R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Snapchat’te TikTok Benzeri Yeni Özellik!

  Popüler sosyal medya platformu Snapchat, yeni özelliklerin duyurmaya devam ediyor. Snapchat, son dönemde büyük ilgi gören “Sounds” için yeni özellikler duyurdu. Snapchat kullanıcıları yeni özellikle birlikte Sounds’ta tıpkı TikTok’ta olduğu gibi videolarına şarkılar, film alıntıları ve hatta kendi seslerini ekleme şansına sahip olabilecek. İşte Snapchat Sounds’ın yeni özellikleri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  23.02.2023 16:48 1360 3 dk okuma süresi
  Snapchat’te TikTok Benzeri Yeni Özellik!
  Son Düzenleme:

  2011 yılında yayınlanan “Snapchat” uygulaması, kısa sürede dünya genelinde büyük bir popülerlik yakalamıştı. Kısa sürede yakaladığı başarısıyla, dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında kendisine yer edinmişti. Ancak zaman içerisinde güçlü rakipleri “Instagram” ve “Facebook” gibi platformlardaki yeniliklerle aktif kullanıcı kaybı yaşamıştı.

  Platform yeniden yüksek aktif kullanıcı sayılarına ulaşabilmek için yeni özellikler duyurmaya başlamıştı. Bu özellikler arasında da “Snapchat Sounds” özelliği öne çıkmıştı. Kullanıcılar bu özellikle birlikte daha fazla etkileşimli paylaşımlarda bulunabiliyor. Şirket bu hamlesinin olumlu sonuçlarını da kısa vadede almıştı. Snapchat, şimdiyse Sounds için önemli yenilikler getiriyor.

  Snapchat Sounds’a Yeni Özellikler

  Snapchat Sounds

  Snapchat tarafından gerçekleştirilen açıklamada “Sounds” özelliği için yenilikler duyuruldu. Şirketin açıklamasında Sounds özelliğinde kullanıcılara “Snap” ve “hikaye” oluştururken, daha fazla seçenek sunulacağı belirtildi. Bu yenilikler arasında da Snap ve hikayelere;

  • Lisanslı şarkı klibi,
  • TV ve film alıntıları
  • Orijinal kendi sesi

  Ekleme imkanı getirildi.

  Snapchat, Sounds’a gelen bu seçeneklere erişimini açıyor. Kullanıcıların Snap veya hikaye gönderilerinde kullanabilecekleri “ses dosyaları” için özellik yayınlanıyor.

  Yeni Snapchat Sounds Sesleri Nasıl Kullanılır?

  1. Snap veya hikaye gönderisi oluşturun.
  2. Gönderiye fotoğrafa/videoya lens uygulayın.
  3. Gönderi sayfasındaki “Sesler” simgesine dokunun.
  4. Sesler sayfasında yer alan “lisanslı şarkı klipleri”, “TV ve Film alıntıları” veya “Kendi orijinal sesini kullan” seçeneklerinden istediğinizi seçin.

  Bu şekilde Snapchat Sounds’a gelen yeni özellikleri aktif bir şekilde gönderilerde kullanabilmek mümkün oluyor.

  Snapchat Sounds

  Snapchat uygulaması “iPhone” ve “iPad” için “iOS” sürümüyle “AppStore” üzerinde yer alıyor. GoogleAndroid” kullanıcıları içinse “Google Play Store” uygulamasında yer alıyor. Snapchat Sounds’a gelen yeni özellikleri içeren Snapchat güncellemesinin “iOS” ve “Android” sürümleri için birlikte yayınlanacağı belirtildi.

  Ritme Uyumlu Video Montajı

  Snapchat Sounds

  Snapchat tarafından yapılan açıklamada yeni güncellemenin içerdiği diğer özelliklere de yer verildi. Buna göre artık Snapchat’te kullanıcılar, “Sesler” kitaplığından aldığı ses parçalarını daha aktif kullanabilecek. Zira yeni özellik sayesinde buradan alınan “ses parçalarıritimlerine göre video montajları yapılabilecek.

  Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmesi ise oldukça basit olacak. Bu işlem için;

  1. Gönderi oluşturma ekranını açın.
  2. Sesler” sayfasından ses parçasını seçin.
  3. Film Rulosu” seçeneklerinden 4 ile 20 arasında “fotoğraf” veya “video” seçin.

  Snapchat’in bu yeni özelliği şimdilik “iOS" sürümü için yayınlandı. Özelliğin “Android” kullanıcılarına ise 2023 Mart ayında yayınlanacağı açıklandı.

  2.7 Milyarı Aşkın Video Oluşturuldu

  Snapchat Sounds

  Snapchat, yeniden eski günlerine kavuşabilmek için “Sounds” özelliğini 2020 yılında piyasaya sürmüştü. Platformda kullanıma sunulan özellikle kullanıcıların o tarihten eri “2.7 Milyar” seviyesinde video oluşturduğu açıklandı. Hatta oluşturulan bu Snapchat Sounds gönderilerine toplam “183 Milyargörüntüleme geldiği belirtildi.

  Bu gelişmelerin ardından Snapchat tarafından “aktif kullanıcı sayısı” verileri paylaşılmıştı. Şirketin paylaştığı verilere göre son dönemde Snapchat aktif kullanıcı sayısı aylık750 Milyon” seviyesine ulaştı.

  Yıllara Göre Snapchat Kullanıcı Sayısı

  Snapchat Sounds
  YılKullanıcı Sayısı
  201457 Milyon
  201586 Milyon
  2016143 Milyon
  2017173 Milyon
  2018188 Milyon
  2019203 Milyon
  2020238 Milyon
  2021293 Milyon
  2022347 Milyon
  2023750 Milyon

  Snapchat uygulamasına dair genel düşünceleriniz neler? Sizce platformun getireceği yenilikler, Instagram, Facebook, TikTok ve dahi Twitter gibi rakipler karşısında aktif kullanıcı sayısını arttırabilmesi için yeterli olacak mı? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular

  Snapchat, mobil cihazlara yönelik geliştirilmiş sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcılar, diğer kullanıcılara “metin”, “fotoğraf”, “ses” ve “video” gönderimi gerçekleştirebilir. Ayrıca Snap ve hikaye paylaşımı yapabilir.

  Snapchat uygulamasında arkadaşları bulmak için “kullanıcı adı” tam olarak girilmelidir. Arkadaş arama kısmında sadece “Snapchat kullanıcı adı” ile arama yapılabilir. Kullanıcı adı dışında “adres”, “gerçek isim”, “telefon numarası” veya “e-posta bilgileri” ile arkadaş araması yapılamaz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  macOS Sequoia Güncellemesi: İşte Safari'ye Gelecek Yenilikler!

  Apple'ın macOS Sequoia güncellemesi, Safari'ye yeni özellikler ekleyerek deneyimi geliştiriyor. Yenilikler arasında Öne Çıkanlar ve Video Görüntüleyici modları var.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Snapchat’te TikTok Benzeri Yeni Özellik!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et