R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak

  Instagram, insanları orijinal Reels videoları izlemeye zorlayacak. TikTok gibi platformlarda paylaşılan videolar, yeniden Instagram'a yüklenirse geri plana atılacak.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  21.04.2022 14:51 958 2 dk okuma süresi
  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak
  Son Düzenleme:

  Instagram, rakip sosyal ağda paylaşılan veya diğer kullanıcılardan kopyalanan videoları cezalandırmaya başlıyor. Şirket, TikTok gibi platformlardaki videoları geri plana atarak Reels için harekete geçti. 

  Instagram, TikTok videolarına karşı kendini savunmak için yeni adımlar atıyor. Instagram Başkanı Adam Mosseri tarafından duyurulan yenilik, Reels'e özel videoların ödüllendirilmesini ve fenomenlerin desteklenmesini sağlayacak. 

  Instagram, orijinal gönderilere öncelik verecek

  Instagram Başkanı Adam Mosseri, Twitter'da yayınlanan bir videoda, "Sıfırdan bir şey yaratırsanız, başka birinden bulduğunuz bir şeyi yeniden paylaşmaktan daha fazla kredi almalısınız. Özellikle yeniden yayınlanan içerikle karşılaştırıldığında, orijinal içeriğe daha fazla değer vermek için fazlasını yapacağız" dedi.

  Mosseri, Instagram'ın sıralama sisteminin tam olarak nasıl değişeceğini açıklamadı. Fakat TikTok'un kendi uygulamasında yapılan videolara koyduğu gibi filigranlı gönderiler, Instagram'ın algoritması tarafından denenmedi.

  Instagram'ın ana şirketi Meta, Şubat ayında TikTok kullanıcılarını cezbetmekte zorluk çektiğini açıkladı ve 230 milyar dolar değer kaybetti. Fakat Meta, büyümek için Reels'e ne kadar güvendiği konusunda şeffaftı. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Reels'in Meta'nın en hızlı büyüyen içerik türü olduğunu söyledi.

  Instagram, kısmen diğer platformlardan özellikleri kopyalamaya istekli olsa da, yıllardır tüm dünyada baskın bir sosyal medya platformu olmayı başardı. Instagram Reels, TikTok'a çok benzeyen 60 saniyelik kısa video özelliği iken; Snapchat'i taklit eden Instagram Hikayeler ise 24 saat içinde kaybolan video veya fotoğraf bölümüdür.

  Ancak benzerlik, birçok kullanıcının orijinal olarak TikTok veya diğer platformlar için yapılmış klipleri Instagram'da yeniden yayınlamasına yol açtı. Araştırmacılara göre, fenomenler, TikTok ve Instagram'a ayrı içerik koymalarına rağmen gönderilerinin daha az kişi tarafından görülmesinden şikayet etti.

  Değişiklik, Instagram'ın farklılığını geri kazanmasına yardımcı olacaktır, ancak Mosseri, videosunda sıralama değişikliklerinin tartışmalı olabileceğini de kabul etti. 

  Instagram'ın orijinal gönderilere öncelik verme hamlesi, diğer kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını yeniden yayınlayan üçüncü taraf hesapları da etkileyecek gibi görünüyor.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  Bugün ve Yarın Oynanacak EURO 2024 Maçları! EURO Maç Takvimine Göre Kimin, Ne Zaman Maçı Var?

  Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) büyük bir heyecanla başlıyor. İşte bugün ve yarın oynanacak EURO 2024 maçlarının detayları ve Türkiye'nin maç takvimi.

  YouTube, Silahlı Videoları Yasaklayacak: 18 Yaş Sınırı Geliyor!

  YouTube, ateşli silah videoları için 18 yaş sınırı getirdi. Yeni politika 18 Haziran 2024'te yürürlüğe girecek ve tehlikeli içeriklere erişimi engelleyecek.

  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et