R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak

  Instagram, insanları orijinal Reels videoları izlemeye zorlayacak. TikTok gibi platformlarda paylaşılan videolar, yeniden Instagram'a yüklenirse geri plana atılacak.

  Omer Dursun Omer Dursun 21.04.2022 14:51 401 2 dk okuma süresi
  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak
  Son Düzenleme:

  Instagram, rakip sosyal ağda paylaşılan veya diğer kullanıcılardan kopyalanan videoları cezalandırmaya başlıyor. Şirket, TikTok gibi platformlardaki videoları geri plana atarak Reels için harekete geçti. 

  Instagram, TikTok videolarına karşı kendini savunmak için yeni adımlar atıyor. Instagram Başkanı Adam Mosseri tarafından duyurulan yenilik, Reels'e özel videoların ödüllendirilmesini ve fenomenlerin desteklenmesini sağlayacak. 

  Instagram, orijinal gönderilere öncelik verecek

  Instagram Başkanı Adam Mosseri, Twitter'da yayınlanan bir videoda, "Sıfırdan bir şey yaratırsanız, başka birinden bulduğunuz bir şeyi yeniden paylaşmaktan daha fazla kredi almalısınız. Özellikle yeniden yayınlanan içerikle karşılaştırıldığında, orijinal içeriğe daha fazla değer vermek için fazlasını yapacağız" dedi.

  Mosseri, Instagram'ın sıralama sisteminin tam olarak nasıl değişeceğini açıklamadı. Fakat TikTok'un kendi uygulamasında yapılan videolara koyduğu gibi filigranlı gönderiler, Instagram'ın algoritması tarafından denenmedi.

  Instagram'ın ana şirketi Meta, Şubat ayında TikTok kullanıcılarını cezbetmekte zorluk çektiğini açıkladı ve 230 milyar dolar değer kaybetti. Fakat Meta, büyümek için Reels'e ne kadar güvendiği konusunda şeffaftı. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Reels'in Meta'nın en hızlı büyüyen içerik türü olduğunu söyledi.

  Instagram, kısmen diğer platformlardan özellikleri kopyalamaya istekli olsa da, yıllardır tüm dünyada baskın bir sosyal medya platformu olmayı başardı. Instagram Reels, TikTok'a çok benzeyen 60 saniyelik kısa video özelliği iken; Snapchat'i taklit eden Instagram Hikayeler ise 24 saat içinde kaybolan video veya fotoğraf bölümüdür.

  Ancak benzerlik, birçok kullanıcının orijinal olarak TikTok veya diğer platformlar için yapılmış klipleri Instagram'da yeniden yayınlamasına yol açtı. Araştırmacılara göre, fenomenler, TikTok ve Instagram'a ayrı içerik koymalarına rağmen gönderilerinin daha az kişi tarafından görülmesinden şikayet etti.

  Değişiklik, Instagram'ın farklılığını geri kazanmasına yardımcı olacaktır, ancak Mosseri, videosunda sıralama değişikliklerinin tartışmalı olabileceğini de kabul etti. 

  Instagram'ın orijinal gönderilere öncelik verme hamlesi, diğer kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını yeniden yayınlayan üçüncü taraf hesapları da etkileyecek gibi görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  Epic Games’te Bu Hafta 2 Oyun Ücretsiz

  Epic Games'in 24 Kasım'a kadar ücretsiz yaptığı oyunlar belli oldu. Oyun tutkunları, kalıcı olarak Epic Games Kütüphanesi'ne bu hafta toplam değeri 98 TL olan oyunları ekleyebilecek. Ayrıca bu hafta 1 tanede oyun eklentisi ücretsiz oldu. İşte o oyunlar!

  TikTok Entegrasyonuna Sahip İlk Tarayıcı: Opera!

  Opera, masaüstü tarayıcısına TikTok uygulaması için kısayol ekledi. Opera tarayıcısı, bu kısayol ile kullanıcılara TikTok’a hızlı erişim imkanı sunuyor.

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et