R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bill Gates Endişeli: Elon Musk, Twitter'ı Daha da Kötüleştirebilir

  Bill Gates, Elon Musk'ın Twitter satın alma hareketini sorgulamaya başladı. Gates'e göre Elon Musk'ın yönetimi altındaki Twitter, "daha kötü hale gelebilir".

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  09.05.2022 21:42 1926 2 dk okuma süresi
  Bill Gates Endişeli: Elon Musk, Twitter'ı Daha da Kötüleştirebilir
  Son Düzenleme:

  Bill Gates, iki milyarder arasında ciddi bir anlaşmazlık olduğu yönündeki spekülasyonlardan günler sonra, Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma hamlesi hakkında nihayet konuştu. Tesla CEO'sunun Twitter'ı gerçekten "daha kötü" bir platform haline getirebileceği konusunda uyardı. 

  Microsoft kurucu ortağı ayrıca Musk'ın platformu satın alma amacından emin olmadığını söyledi. Tesla şefinin Twitter'ı seçme hamlesine ilişkin yorumlarına ek olarak Gates, Musk'ın kısa süre önce tweet'leriyle onayladığı Tesla'da short pozisyon açmasıyla ilgili yanıt verdi.

  Bill Gates'ten Elon Musk eleştirisi

  Bill Gates, Wall Street Journal CEO Konseyi Zirvesi'nde konuşurken Musk'ın Twitter'ı satın alma kararına atıfta bulunarak, "Aslında durumu daha da kötüleştirebilir" dedi. Ayrıca başlangıçta düşmanca devralma olarak kabul edilen Tesla şefinin satın alma kararı hakkındaki belirsizliğini de dile getirdi.

  66 yaşındaki Gates, "Ne yapacağı tam olarak belli değil" dedi. Musk Twitter'ı daha da kötüleştirirse, bunun hakkında konuşacağım, ancak bunun olacağını varsaymam" dedi. Ayrıca sosyal medyanın yanlış bilgilendirmeyi engellemede bir rol oynaması gerektiğini söyledi.

  Geçen hafta satın almayı duyururken Musk, "yeni özellikler sunarak, algoritmaları güveni artırmak için açık kaynak haline getirerek, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak" Twitter'ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istediğini belirtti.

  İnsan hakları savunucuları, satın alma nedeniyle nefret söylemiyle ilgili endişelerini dile getirdiler ve Musk tarafından planlanan değişikliklerin çevrim dışı şiddet de dahil olmak üzere orantısız ve bazen yıkıcı etkiler getirebileceğini söyledi.

  Jeff Bezos'tan göndermeli tweetler

  Amazon kurucusu Jeff Bezos ayrıca Musk'ın Twitter'ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmasını eleştirdi. Bezos, Çin hükümetine "şehir meydanı üzerinde biraz koz" sağlayıp sağlayamayacağını sorguladı. 

  Dünyanın en zengin insanı olarak Musk'tan sonra ikinci sırada yer alan milyarder, "Ama bunun olacağını varsaymıyorum" dedi.

  Aslında Twitter, Çin'de engelli durumda, ancak Musk'ın özellikle büyük pazar büyüklüğü ve elektrikli araçlara olan artan talep nedeniyle ülkede ticari çıkarları var.

  Bill Gates, Tesla'nın hakkını yemiyor

  Ayrıca Tesla'nın iklim değişikliğine yardım etmedeki rolünü alkışladığını ve Musk'ın Twitter'ı daha da kötüleştirmesi durumunda durum hakkında konuşacağını da sözlerine ekledi.

  Gates, COVID-19'un ilk aşamasında, çoğunlukla sosyal medyadan gelen yanlış bilgilere maruz kaldı. Bazı gönderiler, insanları izlemesini sağlayacak mikroçipler yerleştirmek için aşı kullandığını iddia etti.

  "Bu çok beklenmedik ve neredeyse çok tuhaf" dedi. Ayrıca siyasi liderlerin yanlış bilgilendirmeyle mücadelede oynayacağı bir rolü olduğunu da kaydetti.

  Siz Bill Gates ve Elon Musk hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Bill Gates Endişeli: Elon Musk, Twitter'ı Daha da Kötüleştirebilir

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et