Devam Ediyor: Canlı Maç Skorlarını Göstermeye Başladı!

  Threads, NBA maç sonuçlarını canlı sunmaya başladı. Türkiye'deki kullanıcılar için de açık olan bu özellik, sporseverleri bir araya getiriyor.

  Threads Uygulamasına VPN Engeli!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et