R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Artık Herkes Instagram’ın Ürün Etiketleme Özelliğini Kullanabilecek

  Influencerların ve markaların uzun süreden beri kullanmakta oldukları ürün etiketleme özelliği artık herkes tarafından kullanılabilecek hale geliyor. Peki nedir bu özellik ve ne gibi faydaları vardır?

  Ceren Varlı Ceren Varlı 21.04.2022 00:23 235 2 dk okuma süresi
  Artık Herkes Instagram’ın Ürün Etiketleme Özelliğini Kullanabilecek
  Son Düzenleme:

  Bilindiği üzere sosyal medya kullanımı her geçen gün artıyor. En popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram ise hızına hız katmadan büyümeye devam ediyor. Bu başarısını koruyabilmek adına sürekli yeni özellikler sunmak zorunda kalan Instagram, bu sefer de kullanıcılarını ürün etiketleme özelliğiyle şaşırttı. 

  Sosyal medya kanalları arasında, satış yapılmasına imkan tanıyan en büyük platformlardan biri olan Instagram, influencerların da favori satış uygulaması. Günümüzde insanlar alışverişlerini internet üzerinden yapmaya oldukça alıştılar. Artık her şey internet üzerinden satın alınıyor. Insanlar takip ettikleri influencerların kullandıkları ürünleri tercih etmeye yatkın oldukları için, onların etiketledikleri ürünlerin satışları çok daha yüksek oluyor. Son zamanlarda markaların ve influencerların kullandıkları pek çok özelliğin herkese açık hale gelmesine şahit olmuştuk. Şimdi ise gönderilere ürün etiketleme özelliğinin herkes tarafından kullanılmaya başlanmasına şahit oluyoruz. 

  Ürün etiketleme özelliğinin gönderilere eklenebilmesinin keşfedilirlik üzerinde olumlu etki sağlaması bekleniyor.

  Instagram hikayelerine sadece influencerların ve markaların “link ekleme” özelliğini kullanabildiği dönemleri zaten geride bırakmıştık. Artık takipçi sayısına bakılmaksızın herkes kendi arkadaşlarına istedikleri, beğendikleri bir ürünü tavsiye edebilecek. Bu kapsamda, ürün etiketi koyma özelliğinin de herkese açılması kararını alan Instagram, insanların aileleri/arkadaşları ile istedikleri ürünleri paylaşabilmesinin önünü açıyor. Artık meraklı arkadaşlarımız veya akrabalarımız üzerimizdekileri nereden aldığımızı çok daha kolay bir şekilde öğrenebilecekler. Tek yapmaları gereken fotoğrafımızın üzerine tıklamak!

  Instagram bu değişiklikle markaların ve ürünlerin erişilebilirliğinin arttırılmasını amaçlıyor. Paylaşılan ve etiketlenen ürünlerin satışından komisyon alınması gibi bir durum söz konusu değil fakat markalar açısından satış hacmini arttırması beklenen bir uygulama. Marka ile bir işbirliği içinde olmayan kullanıcıların bu etiketlemelerden doğacak olan satışlar sonucu maddi bir kazanç elde etme durumu şimdilik mümkün değil. Yine de bu özelliği sık kullanıp gözle görülür satışlara sebep olacak olan kullanıcılar markaların dikkatini çekebilir. Önümüzdeki süreçte bu özelliğin tüm Instagram kullanıcılarına açılması planlansa da, şu an için sadece ABD’de deneme sürecinde. 

  Peki “Ürün Etiketleme” Nasıl Kullanılır?

  • Bu özelliği kullanmak istiyorsanız profilinizi ‘herkese açık’ hale getirmelisiniz. 
  • Her zamanki gibi post atmak için bir fotoğraf seçip, istediğiniz gibi düzenlemeleri yapabilirsiniz. 
  • Düzenlemelerinizden sonra ‘Kişileri Etiketle’ butonuna tıklamanız gerekiyor. 
  • Çıkan arama çubuğundan seçmek istediğiniz markayı aratın ve etiketleyin. 
  • Alt tarafta görünen ‘Kişiler’ ve ‘Ürünler’ seçeneklerinden Ürünler’i seçmeniz gerekiyor. 
  • Ürünün bulunabilmesi adına fotoğrafınızda söz konusu ürünün üzerine tıklamanız gerekiyor.
  • Ürün bulunduktan sonra stil ve renk özelliklerini de belirttikten sonra etiketlemeyi tamamlayabilirsiniz.
  • Artık her şey tamam, paylaşmaya hazırsınız!

  Instagram’ın ürün etiketleme özelliğini herkese açması ile ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!

  Çin, inşa ettiği uzay istasyonuna yeni bir roket gönderme denemesi yaptı. Başarısız olan ve dünyaya düşen roket nedeniyle Çin tepkilerin odağında!

  Elif 1323

  Intel Ürünlerine Zam Geliyor!

  Intel, 2022 yılında artan üretim maliyetleri ve düşen kar marjları nedeniyle 2022 yılının 3.çeyreğinden itibaren geçerli olacak şekilde ağırlıklı olarak "son kullanıcı" ürünlerinde %20'leri bulacak fiyat artışı yapacak.

  Artık Herkes Instagram’ın Ürün Etiketleme Özelliğini Kullanabilecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et