R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak

  Instagram, insanları orijinal Reels videoları izlemeye zorlayacak. TikTok gibi platformlarda paylaşılan videolar, yeniden Instagram'a yüklenirse geri plana atılacak.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  21.04.2022 14:51 915 2 dk okuma süresi
  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak
  Son Düzenleme:

  Instagram, rakip sosyal ağda paylaşılan veya diğer kullanıcılardan kopyalanan videoları cezalandırmaya başlıyor. Şirket, TikTok gibi platformlardaki videoları geri plana atarak Reels için harekete geçti. 

  Instagram, TikTok videolarına karşı kendini savunmak için yeni adımlar atıyor. Instagram Başkanı Adam Mosseri tarafından duyurulan yenilik, Reels'e özel videoların ödüllendirilmesini ve fenomenlerin desteklenmesini sağlayacak. 

  Instagram, orijinal gönderilere öncelik verecek

  Instagram Başkanı Adam Mosseri, Twitter'da yayınlanan bir videoda, "Sıfırdan bir şey yaratırsanız, başka birinden bulduğunuz bir şeyi yeniden paylaşmaktan daha fazla kredi almalısınız. Özellikle yeniden yayınlanan içerikle karşılaştırıldığında, orijinal içeriğe daha fazla değer vermek için fazlasını yapacağız" dedi.

  Mosseri, Instagram'ın sıralama sisteminin tam olarak nasıl değişeceğini açıklamadı. Fakat TikTok'un kendi uygulamasında yapılan videolara koyduğu gibi filigranlı gönderiler, Instagram'ın algoritması tarafından denenmedi.

  Instagram'ın ana şirketi Meta, Şubat ayında TikTok kullanıcılarını cezbetmekte zorluk çektiğini açıkladı ve 230 milyar dolar değer kaybetti. Fakat Meta, büyümek için Reels'e ne kadar güvendiği konusunda şeffaftı. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Reels'in Meta'nın en hızlı büyüyen içerik türü olduğunu söyledi.

  Instagram, kısmen diğer platformlardan özellikleri kopyalamaya istekli olsa da, yıllardır tüm dünyada baskın bir sosyal medya platformu olmayı başardı. Instagram Reels, TikTok'a çok benzeyen 60 saniyelik kısa video özelliği iken; Snapchat'i taklit eden Instagram Hikayeler ise 24 saat içinde kaybolan video veya fotoğraf bölümüdür.

  Ancak benzerlik, birçok kullanıcının orijinal olarak TikTok veya diğer platformlar için yapılmış klipleri Instagram'da yeniden yayınlamasına yol açtı. Araştırmacılara göre, fenomenler, TikTok ve Instagram'a ayrı içerik koymalarına rağmen gönderilerinin daha az kişi tarafından görülmesinden şikayet etti.

  Değişiklik, Instagram'ın farklılığını geri kazanmasına yardımcı olacaktır, ancak Mosseri, videosunda sıralama değişikliklerinin tartışmalı olabileceğini de kabul etti. 

  Instagram'ın orijinal gönderilere öncelik verme hamlesi, diğer kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını yeniden yayınlayan üçüncü taraf hesapları da etkileyecek gibi görünüyor.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Dünyanın İlk Masaüstü Yapay Zeka İş İstasyonu Çıktı: İşte Teknoloji ve Lüksün Buluşması!

  GPTShop, Nvidia destekli dünyanın ilk masaüstü yapay zeka iş istasyonunu çıkardı. İşte üst düzey performans ve lüks tasarıma sahip iş istasyonunun özellikleri!

  Threads ve Instagram Algoritması Değişiyor: Siyasi Paylaşımları Öne Çıkarmayacak!

  Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor; daha geniş içerik yelpazesi sunuyor.

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Samsung, Galaxy S24 Serisindeki Kamera Sorunlarına Yazılım Güncellemesiyle Çözüm Bulacak!

  Samsung Galaxy S24 serisinin kamera performansıyla ilgili bazı sorunlar bulunuyor. Samsung, bu sorunları yeni güncelleme ile giderme taahhüdünde bulundu.

  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et