R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak

  Instagram, insanları orijinal Reels videoları izlemeye zorlayacak. TikTok gibi platformlarda paylaşılan videolar, yeniden Instagram'a yüklenirse geri plana atılacak.

  Omer Dursun Omer Dursun 21.04.2022 14:51 226 2 dk okuma süresi
  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak
  Son Düzenleme:

  Instagram, rakip sosyal ağda paylaşılan veya diğer kullanıcılardan kopyalanan videoları cezalandırmaya başlıyor. Şirket, TikTok gibi platformlardaki videoları geri plana atarak Reels için harekete geçti. 

  Instagram, TikTok videolarına karşı kendini savunmak için yeni adımlar atıyor. Instagram Başkanı Adam Mosseri tarafından duyurulan yenilik, Reels'e özel videoların ödüllendirilmesini ve fenomenlerin desteklenmesini sağlayacak. 

  Instagram, orijinal gönderilere öncelik verecek

  Instagram Başkanı Adam Mosseri, Twitter'da yayınlanan bir videoda, "Sıfırdan bir şey yaratırsanız, başka birinden bulduğunuz bir şeyi yeniden paylaşmaktan daha fazla kredi almalısınız. Özellikle yeniden yayınlanan içerikle karşılaştırıldığında, orijinal içeriğe daha fazla değer vermek için fazlasını yapacağız" dedi.

  Mosseri, Instagram'ın sıralama sisteminin tam olarak nasıl değişeceğini açıklamadı. Fakat TikTok'un kendi uygulamasında yapılan videolara koyduğu gibi filigranlı gönderiler, Instagram'ın algoritması tarafından denenmedi.

  Instagram'ın ana şirketi Meta, Şubat ayında TikTok kullanıcılarını cezbetmekte zorluk çektiğini açıkladı ve 230 milyar dolar değer kaybetti. Fakat Meta, büyümek için Reels'e ne kadar güvendiği konusunda şeffaftı. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Reels'in Meta'nın en hızlı büyüyen içerik türü olduğunu söyledi.

  Instagram, kısmen diğer platformlardan özellikleri kopyalamaya istekli olsa da, yıllardır tüm dünyada baskın bir sosyal medya platformu olmayı başardı. Instagram Reels, TikTok'a çok benzeyen 60 saniyelik kısa video özelliği iken; Snapchat'i taklit eden Instagram Hikayeler ise 24 saat içinde kaybolan video veya fotoğraf bölümüdür.

  Ancak benzerlik, birçok kullanıcının orijinal olarak TikTok veya diğer platformlar için yapılmış klipleri Instagram'da yeniden yayınlamasına yol açtı. Araştırmacılara göre, fenomenler, TikTok ve Instagram'a ayrı içerik koymalarına rağmen gönderilerinin daha az kişi tarafından görülmesinden şikayet etti.

  Değişiklik, Instagram'ın farklılığını geri kazanmasına yardımcı olacaktır, ancak Mosseri, videosunda sıralama değişikliklerinin tartışmalı olabileceğini de kabul etti. 

  Instagram'ın orijinal gönderilere öncelik verme hamlesi, diğer kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını yeniden yayınlayan üçüncü taraf hesapları da etkileyecek gibi görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Logitech ve Tencent’ten İşbirliği! Yeni Nesil Bulut Tabanlı Oyun Cihazı Geliştiriliyor!

  Logitech G ve Tencent Gamesi işbirliğinde yeni nesil "bulut tabanlı" video oyun konsolu geliştiriliyor. İşte resmi olarak duyurulan ancak ne adı ne de özellikleri hakkında bilgi henüz paylaşılmayan oyun konsolu!

  Instagram, TikTok Videolarını Yasaklıyor! Bu Videolar Öne Çıkarılacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et