R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, Reels Videolarındaki Süreyi Uzatıyor: Yeni Süre 10 Dakika Olacak!

  Instagram Reels'in kısa videolarına eleştiri getirenler için yakında daha uzun videoların kapıları açılıyor. Meta, bu yeni özelliği üzerinde denemelere başladığını açıkladı. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  31.08.2023 17:57 1428 1 dk okuma süresi
  Instagram, Reels Videolarındaki Süreyi Uzatıyor: Yeni Süre 10 Dakika Olacak!
  Son Düzenleme:

  Son yıllarda, video paylaşım platformları arasında yaşanan rekabet giderek kızışıyor. YouTube, Shorts isimli kısa video platformunu tanıtarak bu alandaki iddiasını ortaya koydu. Buna karşılık olarak TikTok, video sürelerini artırarak karşılık verdi. Ancak bu rekabette Instagram Reels de geri kalmıyor.

  Yeni Reels Videoları 10 Dakika Olacak!

  Instagram, Instagram Reels platformunu TikTok ve YouTube Shorts ile rekabet edebilmek amacıyla hayata geçirdi. İlk etapta bu platformda paylaşılan videolar 3 dakika ile sınırlıydı. Ancak, son sızdırılan bilgilere göre bu süre sınırı 10 dakikaya kadar çıkartılıyor.

  Videonun dikey izlenme formatının süre sınırının uzatılmasının altında çeşitli sebepler yatıyor. Bu değişiklik, kısa eğitim videoları, skeçler ya da yemek tarifleri gibi içerikler için oldukça kullanışlı hale getiriyor. Ancak bu değişikliğin arkasında, içeriklerin YouTube tarzında daha uzun videolara evrilme potansiyeli de bulunuyor.

  Meta şirketi, bu güncellemenin şirket içerisinde test edilmekte olduğunu doğruladı. Ancak bu özellik için herkese açık bir beta sürümü şu an için gündemde değil. Tahminlere göre yıl sonuna kadar Instagram Reels bu yeni özelliği kullanıcılara sunmaya başlayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy Tab S10 Ultra'nın Görselleri Sızdırıldı: İşte Tasarımı!

  Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Tab S10 Ultra'nın yüksek çözünürlüklü görselleri sızdırıldı. MediaTek işlemcili bu cihaz, yakında piyasaya sürülecek!

  Meta Duyurdu: Ray-Ban Akıllı Gözlüklerde Video Kayıt Süresi Uzatıldı!

  Meta, Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerinde video kayıt süresini üç dakikaya çıkaran ve Calm ile Amazon Music desteği getiren yeni güncellemeyi yayınladı.

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’nın Maket Görüntüleri Yayınlandı: İşte Beklenen Yenilikler!

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6'nın maket görüntüleri sızdırıldı. Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6'nın yeni tasarım ve özellikleri tanıtılacak.

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Instagram, Reels Videolarındaki Süreyi Uzatıyor: Yeni Süre 10 Dakika Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et