R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Artık Herkes Instagram’ın Ürün Etiketleme Özelliğini Kullanabilecek

  Influencerların ve markaların uzun süreden beri kullanmakta oldukları ürün etiketleme özelliği artık herkes tarafından kullanılabilecek hale geliyor. Peki nedir bu özellik ve ne gibi faydaları vardır?

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  21.04.2022 00:23 990 2 dk okuma süresi
  Artık Herkes Instagram’ın Ürün Etiketleme Özelliğini Kullanabilecek
  Son Düzenleme:

  Bilindiği üzere sosyal medya kullanımı her geçen gün artıyor. En popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram ise hızına hız katmadan büyümeye devam ediyor. Bu başarısını koruyabilmek adına sürekli yeni özellikler sunmak zorunda kalan Instagram, bu sefer de kullanıcılarını ürün etiketleme özelliğiyle şaşırttı. 

  Sosyal medya kanalları arasında, satış yapılmasına imkan tanıyan en büyük platformlardan biri olan Instagram, influencerların da favori satış uygulaması. Günümüzde insanlar alışverişlerini internet üzerinden yapmaya oldukça alıştılar. Artık her şey internet üzerinden satın alınıyor. Insanlar takip ettikleri influencerların kullandıkları ürünleri tercih etmeye yatkın oldukları için, onların etiketledikleri ürünlerin satışları çok daha yüksek oluyor. Son zamanlarda markaların ve influencerların kullandıkları pek çok özelliğin herkese açık hale gelmesine şahit olmuştuk. Şimdi ise gönderilere ürün etiketleme özelliğinin herkes tarafından kullanılmaya başlanmasına şahit oluyoruz. 

  Ürün etiketleme özelliğinin gönderilere eklenebilmesinin keşfedilirlik üzerinde olumlu etki sağlaması bekleniyor.

  Instagram hikayelerine sadece influencerların ve markaların “link ekleme” özelliğini kullanabildiği dönemleri zaten geride bırakmıştık. Artık takipçi sayısına bakılmaksızın herkes kendi arkadaşlarına istedikleri, beğendikleri bir ürünü tavsiye edebilecek. Bu kapsamda, ürün etiketi koyma özelliğinin de herkese açılması kararını alan Instagram, insanların aileleri/arkadaşları ile istedikleri ürünleri paylaşabilmesinin önünü açıyor. Artık meraklı arkadaşlarımız veya akrabalarımız üzerimizdekileri nereden aldığımızı çok daha kolay bir şekilde öğrenebilecekler. Tek yapmaları gereken fotoğrafımızın üzerine tıklamak!

  Instagram bu değişiklikle markaların ve ürünlerin erişilebilirliğinin arttırılmasını amaçlıyor. Paylaşılan ve etiketlenen ürünlerin satışından komisyon alınması gibi bir durum söz konusu değil fakat markalar açısından satış hacmini arttırması beklenen bir uygulama. Marka ile bir işbirliği içinde olmayan kullanıcıların bu etiketlemelerden doğacak olan satışlar sonucu maddi bir kazanç elde etme durumu şimdilik mümkün değil. Yine de bu özelliği sık kullanıp gözle görülür satışlara sebep olacak olan kullanıcılar markaların dikkatini çekebilir. Önümüzdeki süreçte bu özelliğin tüm Instagram kullanıcılarına açılması planlansa da, şu an için sadece ABD’de deneme sürecinde. 

  Peki “Ürün Etiketleme” Nasıl Kullanılır?

  • Bu özelliği kullanmak istiyorsanız profilinizi ‘herkese açık’ hale getirmelisiniz. 
  • Her zamanki gibi post atmak için bir fotoğraf seçip, istediğiniz gibi düzenlemeleri yapabilirsiniz. 
  • Düzenlemelerinizden sonra ‘Kişileri Etiketle’ butonuna tıklamanız gerekiyor. 
  • Çıkan arama çubuğundan seçmek istediğiniz markayı aratın ve etiketleyin. 
  • Alt tarafta görünen ‘Kişiler’ ve ‘Ürünler’ seçeneklerinden Ürünler’i seçmeniz gerekiyor. 
  • Ürünün bulunabilmesi adına fotoğrafınızda söz konusu ürünün üzerine tıklamanız gerekiyor.
  • Ürün bulunduktan sonra stil ve renk özelliklerini de belirttikten sonra etiketlemeyi tamamlayabilirsiniz.
  • Artık her şey tamam, paylaşmaya hazırsınız!

  Instagram’ın ürün etiketleme özelliğini herkese açması ile ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Meta, AI Gönderileri Etiketleme Özelliğini Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Meta, yapay zeka üretimi içerikleri etiketleyerek şeffaflık sağlamayı amaçlıyor. Instagram, Facebook ve Threads'te yeni dönem başlıyor.

  Samsung, Akıllı Televizyon Modellerinde Artık Google Asistan’ı Kullanmayacak!

  Samsung, akıllı televizyon serilerinden Google Asistan desteğini kademeli olarak çıkaracağını duyurdu. Bu değişiklik, 1 Mart'tan itibaren etkili olacak!

  Google'ın Yapay Zekası Artık Türkçe Konuşuyor: Gemini Pro ve Bard'dan Yenilikler!

  Google'ın Gemini Pro'su artık Türkçe! Yenilikçi yapay zeka Bard ile Türkçe sorulara gerçekçi yanıtlar alın, yaratıcılığınızı artırın.

  TikTok'tan Alışveriş Devrimi: Otomatik Ürün Tanıma Özelliğiyle Yeni Bir Dönem!

  TikTok, videolardaki ürünleri otomatik tanıma özelliğiyle alışveriş deneyimini yeniden şekillendiriyor ve kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

  Artık Herkes Instagram’ın Ürün Etiketleme Özelliğini Kullanabilecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et